• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ECLIPSEPřírodní katastrofy - zamětřesení, záplavy, bouře...
    FATALLUBA
    FATALLUBA --- ---
    [ BENEFIT PRO ASII ]
    k tomuto.Mohl by mi prosím někdo poslat fotky.Resp. apel na všechny.Na můj mejl mi prosím posílejte fotky (pokud možno zabalené,nebo odkazy) Budeme dělat na výše zmiňované akci výstavu.A prosím jestli by to šlo na nástěnku.Díky
    FATALLUBA
    FATALLUBA --- ---
    ECLIPSE: hodně drsná fotka.
    ECLIPSE
    ECLIPSE --- ---
    DRAGON: Změna závlaví je ok? :)
    ECLIPSE
    ECLIPSE --- ---

    PJANE
    PJANE --- ---
    VIR_KENNY: to mi prijde opravdu jako zrudnost, tak bud at vymysli nejakej ceskej tvar nebo at to pisou spravne. Navic na spravodajskem serveru je to fakt sila...
    DRAGON: na premiere TAXI TAXI pronesla pani Tochackova "mičubiči" - hoste neverili :o))
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ECLIPSE: to vis, valka je bussines..
    ECLIPSE
    ECLIPSE --- ---
    HELOUN: Už jsem myslel, že jsou uplně padlý na hlavu... danit ty sms byla pitomost.
    HELOUN
    HELOUN --- ---
    A svou troškou do mlýna přispěli i mobilní operátoři:

    "Společnost T-Mobile přislíbila, že na účet přidá 3 miliony korun," řekl iDNES Vítězslav Vurst z agentury ADRA, která celou sbírku zajišťuje.

    Společnosti Oskar i T-Mobile navíc oznámily, že se po vzoru Eurotelu, který tak učinil už dřív, vzdávají platby za odeslání textovky.
    HELOUN
    HELOUN --- ---
    Počet pohřešovaných Čechů klesl na 17 a daně z dárcovských SMS pošle vláda do Asie, takže aspoň trochu pozitivní zprávy....

    http://zpravy.idnes.cz/zahranicni.asp?r=zahranicni&c=A050104_133525_zahranicni_mad&t=A050104_133525_zahranicni_mad&r2=zahranicni
    ECLIPSE
    ECLIPSE --- ---
    MF Dnes používá Tsunami, Ceskenoviny.cz Cunami, osobně bych taky radši viděl TSunami :).



    Počet pohřešovaných českých občanů v jihovýchodní Asii během dne klesl na 22.

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    HELOUN: to ze si to nemyslis mne nezajima, hlavni je jak je to oficialne. Oficialne jsou japonsky vyrazy prevzaty z anglicky transkripce, to ze se to vyslovuje "cůnami" jeste neznamena ze by se to tak melo i psat. Dost bylo kurveni cizich vyrazu cestinou.

    taky se omlouvam, i kdyz nemam az zas takovej duvod :)
    HELOUN
    HELOUN --- ---
    DRAGON: To si nemyslím - to slovo zkrátka původně je z japonskejch znaků a každej jazyk si ho přepíše jinak. Navíc angličtina se alespoň dle poměru na google daleko striktněji než čeština drží tsu. Mno ale hlavně je to dost jedno a navíc OT, za které se omlouvám.... :))
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    hlavne to neni o prepisovani z japka do cz, ale z anglictiny do cz
    VIR_KENNY
    VIR_KENNY --- ---
    mě se více líbí to tsu, takže tsu je správně
    HELOUN
    HELOUN --- ---
    Já si myslím, že cunami není o nic horší ani lepší než tsunami. Přepis japonskejch znaků do češtiny totiž není úplně detailně upraven a připouští se obě varianty. Navíc to není až tak novotvar - setkala jsem se s tímto přepisem při četbě nějaký starý knížky.... A mně osobně se víc líbí právě to CU :))
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    cunami.. to je neco jak micubiši, ne? :)
    VIR_KENNY
    VIR_KENNY --- ---
    taky jste si všimli toho novotvaru cunami?
    To zas vymyslel nějakej pytlik na lingvi... na lingvis...... eee na jazykovědný fakultě a na čtk se to snažej zpropagovat..... a vaše děti budou dostávat za pět, když napíšou tsunami...:o)))
    PJANE
    PJANE --- ---
    no to je mazec, ale CUNAMI taky dobry :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MONKOK: husty
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam