• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STRYXiiiiiI[ Stryxovo obrazky ]Iiiiii
    STRYX
    STRYX --- ---
    Prichod mraziveho pocasi umoznil podniknout pri jedne z navstev u Alistaira dalsi ledovo-akrylove experimenty. Tentokrat i s luminiscencnimi a uv aktivnimi barvami.


































    STRYX
    STRYX --- ---
    KORAL: Diky :o) Je to jak rikas.
    KORAL
    KORAL --- ---
    STRYX: První obrázek je prostě krásný.
    U druhého mě spíše zarazilo křídlo Griffa. Přijde mi, že na příchozího spíše ukazuje :-) Jako by se bud ptal : TY ! ? a nebo Stuj dál ni krok ! :-))
    PHOB
    PHOB --- ---
    STRYX: ty vogo :) no stejne Tvych kvalit ja nikdy nedosahnu... gradienty sou dobra vecicka co ? :) rozmlzil ale jen k okrajum :)
    KERWIL
    KERWIL --- ---
    STRYX: Ta voda je dokonala. Jen me trochu zneklidnuje ten priliv a opacny smer vetru zenouci ty vlajici prapory. Kazdopadne atmosfera na jednicku s hvezdickou, ty vychodni motivy ti vazne sednou. :)
    STRYX
    STRYX --- ---
    PHOB: Neni divu, tam jsem se totiz inspiroval u Tebe a zkusil ty barevne gradienty. Take jsem ji rozmlzil... ;oD
    PHOB
    PHOB --- ---
    STRYX: ta kocka je bozi !! ikdyz me to pripada spis jako zajic... ale tak jako tak je to bomba... !
    STRYX
    STRYX --- ---
    Ex post dopracovane obrazky 02 a 03



    Jelení kočička. Motiv podobný jako u obrazu Povídání, tentokrat z anfasu. Tvař je maska nesená sítí černé struktury v pozadí. Její předzvěstí jsou špalíčky zeleného zlata.



    Postava přichází na přílivu k ostrovu, přináší žhnoucí vlnu aktivity. Ostrov je střežen griffem. Griff se zda být kondenzovanými prapory stavby v pozadí.
    STRYX
    STRYX --- ---
    Skico asociacni serie. Serie Srpku.



















    NYEMI
    NYEMI --- ---
    FALLIE: Nejak pochbuju, ze s timhle ma ilustrator neco spolecneho ;)
    FALLIE
    FALLIE --- ---
    STRYX: a bude tam taky, že kolem větrných elektráren blázní zvířata? A že na výrobu solárních panelů a ekologickou likvidaci vysloužilých je potřeba víc energie, než vyrobí za svojí životnost????
    MOUSEK
    MOUSEK --- ---
    STRYX: tak to máš riadne :D Veľmi príjemné obrázky.
    STRYX
    STRYX --- ---
    Neco z obrazku pripravovane vzdelavaci eko-vodohospodarko hry. :o)

    STRYX
    STRYX --- ---
    PHOB: Diky. Na tom cb jsem si zkousel brushe, zvetsi casti jsou tam nasekane jeden za druhym. :o)
    PHOB
    PHOB --- ---
    STRYX: tohle me bavi... takov jine... dobre :)

    STRYX: super, jak si tvoril stromy ? brushe ? nebo komplet... ?
    STRYX
    STRYX --- ---
    STRYX
    STRYX --- ---
    Nedávno jsem na návštěvě u Jana Kozáka vyslechl jeho bezva přednášku srovnávající ódinovské iniciační mýty. Studenti mu kreslili schematické variace více či méně inspirované některými z nich. Rozhodl jsem se to také zkusit a nakreslit variaci vlastní.

    Vybral jsem si známý příběh, ve kterém Ódin získává magické runy a to tak, že se pověsí na Yggdrasil, propíchne kopím a obětuje se. Figura této oběti je mimo jiné zajímavá tím, že se Ódinovi při tomto aktu podaří vyčerpat všechny tři možné pozice, které v rámci obětování lze zaujmout. Je tak zároveň obětujícím, obětovaným i tím, komu je obětováno. Obzvláště v případě vrcholových božstev jde vskutku o vypečený trik. V této variaci jsem nahradil strom vodní plochou, zlámanou do dvou stran se větvícími hřbety vln. Akt jako takový jsem se pokusil posunout z roviny oběti do roviny konání.


    STRYX
    STRYX --- ---
    KERRAY: Inspiraci jsem mel z jedne bezva ghanske latky, ze ktere jsem si nechal usit kalhoty. :o) Jak je ted tak nosim (jenom na doma ;o) tak jsem si rikal, ze by si zaslouzily nejakou evropskou adaptaci :o)
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    STRYX: přál bych si mít na překlad nějaký text, ke kterému by se to hodilo :)
    STRYX
    STRYX --- ---
    Z ghanskych motivu.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam