• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HYPERIONIkarie / XB-1
    JAKKILLER
    JAKKILLER --- ---
    HYPERION:
    Pokud si teď pořídím předplatné, tak bude za těch 49,-?
    Za 99,- si Ikarii kupovat nechci.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Máte někdo zkušenosti se zasíláním ukázkových čísel? Jednou ročně nabízí zaslat ukázkové číslo, ale nezmiňují jestli náhodně vybrané staré nebo aktuální.
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    Lednová Ikarie na stáncích. Cena je tedy ohlášených 99 Kč, přibylo 16 stran věnovaných povídkám.

    Ovšem pozor, předplatné zůstalo stejné. Předplatitelé tedy budou nadále Ikarii získávat za 49 Kč!
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    Zakoupil jsem též, prosinec, a překvapivě dobré.
    První povídka sice bez pointy, ale dobře napsaná. Druhá skvělá a povedená je překvapivě i ta česká. Dál jsem se zatím nedostal.

    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Pokud vím, papír se změnil několikrát, naposled už před nějakou dobou.
    ENDRUE
    ENDRUE --- ---
    tak sem po dlouhe dobe koupil novy cislo, tak sem zvedavej. ona je na nejakym novym papiru ??? kdyz sem ji vzal do ruky, tak to vubec nevypadalo, ze to ma 65 stranek, jak byla lehka :)
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    TETSUO6618: a já na ní včera zapomněl, omluvy
    TETSUO6618
    TETSUO6618 --- ---
    Tak zmiňovanou povídku jsem konečně sehnal.
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    Ano, jedná se o povídku "Dračí král" od Michaela Swanwicka. Za zmínku stojí, že jde o svět z autorova slavného hard fantasy "Dcera železného draka". Nedávno k románu přibylo volné pokračování "Draci Babylonu". Zrovna dnes jsem dokončil redakci nové povídky Michaela Swanwicka, objeví se v prosincovém čísle. Patrně už v květnu vyjde další autorova povídka "The Word that Sings the Scythe", asi vás bude zajímat, že jde opět o povídku ze světa "Dračího krále" a v Ikarii by se časem mohly objevit i některé další.
    TETSUO6618
    TETSUO6618 --- ---
    Tak na internetu jsem od něj našel ve formátu rtf Gryfovo vejce, Bohové Marsu a Pomalý život. V internetových knihkupectvých jsem nenašel skoro nic.
    BTW na tu první povídku si taky matně pamatuju. Bylo to o matce s dcerou co vypráví povídky po hospodách:)
    ENDRUE
    ENDRUE --- ---
    jj ten draci special byl dobrej a marne vzpominam na jednu povidku (myslim, ze to byla ta prvni o tech vypravecich, resp. vypravecce) a nejak si ji nemuzu vybavit. asi si to budu muset zase precist :D
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    TETSUO6618: Aby se ti líp hledalo, povídka o které mluvíš je "Dračí král" od Michaela Swanwicka, opravdu z čísla 11/2007. :-)
    TETSUO6618
    TETSUO6618 --- ---
    MAIMONIDES: Moc ti děkuji.
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    tak ja to doma najdu a podle možností večer dám
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    MAIMONIDES: Pokud to byl "dračí speciál", takto bylo číslo 11/2007.
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    Tu jsem četl, ale v jakém čísle.. snad poradí Hyperion, potom jí klidně dodám:)
    TETSUO6618
    TETSUO6618 --- ---
    Ikarii si kupuji jednou za čas, ale v jednom starším čísle, které bylo celé věnované povídkám o dracích mě zaujala jedna povídka o mechanickém drakovi, který "ztroskotal" v jednom městečku a jeden jeho obyvatel si do něj potom vlezl atd. Kdo četl jistě si vzpomene. Akorát jsem to číslo někam založil a už ho nemůžu najít. Nebyl by někdo ochotný tu povídku naskenovat a někam uploadnout? Moc rád bych si jí zase přečetl.
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    Hele, ani prosinec nebude od věci. Michael Swanwick se myslím opět vytáhl, vcelku akční jízda mimozemskou planetou. A pro sběratele, co si kompletují Hugem oceněné věci tu bude Lawrence Watt-Evans, příběh z rychlého občerstvení na průsečíku alternativních světů...
    TOMMYKNOCKER
    TOMMYKNOCKER --- ---
    Letos nesmim zapomenout a proste si na vanoce koupim predplatne. A bude klid :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam