• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    QUORRA: to byla ale jiná, než ty co mají. Vyloženě se to jmenovalo "odličovací květinová voda" a odličovalo to fakt dobře. I linky essence.
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    TABBY: Co mi říkaly kamarádky kosmetičky, tak nehty na rukou by se neměly stříhat vůbec (nůžtičky jsou spíše na záděry a tak), ale pilovat ne kovovým ani skleněným, ale papírovým pilníkem, ty první dva zmíněné nehty třepí. Od alverde existuje zpevňovací sérum, za osmdesát korun, klidně bych to zkusila (mám od nich jen olejíček na kůžičku, ale problémy s nehty moc nemám, takže nemohu potvrdit účinnost). Jinak, jak říkají holky, doplnit něco zevnitř. Rakyníkovej olej mám, je to malá lahvička, dej si bacha za kolik ho kupuješ, ten samej jsem viděla v jednom obchodě za dvě kila něco, v druhým za 140,-. Je dobrej na spoustu jinejch věcí.
    DZEJLA
    DZEJLA --- ---
    QUORRA: me vyhovuje mandlove odlicovaci mleko od weledy.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    CAMELLA: ted koukám, že místo té vody mají mléko...možná někdy vyzkouším, ta voda mi vážně vyhovovala..
    http://www.sanoflore.net/cz/produit-81/toilette/.aspx
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    QUORRA: dřív jsem používala květinovou vodu sanoflore, byla úžasná - ale bohužel ji asi přestali vyrábět :(
    LOMILOMI
    LOMILOMI --- ---
    GRETKA: http://fr.m.wikipedia.org/wiki/Extraction_de_l'huile_d'olive

    Koukám na to, ze přidání vody a mirne zahřátí je při extrakci oleje vierge extra přípustné.
    LOMILOMI
    LOMILOMI --- ---
    GRETKA: Jasne, taky jsem na to koukala :/ achjo
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    LOMILOMI: nejspis protoze neni extra-vierge, protoze pisou: ..par mélange avec de l'eau chaude
    extra-vierge je lisovani za studena.
    LOMILOMI
    LOMILOMI --- ---
    GRETKA: ano :)
    Je tam napsano 'premiere pression a froid' ale neni tam 'vierge extra' jak by pry melo byt.
    LOMILOMI
    LOMILOMI --- ---
    GRETKA: :/
    Ja ted koupila nejaky od herbs et traditions v bio obchode. Zda se mi OK. Je v tmave lahvi, coz ten v N&D nebyl, coz je zarazejici. V cire lahvi olej totiz casem zezlukne, pokud tedy neni nijak upravovany.
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    TABBY: Doplnit vitaminy b, hlavne b6. Olejíček na nehty určitě taky zlepší stav.
    TABBY
    TABBY --- ---
    GHOSTDOG: Pilnik mam. Krem na nehty zkusim. Dik za tip. Rakytnikem asi taky nic nezkazim, ze jo...
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    TABBY: dobrý pilník (super je http://www.profimed.cz/cs/obchod/pilniky/zwilling-keramicky-pilnik-na-nehty-v-pouzdre-bily/ ), brousit jedním směrem, neem oil od hasuschky (nebo nízkorozpočtová varianta olejíček/krém od alverde)
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    TABBY: Ja to mam opacne. Vlasy uplne nahovno, ale mam nadherne nehty, ktore sa vobec nelamu.

    Mame nedavno pomohla kavova lyzicka rakytnikoveho oleja denne, ktoru brala na znizenie cholesterolu. Nikdy nemala takto pekne nehty.
    TABBY
    TABBY --- ---
    Nejaky tiip, co na lamave nehty?
    Stipaly se mi horizontalne, pokud byly delsi nez jeden mm. Zacala jsem brat zinek - cca 9 mg denne. Nehty se drobatko zlepsily, po vysazeni se stipou znovu, ted i vertikalne. Nemam za cil pestovat si dlouhe nehty, akorat mne obtezuje to stipani, kdyz si nahodou zapomenu dvakrat do tydne ostrihat nehty na uplne kratoucko.
    Nejake tipy? Pomohlo by treba lakovani? (Vlasy mam na druhou stranu dobre.)
    BADIANE
    BADIANE --- ---
    NIKKITA:
    ATTILAH: Diky moc za odpovedi a za tipy, povyzkousim :)
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    LOMILOMI: tak nez jsem se rozhoupala, uz ho nemaji. snif
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    KEMENTARI: (a prodávaj se ve zdravý výživě..)
    ATTILAH
    ATTILAH --- ---
    BADIANE: Taky řeším to samý s welledovým olejem. Ten ale vzhledem k menší uživatelský příjemnosti kombinuju s čímkoli co maže a dobře se vstřebává. Takže když je čas a nemusím se hned oblíct, tak welledový olej, jinak břicho máznu i dalšíma krémama, co mám strategicky po bytě na různých místech: Eucerin Urea 5% tělové mléko (vítěz D-testu v účinnosti tělových mlék), Jason - hůř se shání, ale úžasně se vstřebává, vanilkový Lush a i něco dalšího. Myslím, že se mi to vyplatilo i v prvním těhotenství, že břicho bylo brzo v původním stavu, nejde jen o strie.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam