• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    M4RC: hned u prvního šampónu, kam jsem klikla, se složení píše. Ale důvěryhodně to nepůsobí - ve chvíli, kdy se nejdřív dočteš, že je to z 90% procent přírodní, pak výčet látek, které to neobsahuje a teprve potom někdy občas někde v posledním řádku složení, pokud vůbec, tak se imo můžeš téměř spolehnout na to, že to přírodní není.

    Tady se složení píše, ale v tom se do detailů nevyznám.
    voda, *lauryl glucoside, *sodium cocoamphoacetate, *sodium cocoyl glutamate, *sodium lauryl glucose carboxylate, cocamidopropyl betaine, laureth-2, fragrance, polyquaternium-7, menthol, *camellia sinensis leaf extract, guar hydroxypropyltrimonium chloride, niacinamide, citrid acid, methylisothiazolinone, iodopropynyl butylcarbamate
    AIJA
    AIJA --- ---
    LOVETHIEF:
    TOPVET používám roky a nikdy mě nezklamal.
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    SARAJ: primo tenhle http://www.lekarna.cz/topvet-regeneracni-konopny-olej-100ml/
    ja se priznam, ze kdyz jsem si rekla, ze potrebuju konopnej olej, zrovna jsem nakupovala na tomhle eshopu, takze jsem sahla po tom, co meli, nijak jsem nezkoumala, jestli je bio nebo nejak setrne vyrobenej atd...
    AIJA
    AIJA --- ---
    TRAMIN:
    Určitě tam kouknu...minimálně na náramky:-)
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    AIJA: ano je to možné. nebo se stavit přímo. V Praze nebo v Brně
    AIJA
    AIJA --- ---
    TRAMIN:
    Dá se objednat přes e-shop a vyzvednout v prodejně?
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    není to vyloženě bio, ale máme dobré reference od žen s alergií atd, že jim značka velice vyhovuje

    Sariobchod.cz
    http://www.sarishop.cz/index.php?page=shop.browse&category_id=82&option=com_virtuemart&Itemid=53
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    LOVETHIEF: a jakej primo kupujes?
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    KEMENTARI: ja si nemuzu vynachvalit konopny olej
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    FLEUR: Luxusní! Tohle se mi tedy nepodařilo obejvit, když jsem hledala kosmetičku. Kadeřnici jsem vzdala předem a hle - existuje! :-)
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    KEMENTARI: ja mam plet smisenou s castymi nechtenymi drobnostmi v T zone a od Saloosu mi nejvic sedely prave oleje urcene pro mastnou plet - medunka, lemon tea tree, rosalina, tea tree-manuka. Ted mam levanduli a zkousela jsem jeste ruzi a neni to ono, nemam po nich cistejsi plet ani pory... takze ja bych vyybirala dle rozdeleni typu pleti na jejich strankach.
    AIJA
    AIJA --- ---
    GIRAFFKA:
    No právě! Nedaří se mi najít někoho s osobní zkušeností. Složení jsem si pročetla taky...
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    jinými slovy ony dvě zmíněný složky ve mně nevyvolávaj potřebu to zkušet na obličej. (jinak se mi na holený třísla osvědčil nejlíp právě parafínovej miminí olejíček)
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    AIJA: já vylovila toto http://www.bio-oil.com/en/product/ingredients a troufám si hádat,že parafínovej olej si tu nikdo na obličej dávat jen tak nebude:-), stran bht =butylhydroxytoluen nevim nevim... afaik je to konzervat,nakolik hnusnej prot jinejm nevim,ale mně se nelíbí už ten toluen v názvu.-)
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    KEMENTARI: já jsem vyzkoušela několik druhů olejů, od kokosáku různých kvalit po tyhle saloosy a nikdy jsem nepoznala rozdíl, tzn. vybírám podle vůně, co mi zrovna sedí a líbí se. Aktuálně jedu na jasmínovym saloosu a nemůžu si stěžovat.
    AIJA
    AIJA --- ---
    Zahlédla jsem v tv trochu ponurou reklamu na Bi-oil, víte o tom něco, zkoušela jste to některá?
    FLEUR
    FLEUR --- ---
    Chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenost a tip na kadeřnici/kadeřnictví v Praze, které používá přírodní kosmetiku a neustřihne mi pět centimetrů, když budu chtít jenom zastřihnout konečky? :D Já do kadeřnictví moc nechodím, protože se z té návštěvy moje vlasy vždycky tak dva týdny vzpamatovávají. Mám dlouhé jemnější vlasy, ale nemám jich málo a vždycky po umytí šamponem a kondicionérem se silikony je mám zplihlé, slizké a elektrizující.

    Tady jsem filtrem nic nenašla a strýček Google našel toto:
    Přírodní Bio kosmetika Praha,přírodní Bio barvy na vlasy Praha a Bio kadeřnictví Praha
    http://www.4kbiostudio.cz
    Máte s tím některá zkušenost nebo vůbec neznáte?
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    KEMENTARI: Meruňkový mi na obličej připadá ideální, měla jsem ten samý a chystám se ho pořídit si znova. Ostatní by mohly být na obličej zbytečně hutné, ale spoň mě to tak připadá. Možná bych ještě doporučila občas střídat s arganovým, ale na běžnou denní péči tu meruňku.
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    Misto nocniho pletoveho kremu jsem zacala pred par mesici pouzivat merunkovy olej (od Saloosu). Jsem s nim spokojena, urcite mi nijak neskodi (neucpava pory atd.) a je celkove prijemny. Ted mi dochazi a chci si koupit novy. Je nejaky dalsi pletovy olej, ktery mam vyzkouset, nebo mam vzit znovu merunku? Preferuju nakup v kamennem obchode v Praze, brzo jedu do ciziny a na objednavani uz nemam moc chut.
    Plet mam normalni/smisenou, porad jeste mladou :) a s castymi sabotazemi (pupinky, ucpane pory apod).
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    TAMARIX: díky!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam