• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISJung - život, dílo, souvislosti, přesahy, ...
    RANGDROL
    RANGDROL --- ---
    Nemate prosim nekdo angl. verzi knihy Ja a archetyp (Ego and Archetype) od Edingera v el. podobe? Diky
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    FRUTAA1: tak on ten analytický způsob myšlení a interpretování jsou vůbec zajímavé přístupy k tomu, jak vyhodnocovat svoje prožívání, sny atd...
    FRUTAA1
    FRUTAA1 --- ---
    jo, přibylo mi pár knih (ne všechny jsou s jungiánskou tematikou):

    vybrala jem si něco zde z akčního ceníku nakl. Emitos: https://drive.google.com/file/d/0B9ZPYP0axKwLRmhzUVpmVnNuOWc/view
    FRUTAA1
    FRUTAA1 --- ---
    DARJEEL: já zatím Příběhy duše 1, čtu k tomu spoustu jiných dalších knih, ale některé ty výklady mě fakt zaujaly
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    tak co, už jste někdo přečtl některou z těch levných knih?
    Já zatím dal jedny příběhy duše, k tomu bych asi koment nedělal, přijde mi to jako absoloventský práce, který jedou v klasické analytickopsychologické linii. Ale moc se mi líbily mytologémy, sice některé myšlenky Hollis opakuje až mockrát a recykluje je, ale celkově moc pěkně napsaný a mám pocit, že i pro laika co nezná psychodynamické myšlení by to mohlo být docela podnětné a zajímavé seznámení.
    Jen to jak se staví do minoritní pozice, jak ty jungiány nikdo neposlouchá... nevím, u nás je asi docela in bejt systemik nebo dělat postmoderní terapii, ale psychodynamické myšlení, respektive jeho symbolická komponenta mi přijde třeba u nás slušně zastoupená a legitimní. Jak to kdo vidíte?
    FRUTAA1
    FRUTAA1 --- ---
    možná někdo znáte středisko Psychopompos - nevíte, jak probíhá to Čtení z Červené knihy? (https://www.google.com/...yMTdUMTYxNTAwWiBxb2l0MnNhMjg2NGNoaHIyMTlnNWcyOHVyb0Bn&sf=true&output=xml#g) - přemýšlím, že se tam zajdu podívat...
    RAGGALADY
    RAGGALADY --- ---
    TIBBARETIHW: Jasně, tam jsem byla, a taky na Letenském náměstí.
    TIBBARETIHW
    TIBBARETIHW --- ---
    RAGGALADY: zalezi ve kterych Levnych knihach, na Andelu toho mivaji nejvic
    RAGGALADY
    RAGGALADY --- ---
    DARJEEL: Jo no, v Praze jsem sehnala jen Cestu ke svatbě a to Prožívání snů :(
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    DARJEEL: pravda je, že jsem některé tituly vzal dvakrát a už jsem jich pár rozdal slečnám :-)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    SCHWEPZ: si některý vykoupil to vypadá!!! Teď to musím shánět všude možně přes svý kamarádky!!! :o)

    vidíš, tu jsem zrovna neotevřel a radši si to nechal v práci, aby to vypadalo, že jse,m strašně vzdělanej. Vzal jsem si domů jen ten mytologém
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    DARJEEL: ten Job s Will Bleakovými kresbami, to je lahůdka, inspirativní text. Nigredo jako stupeň psychického vývoje "odrážení se od dna", zčernání, ponoření do tmy, rozpad. alchymicky vzato ,)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    FRUTAA1: ha, tak ja uz v Brne nektery nesehnal, kdybys je tam u vas potkala, vem mi je prosim ;)
    Ale mam dalsi jiny a k tomu za dvacku Evu Syristovou :-)

    FRUTAA1
    FRUTAA1 --- ---
    RAGGALADY: na Kladně...
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    RAGGALADY: já si nakoupil v Brně u nádraží, luxusní kauf.
    RAGGALADY
    RAGGALADY --- ---
    FRUTAA1: Ve které pobočce si na ně narazila? Evidentně je nemají všude..
    FRUTAA1
    FRUTAA1 --- ---
    "Porušení zákazu je de facto prvním účinným hrdinským činem, umožňujícím kontakt s neznámem, s nevědomím: tak může být nastartován vývojový proces." - Příběhy duše mě baví!
    FRUTAA1
    FRUTAA1 --- ---
    Taky jsem zabrousila do Levných knih a čekalo tam na mě překvapení. Kdo má zájem o pokusné výklady jungiánů, neváhejte, vše 9 - 19 Kč:
    CAVE
    CAVE --- ---
    Samoorganizace a psychologie? Jdou tyhle dvě věci dohromady? Přijďte se zdarma podívat na ukázkovou hodinu!

    [ Jak se samovzdělávat v psychologii / workshopworkshop / 25.1.2015 / CR - Praha - Vila Flora, Vlašimská 13, Praha 10 ]
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam