• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HYPERIONIkarie / XB-1
    XB-1 je tištěný měsíčník věnovaný fantastickému žánru. Vychází od prosince roku 2010 a jeho internetové stránky najdete na adrese http://www.casopisxb1.cz. Na nyxu se vedle zcela volné diskuse o směřování a obsahu časopisu můžete rovněž ptát na vše ohledně děnně aktualizovaného webu časopisu. Nejde o oficiální kanál ke komunikaci s redakcí časopisu. Veškeré kontakty na členy redakce najdete zde. Máte-li jakýkoli problém s předplatným (ať už tištěné či elektronické verze časopisu), obraťte se s dotazy na řešení nejprve na příslušného distributora.
    rozbalit záhlaví
    SWEDE
    SWEDE --- ---
    VIR_KENNY: U mě na půdě. Dokonce se mi je podařilo vykoupit z knihovny :-)
    VIR_KENNY
    VIR_KENNY --- ---
    Ikarie jasně byla vždy sazečsky a graficky to nejhorší na českym trhu.

    Ach kde jsi muj oblíbený Fantasy and SF Magazine?
    MODE
    MODE --- ---
    MAIMONIDES: Baze...
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    MODE: darmo mluvit
    FCZBKK
    FCZBKK --- ---
    MODE: Staci si precitat ten rozhovor s autorom, tam sa k tomu otvorene (tak trochu hrdo) priznava.
    MODE
    MODE --- ---
    FCZBKK: Hm, to by leccos vysvetlovalo. Mozna i tu filosofii_nebo_co, o ktery mluvil Ripper, jak znam anarchisty, ti se takhle obcas jsou schopni bavit... ;)
    FCZBKK
    FCZBKK --- ---
    MODE: Pretoze je anarchista a toto je jeho forma agitky.
    MODE
    MODE --- ---
    Ja jsem hlavne nepochopil, co tim chtel autor rict a proc tam dal ty navody na vyrobu bomb, to mne fakt zmatlo :I
    F508
    F508 --- ---
    me se taky ta prvni ceska povidka nelibila :/
    FCZBKK
    FCZBKK --- ---
    dnes som cele dopoludnie stravil v cakarni nemocnice... mal som so sebou novu Ikarii... precital som z nej uplne vsetko, okrem jedneho clanku - skuste hadat ktory to bol...
    NAF
    NAF --- ---
    bat bat, Vrbenskou prectu jen v totalni nouzi (na zachode, ostatni povidky i publicistika prcteny). Hlavne bylo by to mozna i zajimave par cisel, ale tohle je neunosne natahovane.
    RIPPER
    RIPPER --- ---
    ja som tiez moc nepochopil tu poviedku co bola 1. v ikarose...nebolo to zle, aj tema zaujimava, ale do toho kopec nejakych filozofickych ci akych nezrozumitelnych blabolov
    FCZBKK
    FCZBKK --- ---
    Tá Vrbenskej literárna "telenovela" uz mi dost lezie na nervy. Kedy tu posahanu feministku konecne utnu? Myslim, ze uz toho bolo viac nez dost. Nie ze by to bolo az take blbe, ale je to furt jedno a to iste dookola a trva to uz sialene dlho. Fakt stacilo...
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    Každopádně, ta první česká povídka je imho dost děsná (chaotická, bez pointy, pro samý děj chybí smysl, konec během oka mžiku - snad jsem jí jen nepochopil:) ), stejně jako rozhovor s příslušným lehce samolibým autorem.
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    RIPPER: Já je čtu pravidelně, ale popravdě, je to nudné čtení, jakkoliv to teoreticky obsahuje i zajímavá data. Jednak je paní příliš sebevědomá a autoritativně zpochybňující vše možné a druhak mam pocit, že je svym stylem spíše knihovnice než spisovatelka (no offence místním krásným knihovnicím...
    RIPPER
    RIPPER --- ---
    je tu este niekto kto cita tie clanky od Vrbenske? alebo som len ja taky barbar co tomu vobec nerozumie?
    SWEDE
    SWEDE --- ---
    str. 37 - Publicistika - O spáse aneb frikulín s mávátky - autor neuveden
    Já vím, že je to Františka Vrbenská, dá se dokonce vyčíst i ze zcela nepřehledné stránky s obsahem, ale tímto způsobem by redakce mohla zavést novou soutěž "Hádejte autora". Autoři by se ani u povídek zásadně neuváděli a čtenáři by měli za úkol je uhodnout.
    SWEDE
    SWEDE --- ---
    Tak teď jsem vyfasoval jedno "Probuďte se !" To je aspoň graficky přehledné, tam by se pan grafik měl inspirovat :-)
    RETAL
    RETAL --- ---
    SWEDE: A tím si tedy polepšíš :-))
    SWEDE
    SWEDE --- ---
    Aspoň to déle vydrží. Já to vždy vezmu do ruky, chvíli listuju, nadávám, protože vůbec nevím, co je povídka a co recenze a odložím. Načež si pustím raději televizi.
    NAKOR
    NAKOR --- ---
    Sazi to ale dal Risa. Stopro. Je to hnus.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam