• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHITESCORPIODR-DOS, MS-DOS, FREE-DOS
    ANATREID
    ANATREID --- ---
    KOUDIS: zkus "pause"
    KOUDIS
    KOUDIS --- ---
    cus, pokud sem nekdo chodi, pls nevite jestli muzu v ms-dos davce nejak vynutit aby po jejim provedeni zustalo jeji okno otevrene dokud uzivatel nepotvrdi ze si precetl vysledek treba jakoukoliv klavesou ? jsem zkousel prikaz CHOICE ale ve win 2000 takovej prikaz neni znam :(
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    Jo ta infomapa pod samotnýma woknama (W98ME) šlape jak zběsilá. Trošku pomalejc než na domácim stolnim 1GHz Duronovi, ale použitelně.

    Asi to budu muset zkusit...
    FERENCZY
    FERENCZY --- ---
    tak ja budu priste radsi zticha ;)
    FERENCZY
    FERENCZY --- ---
    ishin> no, tezko jsem mohl predem vedet, ze je to bota, ne? nebo mi neco uniklo? omlouvam se za mistake, znam jen vmware a bochs, tak jsem srovnaval s tim.
    KACIS
    KACIS --- ---
    ja teda pouzivam WINE jinak. proste napr: "wine infomapa.exe" okna sem neistaloval, spusti se jenom ten program.
    FERENCZY
    FERENCZY --- ---
    bregalad> wine je Linuxovy program, ktery plne emuluje cely pocitac. takze nainstalujes (popr. zkompilujes) wine, spustis ho, nainstalujes si v nem nejake win a dale pracujes jako ve win primo na cistem kompu (instalace SW atd.). zkus se treba jeste podivat na wmvare, qemu, bochs...
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    hmm - wine - to funguje právě jak ? Nějak netušim...

    Naistaluju Linux, do něj dám wine a pak když budu instalovat InfoMapu, tak jí odkážu na wine ? Nebo jak ? A to wine to chce linuxovou nebo dosovou pártyšnu ?

    Jak prakticky teoreticky :-) funguje instalace wokenních aplikací do linuxu pod wine ?
    KACIS
    KACIS --- ---
    na tu info mapu bych zkusil WINE.
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    Hmmm - tak to bude nekompatibilita systému, vůbec to nenaběhne.

    Ale někde (jo v knize k distribuci MDK 10.0) jsem četl něco typu - běžií mi doma W95, pujde i MDK 10.0, že to je jako srovnávat starou hundrtu s fungl novym Rolls Royce - že to je prostě něco uplně jinýho.

    W95 na tom stroji chodily bez problému a svižně (i bez AC adaptéru - na baterku - mam tam snížení z 366 MHz na 166 MHz, qůli úspoře energie (prej)), ale nebyl ovladač pro zvukovku (Maestro 2E) - až od W98 výše. Pak jsem tam dal W98SE - chodilo to líně ale dobře. Teď po chvilkách experimentování s čímkoli ze světa OS, jsem tam zkusil dát W98ME a zírám, choděj krásně svižně a rychle i na těch sníženejch 166-ti. Wo dvoulitrech se to říct už nedalo - a to sem četl, že W98ME potřebujou pro obstojný běh PIII 750 MHz. Ale chodí to tedy svižně i na K-2 366A na 166 MHz - líbí se mi ta zabudovaná podpora rozličných přídavných zařízení.

    No evidentně si budu stejně muset pohrát s tim Vector Linuxem... Neví někdo jak přesně to udělat, když mam InfoMapu 11 pro Wokna a chtěl bych to rozject pod tim Vector Linuxem ? Jak mám pokračovat ? A co kde jak přesně udělat ? Musim mít na disku wokna nebo stačí jen partition woken ? Chtěl bych totiž čistý originální OS (typu Linuxu nebo tak něco), ale s možností využívat tu InfoMapu...
    KVBIK
    KVBIK --- ---
    Jojo, vector je odvozenej z nejake stare verze slackwaru, tusim... A to je jasna zaruka kvality. Asi nemusim podotykat, co pouzivam ja?:)).....
    QUADMAN
    QUADMAN --- ---
    Vectora doporucuju, provozoval jsem ho na jedne moji 486ce a docela dobre fungovalo i graficke rozhrani, prehral sem si i nizkobitratovou mp3...
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    rudá čepice je prej zbytečně náročná - hraju si s VectorLinuxem - ten BeOS mi nějak na notesu nechodí - vůbec nejde nainstalovat - napíše to že KERNEL JE PANIC a to je tak fše - na gigovym duronu chodí instalace i vlastní OS obstojně...

    No zkrátka, jak tak dlouho hledám vhodnej funkční OS, zjišťuji, že mám novýho koníčka zkoušení a sbírání nových i starých OS... :-)
    KACIS
    KACIS --- ---
    redhat + nakej jednoduchej windows manager.
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    vymyslel jsem BeOS má dostatek aplikací a prej to chodí od pentia 75 Ram 16 celkem svižně - musim zkusit... Zítra poreferuju...
    KVBIK
    KVBIK --- ---
    BREGALAD: Priznam se, ze nevim, co je GeOS, ale jak na konci popisujes ten pocitac, tak to zni jako celkem slusna masina, ne? Treba takovej Slax (linux live odvozeny ze slackwaru) ma 250MB a urcite pujde nejak na disk nacpat a kdyz budes pouzivat rozumny utility + nejaky lehky window manager (fluxbox je tam nainstalovanej), tak by to mohlo chodit pomerne slusne, ne?
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    Marně hledám pro svůj starý notebook nějaký free (GPL) OS - zkouším všemožné linuxy a další nápady - nějak stále nejsem spokojen. Chci MP3 - nejlépe nějaký lepší přehrávač s možností CrossFaderu ať už automatického nebo lépe ručního, podporu USB, textovej editor - nejlépe emulaci MSDOSu a to vše chci úměrně použitému procesoru - aby to chodilo relativně použitelně.

    Zaujal mne GeOS - mám ho na chatě na experimenty na 386SX 33MHz, na 40 MB HDD - chodí to asi stejně rychle jako W2000 na mym 1GHz duronu doma - ale nezdařila se mi podpora češtiny (její instalace) - hezký by bylo český menu, s USB si to nerozumí a navíc jsme nenašel ani podporu MP3, ani DOS ovladač pro svojí zvukovku. Ten GeOS by nebyl špatnej (respektive jedná se o NewDeal Office 2000), nároky na systém jsou nízké, použitelnost schopná, ale škoda, že neexistuje aspoň něco jako klon xmms nebo tak něco pro tuto platformu :(

    Pak jsme na NB zkusil nasadit ReactOS - verze 0.2.4 provedla načtení ovladačů a při jejich aplikaci zatuhla, verze 0.2.5 byla o kus dál zatuhla až na startovní obrazovce systému.
    Kapitoly typu MenuetOS a podobné jsem minul bez povšimnutí - nějak to není to pravé ořechové.

    Nemáte někdo nějaké zkušenosti ? Co nasadit na NB Toshiba Satellite 2065CDS (AMD 366A, 160 RAM, 4,3 GB disk) ?
    KVBIK
    KVBIK --- ---
    Zkouseli jste nekdo dat freeDos na logickou partitionu? Podle tohole prispevku jsem pochopil, ze to nekomu funguje. Ja se o to pokousim a bez uspechu.

    Jako bootloader pouzivam lilo a zavadim ho pres linuxovy liveko. Myslim, ze v tom problem neni. Kdyz jsem zkusil na tu partition dat DOS 6.22 (nebo jakej je ten u win98) pres prikaz sys, tak to nefachcilo vubec, ale kdyz tam dam freeDos (opet pres sys a: c:), tak to hlasi 'Loading FreeDOS No KERNEL SYS'. Zde zminovany dos 7.10 si taky neskrtnul..
    WHITESCORPIO
    WHITESCORPIO --- ---
    bregalad> ... otestuji, pak poreferuji ...
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    koho co ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam