• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STRYXiiiiiI[ Stryxovo obrazky ]Iiiiii
    www.strixovo.cz
    rozbalit záhlaví
    ARFEA
    ARFEA --- ---
    STRYX: To je nádherný místo. Kde?
    STRYX
    STRYX --- ---
    Par momentek z vyletu.























    KOKES
    KOKES --- ---
    je to znameni, blizi se konec sveta:-D
    STRYX
    STRYX --- ---
    ANDRASTE: To nemuze byt nahoda! :o) Bude zverejnena?
    ANDRASTE
    ANDRASTE --- ---
    STRYX: Zrovna o vikendu jsem kreslila ovci s rukama, to je nejaky znameni. :o))
    STRYX
    STRYX --- ---
    Uzasny kocici klip!

    [ MIZUKI @ life unseen ]
    LEON_CHAMEAU
    LEON_CHAMEAU --- ---
    :)
    FENRIS
    FENRIS --- ---
    TEAPOD: kdyz se furt nad necim pozastavujes a vytvaris teorie tak by ses mel spis zamyslet, jestli te lidi jeste vubec berou vazne, teda aspon ty co te znaj :) tudíz nemuzes vedet, jestli je mučíš a ubližuješ jim :))
    ALISTAIR
    ALISTAIR --- ---
    MYDRIM: Super příspěvek, umožnil mi obrázek vidět jinýma očima. S tebou odkazovaných výtvorů hlavně ten poslední mi přijde inspirativní. Ten černý stín v popředí má sílu.
    CAR2N
    CAR2N --- ---
    :)
    STRYX
    STRYX --- ---
    TEAPOD: V poho. V tomto auditku jsou tve teorie vzdycky vitany at jsou jakkoliv radikalni. :o)
    STRYX
    STRYX --- ---
    TEAPOD: To neni moje teorie, to je prvni ktera me napadla. Nutno dodat, ze ma mensi bodycount ;o)
    TEAPOD
    TEAPOD --- ---
    Ne, kecám kraviny ,včera jsem se předsevzal že budu na lidi hodný a nebudu je mučit srát a ubližovat jím.
    TEAPOD
    TEAPOD --- ---
    STRYX: hez, ale moje teorie odpaluje rakety na mars, a tvoje jezdi do chaloupky na koni, je jenom otázka co jepší, jezdit na koni nebo lítat na raketě.
    STRYX
    STRYX --- ---
    MYDRIM: Ahoj. :o)

    Dekuji mnohokrat za komentar. Tyhle namitky jsou pro me opravdu cenne. I kdyz je pak treba nezohlednim v dalsich obrazcich (at uz pro to, ze se s nimi neztotoznim, ci proto, ze jich nedovedu dostat), vzdycky se nad nimi zamyslim a snazim se k nim najit rovny postoj. Asi nema smysl rozebirat je konkretne. Nejspis bych povetsinou opakoval ten odstavecek, na ktery take odkazujes, a ve kterem jsem se snazil (ac jak mas pravdu dodatecne) ozrejmovat sve motivy.

    Mohu snad jen rict, ze nejpalciveji vnimam tvoji posledni pobidku, ve ktere se s tebou bohuzel hodne shoduji.

    MEDIUS: Oo, diky. Takovy kredit si ale nezaslouzim. Jenom kriticky do me. :o)

    TEAPOD: Skoda :o( (ja urcite nic nemazal ;o)) Ale je super, ze jsi to alespon shrnul.

    Odpovim jen strucne. Domnivam se, ze ve skutecnosti nic jako originalita neexistuje, byvse prazdnym konceptem nejakeho selektivniho rozpoznavani urcitych znaku, povstavajicim pouze z parciality rozlisovani. A omezenim je v podstate cokoliv, co ma nejakou formu. Cili je nutne byt statecny pred tvari hlouposti neoriginalnich omezeni :o)
    TEAPOD
    TEAPOD --- ---
    STRYX: Počkej, nepsal jsem tady kometař? sakra, on se mi neposlal. No tak to nic. Bylo tam o tom, že naš lidský život je tak omezený, že dělat ještě i neoriginalní omezení je hloupost,m ale bylo to dlouhé...
    MEDIUS
    MEDIUS --- ---
    MYDRIM: Kdybych Stryxe neznal, tak bych mu ty měkké airbrushácké štětce, které nesnáším, také vytkl. Ale on je už úplně někde jinde a asi ví, proč je používá.

    Nicméně kdybych to měl kritizovat jako někdo, kdo tě, Stryxi, nezná, tak bych vytknul ty štětce, nějakou tu kompozici, nenávaznost barev a obrázek by se mi více líbil posunutý ve spektru ke žluté (zkoušel jsem si to). Tuto zelenomodrou nemám moc rád, působí na mě dosti uměle a jedovatě.

    Ale jelikož tě znám, předchozí odstavec je nesmysl. Pokračuj v plynulosti.
    MYDRIM
    MYDRIM --- ---
    Ahoj,

    urcite tie obrazky nie su uplny gyc kapoty kamionu, ako pisal teapod, ale.. hm, dufam-ze-sa-neurazis, tiez to nie je vysoke umenie, ktoreho koncept by sa mal analyzovat na 10tich stranach (
    STRYX: ).

    A predsalen trochu gycove to naozaj je, hlavne ked si zoberieme, ze pouzivas len jednu farbu- to by si si mohol tu "vkusnost" udrzat lepsie. Konkretne k tomuto poslednemu obrazku- mne osobne pride gycove to nevhodne pouzitie mekkych stetcov. Preco? Ostry custom brush na listy a ostatne s mekkym trapnym airbrushackym. Proste MUSIS si niekde definovat hrany objektov. Podla ostrosti listov tu mame len jeden, velmi plochy foreground(prepleteny teda tymi nepekne plynovymi konarmi a skalami) a za nim len jedno velmi chudobne pozadie. Medzi tym je velke biele svetlo, ako highlight nenapaditosti obrazku. Kompozicia je zla zla, strasne detinske vyvazovanie na stred. A neuspesne. Stromy puttaju prilis vela pozornosti, pretoze su najtmavsie a vysoko vycnievaju nad to biele nic, ktore zahmluje a degraduje ustredny objekt- tu mohylu. Velmi nestastna volba, zmazavat jej vrchol. Ved, opacne by to malo byt, preboha. Farebne mi su tie odtiene zelenej dako proti srsti, ale to som mozno len ja.

    To je asi vsetko. Moj osobny nazor- neber ho prilis vazne a davaj dalej. Menej poetiky v obhajujucich a vysvetlujuich prispevkoch, viac v samotnych obrazkoch:)

    Na inspiraciu nejake digitalne krajinky(vzdy pomoze viac ako kritika, podla mna):
    Min Hyuk Yum: http://minart.net/datas/works/lms_12.jpg
    Whit Brachna: http://www.brushbook.com/images/02.jpg
    Mathias Verhasselt: http://www.conceptart.org/artimg/image.php?img=m__/full/darkmountains.jpg
    STRYX
    STRYX --- ---
    SOMBRA: Muze byt. :o) Ja to vidim teda spis jako takove vzasade skromne, lokalni a domacke misto. Proste mohyla.
    SOMBRA
    SOMBRA --- ---
    STRYX: br, obětiště... tohle je klídeček na krchově - dočasný
    působí to na mě, jako by v základech ležely kosti něčeho velkého... možná boha nebo draka (pro realisty třeba dinosaura, ono to vlastně není důležité, čeho konkrétně)
    VOJTIDLO
    VOJTIDLO --- ---
    kostry?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam