• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    SHAHLAH
    SHAHLAH --- ---
    Počítám, že jsem právě "objevila Ameriku", ale Alterra přestala vyrábět kondicionéry?! :(
    Teda kromě granátového jablka.
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    VERONIKAEMA: Coldcream od Weledy, je perfektní. Stojí 199 Kč a mají ho v DM.
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    TABBY: neni prirodni pokud vim a navic mi prisla dost parfemovana...
    ANEZAK397: ja jsem nepochopila, proc pises, ze dovnitr zadne mydlo nepatri, nikdy by mne nenapadlo se tim myt vevnitr ani jsem nikdy neslysela, ze by to nekdo delal :-) samozrejme ze je to na zevni myti...
    TABBY
    TABBY --- ---
    ANEZAK397: Dovolim si upozornit, ze v pripade kvasinek je tea tree vnitrne naopak zadouci (lec pali to znacne). Jinak s tvym hodnocenim souhlasim.

    MARGARITKA: No a co ta jejich Jessa, co stoji asi sest petek? Pouzivam pro deti...
    ANEZAK397
    ANEZAK397 --- ---
    MARGARITKA: Ja jsem to pochopila ;)
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    ANEZAK397: "ze si tam kapnu" bylo mysleno do lahvicky sprchoveho gelu... jiste ze vim o ucincich teatree, jinak bych ho tam nedavala, slo mi spise o posudek toho sprchace vs. intimni partie...
    ANEZAK397
    ANEZAK397 --- ---
    MARGARITKA: Zrovna teatree je antimykoticke. Na zevni umyti proc ne, dovnitr zadne mydlo ani to intimni podle me nepatri
    MARINNE
    MARINNE --- ---
    ANASTHESIA: Používam množstvo veľkosti hrášku až fazule, rozotriem medzi prsty, jemne vmasírujem do pokožky a vlasy sa mi nemastia viac. Neriedim, čím väčšie množstvo oleja vo vlasoch tým viac šampónu spotrebujem na vymytie a s olivovým olejom pri korienkoch vlasov nemám dobré skúsenosti.
    XAJA
    XAJA --- ---
    MARGARITKA: chytaj:
    Porovnání cen Lexikon kosmetiky od A do Z -- Jak se vyhnout alergiím. Jak rozpoznat, co je škodlivé. Jak rozumět deklaracím. - Frank Burczyk, Aggy Gianni - Heureka.cz
    http://knihy.heureka.cz/...ve-jak-rozumet-deklaracim-frank-burczyk-aggy-gianni/porovnat-ceny/#offers
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    TAMARIX: odkaz nefunguje :-/ ale zní to skvěle!

    Já si dnes chtěla znovu koupit intimní gel od Biophy a byla rozčarovaná, že stál 169,- naposled byl myslím za cca 109,- ...jelikož teď nemám financí nazbyt, tak jsem to teď vyřešila tak, že jsem si koupila Sensitive sprcháč od Alverde s tím, že si tam kápnu trochu teatree nebo Citrovitalu, říkala jsem si, že to bude lepší než klasické chemické intim gely a že to přece nemůže ublížit, když je to na extra citlivou a alergickou pokožku, bez parfemace atd... jen tam holt nejsou žádné antimykotické apod. výtažky z rostlin... co si o tom myslíte?
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    Dneska jsem úplně náhodou v antikvariátu narazila na tuhle knížku http://www.zbozi.cz/..._medium=link&utm_term=lexikon%20kosmetiky%20od%20a%20do%20z&utm_content=lista . Doporučuji všem. Je to prakticky abecední seznam nejrůznějších chemických látek, tak jak jsou uváděny v INCI i s vysvětlením co to vlastně je a k čemu se to v kosmetice používá. Vůbec jsem netušila, že něco takového vyšlo, fakt luxusní!
    JUDIY
    JUDIY --- ---
    Pokud by se tu ukázal nějaký začátečník či někdo kdo hledá inspiraci...
    Malá reklamka.
    Kdyby měl někdo chuť zavítat:
    Kurz Praha: Pro babky a dědky bylinkáře začátečníky! / Judita Klimentová | Naučmese.cz
    http://www.naucmese.cz/kurz/pro-babky-a-dedky-bylinkare-zacatecniky
    a speciální zaměření na kosmetiku
    Kurz Praha: Domací výroba přírodní kosmetiky - úvod! / Judita Klimentová | Naučmese.cz
    http://www.naucmese.cz/kurz/domaci-vyroba-prirodni-kosmetiky-uvod
    Ráda vás uvidím.
    BOSSORKA
    BOSSORKA --- ---
    holky, máte některá zkušenosti s kosmetikou Kivvi? je totálně bez alkoholu....
    Mēs - Kivvi
    http://www.kivvi-cosmetics.com/cz/mes-kivvi/

    uvažuji o ní, ale je teda dooooost drahá :-(
    ANASTHESIA
    ANASTHESIA --- ---
    NIKKITA: juuu dikyyy
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    ANASTHESIA: No je to prostě vývar z ovsa - nejvhodnější jsou zrna ovsa (celá, nedrcená, ale někdo používá i ovesné vločky, ale myslím, že jsou lepší celá), která krátce povaříš, necháš vylouhovat cca 15 minut a je to. Dá se to i pít, má to dobrou chuť, ale především je to skvělé jako pleťová voda, má to skvělé účinky (oves - avena - kosmetika Avéne je na něm založená), jak zklidňující, tak hydratační. Nestojí to prakticky nic a je to velmi účinné. Dá se to i chvíli skladovat v lednici (max týden), ale ideální je čerstvý. Zkus a uvidíš, mě to na to zarudnutí pomohlo a na hydrataci taky.
    Koupíš to prakticky v jakékoliv zdravé výživě, já kupuji ty od Grešíka, stojí to asi 25 Kč a vydrží dlouho.
    ANASTHESIA
    ANASTHESIA --- ---
    NIKKITA: Domaci voda z ovsa? Muzes mi pls dat recept nebo kde bych to sehnala?
    WITCHIE: No je to spis barva pleti :D Nekdo je hnedy, nekdo bily a ja mam nadech do cervena a toho se chci zbavit
    WOCKOO
    WOCKOO --- ---
    MARGARITKA: tak díky za tip, nějak to pořeším
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    WOCKOO: u těch mlík jen pozor na to (už jsme to tu probíraly), že v nich po dobrání hodně mlíka zůstává a je dobré na konci rozstřihnout a dobrat, než se to hodí do koše...
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    WITCHIE: aha no mozna se pletu :) ale tak umyt se levanduli a natrit ruzi je taky dobra kombinace :)
    WOCKOO: meli by mit, kupovala jsem je vzdycky tam...
    WOCKOO
    WOCKOO --- ---
    MARGARITKA: pravda, od Weledy jsem měla sprcháče a voněly dobře. akorát mám pocit, že ty mlíka v DMku nemají.. teda ještě se pro jistotu kouknu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam