• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HYPERIONIkarie / XB-1
    XB-1 je tištěný měsíčník věnovaný fantastickému žánru. Vychází od prosince roku 2010 a jeho internetové stránky najdete na adrese http://www.casopisxb1.cz. Na nyxu se vedle zcela volné diskuse o směřování a obsahu časopisu můžete rovněž ptát na vše ohledně děnně aktualizovaného webu časopisu. Nejde o oficiální kanál ke komunikaci s redakcí časopisu. Veškeré kontakty na členy redakce najdete zde. Máte-li jakýkoli problém s předplatným (ať už tištěné či elektronické verze časopisu), obraťte se s dotazy na řešení nejprve na příslušného distributora.
    rozbalit záhlaví
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    THOMASMORTA: Ty vole, a pojem inflace ti něco řiká? Mám tu ikárii z 94 a stála 17 korun.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    OMNIHASH: Mohlo, ale jde mi spíš o zvrácený princip. Zejména v okamžiku, kdy předplatné není o 2/3 levnější, ale nepředplatitel dostane 100% přirážku... Jestli chtějí peníze předem, ať licitují:-) A pokud nebudou licitovat, tak se na ně možná vzkašlu úplně a co budu chtít si okopíruji v knihovně, když už platím výpalné za kopírování...
    ENDRUE
    ENDRUE --- ---
    tak to predplatny asi neco do sebe ma. ja si to kupuju jen obcas narazove, ale radsi si to predplatim nez za to davat stovku
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    THOMASMORTA: Tak bonus je, že je to o 2/3 levnější, to by ti mohlo stačit. Jinak si předplácím už třetí rok a nikdy žádná knížžka nebyla.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    OMNIHASH: Ale už nedávaj bonusovou knížku... Já pořád čekám, jestli nabídnou něco zajímavého, nebo alsepoň něco, co nemám...
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    ENDRUE: jojo, ale předplatný je furt asi za pěťo(pjéťo?) na rok?
    VANEK
    VANEK --- ---
    ENDRUE: :-) Vítej v roce 2010.
    ENDRUE
    ENDRUE --- ---
    minulej mesic sem se na neco potreboval zeptat v kiosku s novinama a rek sem si, ze je blby se jen tak ptat, tak sem si usmyslil k vytvoreni teto zaminky si koupim ikarii. docela me orosil pot, protoze sem mel porad vsugerovanou cenu 49 kc a misto toho po me pani chtela stovku.
    pocetl sem si ale dobre, ale kazdej mesic si to kupovat bohuzel nebudu :(
    VANEK
    VANEK --- ---
    Vstupné 120, studenti polovic.
    MIG1984
    MIG1984 --- ---
    Dovoluji si vás pozvat do Staré kanalizační čistírně v Bubenči 12. 6. od 19 h. Na autorské čtení přijde šéfredaktor Ikarie Vlado Ríša alias Richard D. Evans. Bude se též promítat fanfilm Star Treku - Metrénský incident. (Papírenská 6, Praha)
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    JAKKILLER: Pardon, zřejmě se na tom podepsala popůlnoční únava...

    Takže: Úžasná povídka, doporučuju! :)
    JAKKILLER
    JAKKILLER --- ---
    ZRADA: To se skoro nedá přečíst co si napsal.

    No každopádně, proč ne Sci-fi pro ženy? :)
    Zase je to líp napsané než hodně z českých soutěžních povídek.
    To mě mnohokrát vadí mnohem víc, když čtu něco nesrozumitelného co nakonec ani nemá dobrou pointu ani nápad nebo je to klišé.
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    Přečetli jsme si (se ženou) Chiangův "dokument" Když se vám líbí, co vidíte (ano, já vím) z únorového čísla a měli jsme se pak dlouho o čem bavit. Mimochodem, ideální povídka do metra!
    Překlad se mi po jednom zakuckání (či snad vadě na kráse: Jakmile se o tom začalo hovořit jako u hlubším společenském problému, usoudili jsme, že nastala doba pro zahájení naši iniciativy. - hned zpočátku) četl jedním dechem.

    Mám jen jednu připomínku: povídka neměla vyjít v Ikarii, ale v Marianne, Cosmopolitanu, Bravo Girl a Vlastě!
    JAKKILLER
    JAKKILLER --- ---
    T_ANA_: A díky.
    JAKKILLER
    JAKKILLER --- ---
    MAIMONIDES: Já jsem udělal přesně to samý.
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    Na tohle excelentní zdražení jsem zapomněl a šel si kupovat Ikarii do trafiky. Paní mi ji podala a pak upozornila na zdražení. Tak jsem si koupil jinej časopis a chvíli na tu změnu společně nadávali. Řikala, že je to teď téměř neprodejný. Že to lidi odmítají kupovat.
    JAKKILLER
    JAKKILLER --- ---
    HYPERION:
    Pokud si teď pořídím předplatné, tak bude za těch 49,-?
    Za 99,- si Ikarii kupovat nechci.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Máte někdo zkušenosti se zasíláním ukázkových čísel? Jednou ročně nabízí zaslat ukázkové číslo, ale nezmiňují jestli náhodně vybrané staré nebo aktuální.
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    Lednová Ikarie na stáncích. Cena je tedy ohlášených 99 Kč, přibylo 16 stran věnovaných povídkám.

    Ovšem pozor, předplatné zůstalo stejné. Předplatitelé tedy budou nadále Ikarii získávat za 49 Kč!
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    Zakoupil jsem též, prosinec, a překvapivě dobré.
    První povídka sice bez pointy, ale dobře napsaná. Druhá skvělá a povedená je překvapivě i ta česká. Dál jsem se zatím nedostal.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam