• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HYPERIONIkarie / XB-1
    FCZBKK
    FCZBKK --- ---
    dnes som cele dopoludnie stravil v cakarni nemocnice... mal som so sebou novu Ikarii... precital som z nej uplne vsetko, okrem jedneho clanku - skuste hadat ktory to bol...
    NAF
    NAF --- ---
    bat bat, Vrbenskou prectu jen v totalni nouzi (na zachode, ostatni povidky i publicistika prcteny). Hlavne bylo by to mozna i zajimave par cisel, ale tohle je neunosne natahovane.
    RIPPER
    RIPPER --- ---
    ja som tiez moc nepochopil tu poviedku co bola 1. v ikarose...nebolo to zle, aj tema zaujimava, ale do toho kopec nejakych filozofickych ci akych nezrozumitelnych blabolov
    FCZBKK
    FCZBKK --- ---
    Tá Vrbenskej literárna "telenovela" uz mi dost lezie na nervy. Kedy tu posahanu feministku konecne utnu? Myslim, ze uz toho bolo viac nez dost. Nie ze by to bolo az take blbe, ale je to furt jedno a to iste dookola a trva to uz sialene dlho. Fakt stacilo...
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    Každopádně, ta první česká povídka je imho dost děsná (chaotická, bez pointy, pro samý děj chybí smysl, konec během oka mžiku - snad jsem jí jen nepochopil:) ), stejně jako rozhovor s příslušným lehce samolibým autorem.
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    RIPPER: Já je čtu pravidelně, ale popravdě, je to nudné čtení, jakkoliv to teoreticky obsahuje i zajímavá data. Jednak je paní příliš sebevědomá a autoritativně zpochybňující vše možné a druhak mam pocit, že je svym stylem spíše knihovnice než spisovatelka (no offence místním krásným knihovnicím...
    RIPPER
    RIPPER --- ---
    je tu este niekto kto cita tie clanky od Vrbenske? alebo som len ja taky barbar co tomu vobec nerozumie?
    SWEDE
    SWEDE --- ---
    str. 37 - Publicistika - O spáse aneb frikulín s mávátky - autor neuveden
    Já vím, že je to Františka Vrbenská, dá se dokonce vyčíst i ze zcela nepřehledné stránky s obsahem, ale tímto způsobem by redakce mohla zavést novou soutěž "Hádejte autora". Autoři by se ani u povídek zásadně neuváděli a čtenáři by měli za úkol je uhodnout.
    SWEDE
    SWEDE --- ---
    Tak teď jsem vyfasoval jedno "Probuďte se !" To je aspoň graficky přehledné, tam by se pan grafik měl inspirovat :-)
    RETAL
    RETAL --- ---
    SWEDE: A tím si tedy polepšíš :-))
    SWEDE
    SWEDE --- ---
    Aspoň to déle vydrží. Já to vždy vezmu do ruky, chvíli listuju, nadávám, protože vůbec nevím, co je povídka a co recenze a odložím. Načež si pustím raději televizi.
    NAKOR
    NAKOR --- ---
    Sazi to ale dal Risa. Stopro. Je to hnus.
    SILVER
    SILVER --- ---
    MAIMONIDES: šak ten grafik je z cosmopolitanu, nebo podobnýho braku
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    Mě se ta úprava taky docela líbí. Jediné, co považuju za hloupost jsou ty obrovské úryvky z textu. Považuju to za zlořád okopírovanej z Cosmopolitanu, který pohrdá čtenářem a zavání snahou o upoutání pozornosti za každou cenu:)
    Jinak, nějak nevim, proč mění design. Kdyby vyměnili kvalitu povídek, udělali by lépe:)
    RIPPER
    RIPPER --- ---
    ta grafika vedla textu poviedky nevadi, tam sa mi to dokonca vcelku paci. ale tam kde je viac kratkych clankov (recenzie knih apod) je to hroza
    SWEDE
    SWEDE --- ---
    Je to ještě horší než jsem čekal. Prý "nového disgnu se ujal kreativní ředitel Mladé fornty Rné Decastelo". Chudák Ríša.
    Už na první straně se jim fotky připletly zcela nesmyslně k irelevantním textům. Hrůza...
    SIR_PHOENIX
    SIR_PHOENIX --- ---
    Jeste sem to nevidel a uz se desim...
    NAKOR
    NAKOR --- ---
    Prijde mi, ze layout obalky je nevhodny na tu velikost. Kdyby to melo rozmer A5, tak nereknu, ale takhle to pusobi falesne a prazdne jak topol vprostred lanu.
    SILVER
    SILVER --- ---
    Maj novýho majitele nakladatelství a ten si vydupal nový design a novýho grafika. A takhle to dopadlo.
    FCZBKK
    FCZBKK --- ---
    NAF: Uz ho niekolko krat zdeformovali a zprznili. Ale nemenili ho. Ten charakteristicky, zakladny a rozpoznatelny tvar tam vzdy ostaval.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam