• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HYPERIONIkarie / XB-1
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    HYPERION: tahle nebo starší?
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    OMNIHASH: Dvojka už je odvar, v tom souhlasím.

    Ale první vydání Santiaga je dnes už prakticky nečitelné. Sám bych tomu nevěřil, ovšem tam redakčně prasácky udělané knihy už dnes vycházejí jen velmi zřídka. Stovky překlepů a chyb, vypadlé věty, měnící se názvy a jména...
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    HYPERION: santiago byl super, ale dvojka teda übersračka.
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    Santiago, revidované vydání dodnes čtivé a obdivované klasiky dobrodružné science fiction, se dočkal recenze od Julie Novákové.

    XB-1 » Mike Resnick stvořil mýtus daleké budoucnosti (recenze)
    http://www.casopisxb1.cz/aktuality/mike-resnick-stvoril-mytus-daleke-budoucnosti-recenze/
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    Prvním finalistou letošní Bitvy knižních obálek je Vojtěch Kybal s obálkou k románu Soumrak, ale není čas na oslavy, vždyť už tu máme druhé semifinálové kolo, které nebude o nic lehčí volbou...

    XB-1 » Bitva knižních obálek: Druhé semifinále roku 2013
    http://www.casopisxb1.cz/aktuality/bitva-kniznich-obalek-druhe-semifinale-roku-2013/
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    Hanina Veselá, Boris Hokr a Leoš Kyša se s námi v rámci série článků Osobnosti žánru doporučují rozdělili o své tipy na pozoruhodné žánrové tituly, které není radno minout...

    XB-1 » Osobnosti žánru doporučují (Veselá, Hokr, Kyša)
    http://www.casopisxb1.cz/aktuality/osobnosti-zanru-doporucuji-vesela-hokr-kysa/
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    Dnes vám na webu XB-1 přinášíme nejen obsah chystané retrofuturistické antologie Plnou parou, ale rovněž krátkou ukázku, která vás snad patřičně navnadí...

    XB-1 » Plnou parou do krajiny nespoutané fantazie (ukázka)
    http://www.casopisxb1.cz/aktuality/plnou-parou-za-krajiny-nespoutane-fantazie/
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    Michaela Buriánková se nám prostřednictvím cyklu Fantasy na malířském plátně snaží představit ty nejzajímavější tváře současného fantastického umění. V případě mladého čínského výtvarníka Lorlanda Chena je to další trefa do černého...

    XB-1 » Fantasy na malířském plátně: Lorland Chen
    http://www.casopisxb1.cz/aktuality/fantasy-na-malirskem-platne-lorland-chen/
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    Na webu XB-1 nyní můžete v obsáhlé ukázce exkluzivně nahlédnout do poslední vydané knihy krále hororu Stephena Kinga...

    XB-1 » Máte odvahu vstoupit do Kingova domu hrůzy? (ukázka)
    http://www.casopisxb1.cz/aktuality/mate-odvahu-vstoupit-do-kingova-domu-hruzy/
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    To je škoda, že se na Fénixcon nedostanu.
    Vypadalo to slibně, ale nevyjde mi to, kruciš...
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    Bylo mi ohlášeno, že se jede dál. V současnosti mám připraveny povídky do únorového čísla. Ale v podstatě toho jinak nevím o moc víc než vy :-)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    A jak je to s tím, že byly peníze jen do prosince?
    To už se ví, jak to teda vypadá dál?
    Prosinec skoro tu a já jsem z toho dost nervózní :)
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    Bohužel, o tomhle já osobně vůbec nic nevím. Na Fénixconu to můžeme probrat s šéfredaktorem :-)
    NELDE
    NELDE --- ---
    Já bych dodal, že těžko se prodá reklama na čb stránky. A obálka jich má málo.
    Možná by to chtělo dát více barevných stránek (publicistika a recenze by barvu snesly) aby bylo více prostoru na reklamu. Ale pochybuji, že by někdo tohle v anketě potvrdil (-;
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    Připadá mi, že čtenáři, ať se zapojili do ankety nebo ne, by rádi věděli, jaké převratné změny nastaly v reklamě a propagaci poté, co se o to přihlásil člověk, který údajně splaší inzerenty i na odvrácené straně Měsíce - prostě všude :) (a to není výsměch).
    Chybí mi zřejmost výsledků jeho práce - stejně jako se stránky provázaly se soc- sítěmi a tak... to je vidět, tohle víme a můžeme to ověřit.
    Kde se dozvíme, jestli tedy všechny ty páky, které psal že má k oživení časopisu - opravdu zabraly?
    PIPIN
    PIPIN --- ---
    ALONSY: Mě taky neosloví vždycky, to je jasný, ale většinou si tam aspoň neco najdu.
    HYPERION: No ty tvoje sekce právě podle mě jako jediný fungujou...Mě hodně mrzí ta publicistika, jak už jsem psal. Ona asi nikdy nebyla nic extra, ale už od těch 90. let, kdy jsem si půjčoval tátovu Ikarii, jsem ji četl rád (povídky mě tehdy moc nebavily).
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    IDLE: To není problém "trošku", to je problém podstatný. Nikdo nemůže odhadovat, jaké změny by přivedly zástup nových čtenářů. Jenže anketa "zevnitř" ukázala buď přímo odpor proti změnám, nebo postoj "je mi jedno, jak to vypadá, čtu si povídky". Osobně jsem předpokládal, že touhu po změně půjde vysledovat už z interní ankety a na jejím základu se pokusíme oslovit externí čtenáře...

    Jako nejmladší člen redakce jsem přirozeně i ten nejprogresivnější, ale pokud např. změnu designu obálky a sazby, což je podle mě oboje opravdu tristní, podpoří pouhých 11% čtenářů, přičemž 51% je proti a ostatním je to fuk, tak to prostě neprosadím. Časopis by riskoval nespokojenost většiny. Sám bych to zmodernizoval stejně, protože současný stav je jen čekání na neodvratný konec, ale mám v redakci pramalý vliv.

    Osobně mám na starosti zahraniční povídky, web a sociální sítě (FB a Twitter). To mě stojí nemalé úsilí, ale na výsledný dojem z časopisu to má jen částečný vliv. Ostatní tu můžeme probírat, ale to je tak vše, co s tím uděláme.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    PIPIN: Mám to naopak, nejradši mám české povídky a publicistiku, ty zahraniční mě v posledních pár číslech vůbec neoslovily.
    PIPIN
    PIPIN --- ---
    Já to zaplatil, aniž mi došlo, že se zdražilo. Moje hloupost.
    Díky svému tátovi mám doma všechny čísla Ikarie, čtu je spolu s ním už celá léta. Když vznikala XB1, rád jsem poslechl volání do zbraně.
    Pokud ale nedojde k žádným změnám, je tenhle ročník pro mě poslední.
    Zahraniční povídky jsou to jediné, co mě ještě drží. Na české jsem nikdy moc nebyl (a občas se výborné vyjímky najdou i tam, uznávám) a publicistika, kterou jsem, možná kupodivu, měl celá ta léta celkem rád, šla podle mě hodně do kopru. V posledním čísle vládne filmovým recenzím p. Ždárek, což je hrůza, ani ten Sanford už neví o čem by psal, "tematickké" články jsou vzorem povrchnosti....
    IDLE
    IDLE --- ---
    HYPERION: Tohle je trošku problém, když online anketu vyplňovali jen aktuální čtenáři a fanoušci - těm pochopitelně současný stav víceméně vyhovuje, jinak by časopis nečetli. Chápu, že sehnat odpovědi od kohokoliv jiného není snadné, ale asi to chce při vyhodnocování výsledků brát ohled na tohle zkreslení.

    Co se "elektronické verze" týče, ta je bohužel jen polovičatá, takže prsení by bylo asi spíš kontraproduktivní. Sám dobře víš z reakcí, pro kolik fanoušků elektronického čtení je nepoužitelná.

    Ty sociální sítě jsou určitě plus.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam