• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STRYXiiiiiI[ Stryxovo obrazky ]Iiiiii
    STRYX
    STRYX --- ---
    CAR2N: Ja mam dojem, ze je to tim, ze je to vysazene jenom pomoci jednoducheho ohnuti v ps. Trochu to deformuje font v krajnich pozicich. Odtud mozna ta pocitacovost. Mozna to zkusim jeste v ilustratoru podle krivky.
    ISIS: Nojo, ta uplne nevysla :o)
    PATEJL_CZ: Dik. Musim jen pripomenout, ze stranky se vzdy rodi ve spolecnem stretu s Alistairem :o)
    MAEDHROS: :o)
    CAR2N
    CAR2N --- ---
    moc se mi to libi!
    jedina vraska na krase (z myho pohledu) je na poslednim obrazku ten zvlnenej text uprostred. najednou mi z toho leze ta "fontovitost" a pocitacovitost, hlavne ten treti radek
    nevim presne cim to je, mozna to je tim jak ten text "narazi" do tech linek okolo, tak to vytvari jemnou dizharmonii nebo jak to rict. ale taky mozna sem jen prepracovanej.)))
    ISIS
    ISIS --- ---
    STRYX: fiiii, moc pekne! :) obdivuhodne promakane do detailu.. super! jenom u http://i41.photobucket.com/albums/e277/strigidae/komiks/k3p4.jpg - ruka s hrebenem mi prijde trosku nevydarena..
    PATEJL_CZ
    PATEJL_CZ --- ---
    STRYX: Nádhera! Zdá se, že studnice s Tvými nápady na rozvržení stránek a prolínání scén je bezedná – co stránka, to originál.

    A propos, panna se zlatými loknami se věru povedla!
    MAEDHROS
    MAEDHROS --- ---
    Wow.
    STRYX
    STRYX --- ---
    Tak zase neco komiksu. Prvni polovina predmluvy k pribehu. Uvod vesnice Arky :o)

    ...
    ISIS
    ISIS --- ---
    STRYX: vpohoděě :) chápu
    STRYX
    STRYX --- ---
    ISIS: Myslim to tak, ze musi byt cas a nalada a inspirace a nesmim zrovna mit chut kreslit neco jineho vic. Vzdy mam totiz predpripravenych nekolik temat, zaroven par rozkreslenych. Takze kdyz mit to vyjde casove, zpravidla se venuji tem obrazkum, ktere treba uz mesic nosim v hlave nebo ktere bych uz mel dodelat. No, ale kdyz se to sejde, nebo mam chut se osvezit tematem, ktere bych si sam nevybral, tak jdu kreslit do tehlech auditek :o)
    ISIS
    ISIS --- ---
    STRYX: dobře sejít.. mm? to jako že až se ti bude líbit písnička? /neboť tam visí dlouhodobě ta samá. tak mě nenapadá jiné vysvětlení :P
    ESL
    ESL --- ---
    STRYX: To to mírné rozostření. Jako bych na to koukala rozmazaně přes slzy.
    STRYX
    STRYX --- ---
    ESL: Proc uplakany?
    KERWIL: Byl to nejaky Juno Reactor, Shango
    LEON_CHAMEAU: Dancing about architecture... hm, to zni jako vyzva :O)
    ISIS: Ja se zapojim, jenom se to musi nejak dobre sejit.
    ISIS
    ISIS --- ---
    /stryx by se mohl zapojit tady: [ Nakresli pisnicku. ]
    LEON_CHAMEAU
    LEON_CHAMEAU --- ---
    STRYX: Pekne, pokus o kreslenie hudby, i ked stale plati "Talking about music is like dancing about architecture" ;)
    KERWIL
    KERWIL --- ---
    Mozna bys k tomu mohl tu inspiracni hudbu nahodit, dostalo by to tim dalsi rozmer...
    ESL
    ESL --- ---
    STRYX: Vida, a já jsem to vnímala jako uplakaný pohled do podzemní klenotnice, resp. na kousek dračího pokladu. :o)
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    tak v tom případě to na mě působilo v zásadě ve shodě s autorovým záměrem :)
    STRYX
    STRYX --- ---
    Asi na tom ve skutecnosti nezalezi u projevu takoveto miry abstrakce, ale puvodni zamer byl nakreslit hudbu jako tekouci proudy ruznych provazanych forem ozdobenych promenami v lokalnich motivech. Snazil jsem se aby se v obrazku bortila hranice mezi abstraktnim ztvarnenim (ze cele je to ulet) a konkretnim ( jsou tam jasne definovane prvky s osvetlenim a plasticitou, ktere se zdaji jako by mely nejaky ucel ci ze je jejich forma smysluplna, ale zaroven nelze rici o jaky prvek se opravdu jedna). Chtel jsem aby jako v pripade hudebniho pocitku dochazelo k efektu, ze obrazek je vzasade sdelny (tj lokalni formy nesou nejaky naboj a obrazek i v celku nejak pusobi) ale nelze vzasade rict s jistotou co konkretne komunikuje. Emocni naboj by ale mel byt predan. Urcita cast vyrazu je sdelena ac zaroven neni pochopena.

    Osobne se mi libi i jenom tento samotny zpusob pojimani promeny vyrazu svazku nejakych kontinualnich tendenci bez ohledu na to, ze by se melo jednat nutne o hudbu.
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    STRYX: asi bych mohla strávit hodně času koukáním na to a pořád přemýšlet, čeho se mám chytit a co je to hlavní :)
    LORD_SHAPER
    LORD_SHAPER --- ---
    STRYX: opravdu hodně abstraktní, ale celkový dojem je příjemný
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    STRYX: jů, IMO ovce, draci, konvalinky, potok, harfa, a to všechno spolu na karnevalu. Wow, obdiv ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam