• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STRYXiiiiiI[ Stryxovo obrazky ]Iiiiii
    PHOB
    PHOB --- ---
    STRYX: tak dycky napis :)))
    a poradime :)
    SOMBRA
    SOMBRA --- ---
    STRYX: oj... sliiiiint... :)
    PHOB
    PHOB --- ---
    ALISTAIR: no konretne uz jen volba fontu je potreba promyslet. co se vizualne hodi, v dnesni dobe designu je proste typo jednoduche. italic se moc nepouziva, zvlaste u patkoveho pisma, najdou se samo vyjimky, ale pro pripadne popisky moc ne... cerna outlajna na text je taky nevhodne zvoleno, tohle prave pridava pocit amaterismu... ja osobne bych asi volil jinou strategii typa na cely obal... nehlede na to, ze uz jen napis dorn je az moc nahore... proste trosku kosmetiky (kompozice mysleno:)
    proste timhle skvelou kresbu pak totalne zabijes... coz je skoda...

    ono obrazek i s logem by mel ladit jak ocelek... tzn, kdyz mas urcitym stylem obrazek, tak do toho dat logo s nejakou bumpmapou, je trosku neladici, ale to je muj nazor... :) ja se napr u bookletu snazim sladit vzdy at na me cover pusobi proste sjednocene, logicky, prijemnym dojmem... neni to sranda, je to holt prace... premysleni, zkouseni...
    STRYX
    STRYX --- ---
    ALISTAIR: Myslim, ze Phobovi vadi asi ten hlavni font. Na druhou stranu musim rict, ze me docela prekvapilo, kdyz jsem kdysi nahodou tenhle font take nasel na strankach nejake nemecke metalove kapely jmenem Dorn. Tehdy jsem se zaradoval, ze mozna pusobi nejak vseobecne 'dornoidne'. Nicmene uroven amaterismu v grafickem zpracovani byla i tam pomerne ocividna :oD
    ALISTAIR
    ALISTAIR --- ---
    PHOB: A dá se s tím něco konkrétního dělat? Nebo je to věštná vědomost přenositelná jen dlouhými roky strávenými ve zdech tajemného Šaolinu? :)
    STRYX
    STRYX --- ---
    PHOB: Nojo, ja vim. :o( Ci alespon tusim. Bohuzel pro to typo nejak vubec nemam bunky. Proste nerozeznavam jak je to spravneji a jak hure. Je to problem :o(

    SOMBRA: No jasne. :o) Je pripraveny skript k asi sesti strankam akce v Mesicnim sale. Ruiny, runy, masky, Medusa a zrcadla. Ovsem tezko rici kdy se k tomu dostaneme. V soucasnosti je prioritou ta predmluva jako uvod k Arce a Lesu.
    SOMBRA
    SOMBRA --- ---
    pribudou do komiksu nejaka lunarni temata...? priznavam svou davnou, pradavnou uchylku a zvlastni druh fascinace, ktera me vzdycky tak nejak kousne a vrati se mi zpatky, kdyz ji nejmene ocekavam...
    PHOB
    PHOB --- ---
    STRYX: kresba supr, ale to typo tam, o je o jeee... dle meho nevhodne zvoleny font, umisteni taky trosku ze srandy... skoda...
    pokazit tak celek :/
    ale ja budu porad ryt do tohodle :) ikdyz nejsu zadny designer, ale me to proste pere do oci...
    DOUPLE
    DOUPLE --- ---
    FALLIE: jj tak, nema to dynamiku, prijde mi to lehce krecovity
    tim ale nechci rict ze by to bylo spatny jako celek, zasekl jsem se na tom dobrejch 5 minut :)
    STRYX
    STRYX --- ---
    Toz tak. :o) Komiks asi bude (minimalne jeste nejaky cas) vypadat timto zpusobem. Mozna misty jeste i krapet kuriozneji :o) Neda se nic delat, tahle platforma nas totiz dost bavi. Teste se na dalsi stranky, tentokrat s lesni tematikou :o)

    Mezitim mam tu cest ohlasit po dlouhych peripetiich vydane rozsireni Dornu. Dorn - Kostejuv vecny navrat konecne prichazi na pulty vasich knihkupectvi ;o)) Check it out!

    http://www.dorn.cz/rozsireni-teaser.htm

    http://www.dorn.cz/


    KERWIL
    KERWIL --- ---
    FALLIE: Mam z toho vskutku uplne stejny pocit ;) Ono na tom neco pravdy bude...
    FALLIE
    FALLIE --- ---
    ALISTAIR: já váš komiks taky sleduju od začátku a co se týče "libreta" (nějak nevim, jak to správně nazvat), neměl bych problém se složitostí různých asociací, metafor a odkazů - holt je to určené úzkému kruhu intelektuálů s neuvěřitelně širokým kulturně-filosoficko-mytologicko-abůhvíjakýmještě rozhledem, ale spíš mi vadí, (aspon mně to tak přijde) občasná přílišná "chtěnost" těchto jevů. Přijde mi to jako takový intelektualní šovinismus (ze kterého bych si nedovolil ani jednoho z vás podezřívat :D:D:D), který většinu těchto asociací a poetických obratů používá víceméně bezdůvodně a tím je vlastně ubíjí navzájem, než aby vypluly jako perly na povrch --- ale možná je to všechno jen dojem jednoho nedůvtipného analfabeta :)
    SOMBRA
    SOMBRA --- ---
    já se cítím zčásti zasvěcena, takže můj pohled je ovlivněn... :)
    mne ta poezie oslovuje - vnímám text i obraz, baví mě luštění "kenningů" a drobné odkazy (tři zlaté vlasy :))...
    je to trochu jako poslouchat hudbu, která je mi známá, ale je tam najednou několik nových, mně dosud neznámých hlasů - nevím, jak lépe bych to popsala :)
    PATEJL_CZ
    PATEJL_CZ --- ---
    STRYX: Ovšem, chvála vám oběma!

    ALISTAIR: Oproti počátečním dílům obsahová rovina komiksu už opravdu nepůsobí moc jako příběh se srozumitelnou linií. Při prvním seznámení vnímám stránky poněkud odděleně - což nikterak neochuzuje bohatost utvořeného dojmu - je ale možné, že při hlubším studiu vnitřní souvislosti nebo alespoň jejich náznaky vyplují napovrch.
    MAEDHROS
    MAEDHROS --- ---
    ALISTAIR:
    Ad "Mě by opravdu moc zajímalo, jak to na vás působí."...

    Ambient.
    KERWIL
    KERWIL --- ---
    ALISTAIR: Presne jak rikas :) Nechavam se unaset na vlnach mysteriozni lyriky a rozhodne se nesnazim proniknout za prapodstatu toho co ve vas ty slovni asociace vyvolalo. Radeji nevedet :E
    ALISTAIR
    ALISTAIR --- ---
    MAEDHROS: PATEJL_CZ: CAR2N: SIUDELAOIPOOIK: BARKAA:

    Mě by opravdu moc zajímalo, jak to na vás působí. Celou dobu se Stryxem řešíme míru srozumitelnosti. Je nepochybné, že dekorativní motivy, ornamenty a citlivé rozvržení je super pro oči, ale zajímalo by mě, jestli k vám obrazy a texty nějakým způsobem promlouvají. Je to konfrontace s naprosto enigmatickou jinakostí, nebo je "rytmus" a motivika nějakým způsobem srozumitelná?

    Od posledně jsme se totiž nepoučili a spíš směrem k normálnímu ději a normálnímu komixu jsme naopak šli hlouběji do poetických houštin, do vizuálních a slovních asociací, surrealistického prolínání atd. říkám si, jestli se tedy již konečně nepodařilo překročit onu magickou hranici, za kterou už člověk nevyžaduje věcné porozumění nějakému "sdělení", ale kdy je už dostatečně spokojený s tím, že je to spíš taková divná vizuálně-verbální báseň, která rozhodně smysl má, ale žádný "povinný", spíš smysl roste podobně jako strom listy...
    BARKAA
    BARKAA --- ---
    STRYX: teda, jsem taky ohromena! :-O :))
    SIUDELAOIPOOIK
    SIUDELAOIPOOIK --- ---
    STRYX: no teda! krásný...
    STRYX
    STRYX --- ---
    CAR2N: Asi to tak bude. Zkusim to jeste predelat. Dik za postreh :o)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam