• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    LOMILOMI
    LOMILOMI --- ---
    XAJA: Dik!
    Akorát jsem se ja, trdlo, pobavila. Na druhé strance čtu : No preservatives ! A říkám si, ty jo, sila, přírodní kosmetika a ted i antikoncepce...
    XAJA
    XAJA --- ---
    dnes na amazone zdarma, ak by niekto chcel:

    Homemade Cosmetics: Over 100 Recipes You Can Make at Home: Kirsten Anderberg: Amazon.com: Kindle Store
    http://www.amazon.com/Homemade-Cosmetics-Over-Recipes-ebook/dp/B004Q9U17S/ref=sr_1_5?s=digital-text&ie=UTF8&qid=1360173838&sr=1-5

    Over 100 recipes for homemade cosmetics using primarily basic kitchen ingredients. Quality control, fresh and organic ingredients, no preservatives or additives, lower costs, better for the environment - these are some of the reasons to make your own cosmetics. Includes recipes for facials, toners, flower waters, lip balms/gloss, pine needle bath, bath salts, bubble baths, shower gel, mouthwash, tooth powders/paste, shampoo, hair rinse, dandruff cure, hair conditioner, sunburn remedies, rash remedies, body powders, body scrubs, athlete's foot treatments, foot baths, foot tonics and lotions, fake "vasoline," glitter body/hair gel, aftershave, cologne, perfume, bug repellents, fake "tigerbalm," natural deodorant, rose petal beads, dream pillows, herbal suppliers, educators, links and resources. Includes special babies', children's and women's herbals section and 31 photos by the author of herbs in nature and herbal processing techniques. Recipes come from the author's 30+ years' experience making her own cosmetics. Special bonus sections about herbs, women's herbals and herbals for babies and children. Includes 31 photos by author of herbs in nature and herb processing procedures. The author has over 30 years experience making her own herbal cosmetics. She has raised her son using almost entirely medicinal herbs for any medical problems he incurred, and had a home birth, using herbs, from midwives during and after pregnancy. Much of her herbal knowledge comes from work with women's groups, wilderness guides, midwives and herbalists, while most of the book explains her first-hand methods for using herbs.
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    BOSSORKA: měsíčková mycí emulze od alverde, růžové mléko od alverde a levandulová voda od nobilisu (ale celkem to střídá...zdá se mi že to na konkrétních výrobcích nestojí - pokud nejsou určené na mastnou pleť)
    BOSSORKA
    BOSSORKA --- ---
    GHOSTDOG: a čím odličuješ? :-). Já taky frčím na arganovým oleji ;-)
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    NIKKITA: souhlas. taky to tam mám se smíšenou pletí (s akné a vráskama = super kombinace) - od té doby co na sebe mažu (alespoň na noc) hodně mastný věci (arganový olej, mandlový krém od weledy, salcura zeoderm...) mám pleť lepší
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    ORIKA: Vážně, s tím olejem je to velký předsudek, ale podstatné je nanést ho na vlhkou až mokrou pleť, aby se vsákl. Já byla taky velmi překvapená, když jsem oleje zkusila, protože jsem měla pocit, že se mi bude ještě víc mastit. Prostě paradoxně ne. Myslím, že olejem svojí pleti uděláš větší službu než kterýmkoliv krémem, jak radí holky, inspiruj se u Tyet, navíc, abys olej nanesla, musíš obličej důkladněji promasírovat, což je proti vráskám určitě účinnější, než jen nakydat krém a čau. Zkus pro začátek třeba ylang-ylang od saloosu, nebo ten levandulový, zajdi si do krámu typu Greenwave či biooo a tam se zeptej, kterej ti doporučí (typově, většinou mívají víc cenových variant).
    GALE
    GALE --- ---
    ORIKA: Mám velmi mastnou pleť a toto jsem si myslela taky. Do té doby, co jsem objevila levandulový olej od Saloosu. Při večerní hygieně si vetřu dvě kapky na vlhký obličej a dělá divy. Póry stažené, míň se přes den lesknu a ráno má pleť celistvější barvu. Předtím, vlastně cokoliv kromě Vichy, jsem si na obličej namazat nemohla, protože jsem se hrozně mastila. Po tomhle oleji ne.
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    ORIKA: já se oleji taky dlouho bránila,ale když ho do vlhký pleti vetřeš opravdu pár kapek,za chviličku se vsákne. ne dýl než nějakej trochu hustnější krém.
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    GALE: díky, ale obávám se, že tohle už je na mě moc, navíc olej obecně mi opravdu hodně vadí a vzhledem k tomu, že mám smíšenou pleť, bych po tomhle nejspíš "tekla" ještě více než obyvkle
    TABBY: hmm, tak u mě ta genetika evidentně příliš nefunguje, ségra je jen o rok mladší, velmi hubená, pleť má suchou a vrásky žádný, mamka ve svých téměř 70 vypadá o 10 let mladší a já hold mám ty vrásky kolem očí :/
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    QUORRA: Já myslim, že docela určitě.
    GALE
    GALE --- ---
    TABBY: Nemyslím si, že fungují. Myslím, že výsledek je vidět tak dlouho, dokud přípravek používáš, třeba příklad kys. hyarunoové. Způsobí prokrvení kůže, její "zduření" a vyplnění vrásek, ale jen tak dlouho, dokud poctivě kupuješ a patláš.
    Jinak souhlasím s tebou, genetika dělá hrozně moc.
    TABBY
    TABBY --- ---
    GALE: JO? A ktere to jsou - ty, co opravdu funguji?
    Ptam se proto, ze kdyz se rozhlednu v bezne populaci - o niz predpokladam, ze tam prirodni kosmetika moc nefrci - vidim lidi s beznymi znamkami starnuti. Nepredpokladam, ze by "zazracne" chemky nepouzivali...
    Domnivam se, ze lide, kteri maji ve 40+ plet bez vrasek, pochazeji ze tri skupin:
    - geneticke predpoklady
    - silna vrstva podkozniho tuku
    - esteticke operace
    BOSSORKA
    BOSSORKA --- ---
    KEMENTARI: moje taky :-(, tak i když je to chemka, tak jdu do ní :-)
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    BOSSORKA: Moje póry jsou ucpáváním přímo posedlé a tahle micelárka jim nevadí. :)
    GALE
    GALE --- ---
    ORIKA: Nemám ozkoušeno, ale asi tě zklamu, pokud jde o přírodní produkty. Přípravky proti stárnutí, které opravdu fungují, mají na obalu i napsáno, že nejsou úplně zdravé. Doporučuji ale inspirovat se přístupem ID TYET a vyzkoušet třeba toto TYET.
    Párkrát tu padlo, že pro účely zmírnění stárnutí pomáhá arganový olej.
    BOSSORKA
    BOSSORKA --- ---
    QUORRA: tak šup šup .-)
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    zdravím, potřebuju poradit něco, co opravdu zabere na vrásky...táhne mi na 40, vrásky se mi začaly dělat asi před 4 lety, mám je především kolem očí...problém je, že mám smíšenou pleť a veškerá kosmetika na vrásky (anti age) tak nějak automaticky počítá s tím, že vrásky = suchá pleť
    měla jsem různý krémy od alverde, poslední rok používám řadu anti age, noční krém a oční krém + vitamin fluid na vrásky přes den...výhodou je, že ten oční krém je první krém na oční partie, po kterým mi oči neslzí/neotýkaj/nečervenaj ani jinak šíleně nereagujou, což je u mě malý zázrak, nicméně s vráskama neudělal nic...
    je mi jasný, že stávající vrásky nezmizí, ale byla bych vděčná za něco, co jejich tvorbu omezí/zpomalí a ty co už jsou aspoň trochu vyhladí, přičemž to nebude přípravek na suchou pleť
    přiznávám, že nemám finance na krémy, kde dám za 30ml litr, moje cenová hranice je tak max 500/krém
    ráda bych zůstala u přírodní kosmetiky, mám pocit, že mé pleti dělá dobře, ale pokud nebude zbytí, sáhnu holt i po chemce...

    nemáte nějaký nápad na vhodný krém/značku? díky
    SUZUKI
    SUZUKI --- ---
    BOSSORKA: Mně Sensibio jako jedno z mála neucpává. Snažím se používat přírodní kosmetiku, ale v tomto směru musím použít to, co mi jakš takš vyhovuje, i když to složení má "nedostatky". Micelárku používám na čištění i odlíčení jako podklad pod hydrofilní olej místo klasické vody.
    BOSSORKA
    BOSSORKA --- ---
    tady jsou pegy dva:
    WATER (AQUA), GLYCERIN, PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES, POLYSORBATE 20, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT EXTRACT, RHAMNOSE, MANNITOL, XYLITOL, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, PROPYLENE GLYCOL, CUCUMIS SATIVUS (CUCUMBER) FRUIT EXTRACT, HEXYLDECANOL, SODIUM HYDROXIDE, CITRIC ACID, NIACINAMIDE, DISODIUM EDTA, CETRIMONIUM BROMIDE, FRAGRANCE (PARFUM).

    co se Vám zdá lepší?
    BOSSORKA
    BOSSORKA --- ---
    co říkáte na toto složení:
    Bioderma Sensibio H2O složení:
    WATER (AQUA), PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES, PROPYLENE GLYCOL, CUCUMIS SATIVUS (CUCUMBER) FRUIT EXTRACT, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, DISODIUM EDTA, CETRIMONIUM BROMIDE.

    je to moc špatný? já tam vidím jen jeden peg a to by se snad dalo zkousnout, nebo je tam něco co může nevyhovovat, ucpávat pory? :-)
    BOSSORKA
    BOSSORKA --- ---
    hmm možná by na obličej byla nelepší destilovaná voda, ta by snad neměla vysušovat
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam