• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HYPERIONIkarie / XB-1
    TOMMYKNOCKER
    TOMMYKNOCKER --- ---
    To mi prislo:

    Dobrý den,
    Prosím, pošlete p.Říhovi ještě 45Kč za č.12 Ikarie.
    Náhradní výtisky časopisu Lidé a Země po něm zpět nevyžadujeme.
    Děkuji za spolupráci
    Zuzana Hrušková
    manager předplatného B2C
    NELDE
    NELDE --- ---
    Omlouvám se MF a ČP, peníze mi přišly na účet 7/1.
    NELDE
    NELDE --- ---
    Mně včera přišel dopis o vrácení 45,- za prosincové číslo (já explicitně žádal o vrácení peněz za něj), ale nenapsali kdy a jestli na číslo účtu, co jsem jim dal.
    TOMMYKNOCKER
    TOMMYKNOCKER --- ---
    Tak mi vcera prisel dopis o vracenem predplatnem. Samozrejme bez prosincoveho cisla, i kdyz jsem jim jasne psal, ze jsem prosincove cislo nedostal. Tak jsem jim dneska posilal zpatky e-mail, ze chci jeste 45 Kc.
    NUFINKA
    NUFINKA --- ---
    me prisla slozenka a mam dojem ze bez prosincove castky - musim se podivat kdy presne sem penize odesilala - kazdopadne prvni cislo XB uz mam doma a vypada to nadejne...tuk tuk
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    Co vím, tak několika lidem peníze vrátili, i když se objevila snaha nevrátit peníze za prosincové číslo, za které dostali čtenáři náhradu v podobě jiného časopisu. Poté, co se čtenář oproti tomuto ohradil, byla mu vrácena i tato částka.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    SWEDE: Já je dostal minulý týden, normálně složenkou. Bez telefonování, stačil poměrně ostrý dopis, který jsem napsal na rub toho, co mi poslali se svým spamem (časopisem). Ten jsem pak přiložil do obálky a poslal hezky zpět.
    SWEDE
    SWEDE --- ---
    Stale cekam na vraceni penez od Mlade fronty. Posilal jsem jim to pisemne, hned jak mi domu prisla misto Ikarie ta obludnost. Uz Vam nekomu neco vratili? A nejak si z jejich stranek nejsem jisty na kterem telefonu se mam rozcilit.
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    Stránky časopisu XB-1 spuštěny (určitě se ale objeví spousta věcí, které časem doznají změn).

    Časopis XB-1
    http://www.casopisxb1.cz/
    DREAMWEB
    DREAMWEB --- ---
    diky za tipy. nejmene z ruky mam tu londynskou, tak to dam...
    IDLE
    IDLE --- ---
    DREAMWEB: Já uspěla na stánku u metra Kačerova.
    ROBERT_PILCH
    ROBERT_PILCH --- ---
    DREAMWEB: Já byl dneska shodou okolností ve Walesu na Bělehradské a taky jsem ji tam viděl.
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    Viděl jsem např. v knihkupectví Londýnská (stejnojmenná ulice na I. P. Pavlova).
    DREAMWEB
    DREAMWEB --- ---
    bloudim po praze a nemuzu na xb-1 nikde narazit. poradite?
    PULKA
    PULKA --- ---
    TOMMYKNOCKER: aha, to je všechno? Já myslela, že je to jen anotace... Tak tím pádem děkuji oběma a snaha byla marná.
    Každopádně dík :)
    TOMMYKNOCKER
    TOMMYKNOCKER --- ---
    PULKA: Vidim, ze me Vanek predbehl. Staci Ti to takhle, nebo chces primo scan?
    VANEK
    VANEK --- ---
    Z databáze recenzí KLÍČ šířené na CD-ROM k chotěbořskému Euroconu (bývala doba, že byla někde na webu ČVUT, ale už dávno ne; 16 MB ve 2002 .htm; kdybych to spakoval a někam uploadl, nechtěl by se někdo ujmout hostingu?):

    Jan Weiss: Dům o tisíci patrech
    Doslov L. Ščerbaničová, Čs. spisovatel 1990

    SVĚT SE JMENUJE MULLERDÓM

    Jan Weiss měl pro zrod české SF stejný význam jako Karel Čapek, tam, kde se K. Č. držel země a malých obyčejných lidí, Jan Weiss se nebál vznést, necenzuroval sny a halucinace a stvořil z nich styl. "Uvěř mi, na nic se neptej a poletíme!" To je výzva hodná velikého ducha. Kdo nezná Weissův slavný Dům o tisíci patrech, má co dohánět; k poslednímu vydání knihy, tradičně pečlivě vypravenému v Čs. spisovateli, chci však dodat jedno: tahle třeštivá vize měla být a původně taky byla pojata jako typografická show. Všechny ty nápisy, reklamy a inzeráty měly svítit nejrozmanitějšími druhy písma - mluví o tom v doslovu i spisovatel: "Je v tom tajné přání autorovo, aby i písmo pomáhalo vytvářet atmosféru, provokovalo, pohrávalo si, bičovalo a spolupůsobilo k rozletu fantazie." Mistr Oldřich Hlavsa ale sjel knížku podle jednotného metru a z dada vyrobil nudu. Doporučuji proto shánět se po starších vydáních, to mé z roku 1958 je například parádní.

    Hodnocení: ***
    PAVEL KOSATÍK
    PULKA
    PULKA --- ---
    TOMMYKNOCKER: nevadí, počkám. Díky moc :)
    TOMMYKNOCKER
    TOMMYKNOCKER --- ---
    PULKA: Ahoj, měl bych to mít doma. Ale dostanu se k tomu až v pondělí
    PULKA
    PULKA --- ---
    Nemáte někdo doma prosím Ikarii 1991/2? Jde mi konkrétně o článek P. Kosatíka: Dům o tisíci patrech. Nemohl byste mi to prosím někdo nascanovat? Nějak ho nikde nemohu objevit :(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam