• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    LEISHA
    LEISHA --- ---
    PAKOBYLKA: Což v každým případě půjde vyřešit tak, že si vezmeš jen mýdlo na vlasy a budeš ho používat univerzálně na všechno :-)
    PAKOBYLKA
    PAKOBYLKA --- ---
    LEISHA: jo o tu poslední větu mi šlo, že prostě mýdlo, které je určené na vlasy má specifické složení, takže (snad) nejde každé mýdlo označit jako mýdlo na mytí vlasů
    tak díky za reakci, asi ještě se odhodlám vyzkoušet, přeci jenom na dovolenou do hor je lákavé mít místo dvou věcí jen jednu :-)
    LEISHA
    LEISHA --- ---
    PAKOBYLKA: Já si vlasy myju mýdlem, co si vyrábím. Přijde mi to dobrý (a že je dobrý na vlasy jsem zjistila náhodou, když mi došel šampón, a od tý doby si ho nekupuju).
    Asi záleží na každým konkrétním složení. Někdy se tělová mýdla dělají přetučněná a pak by vlasy zůstaly nastné (na těle je to naopak bezva). Někdy mýdlo na opravdu mytí špíny odmašťuje moc, což na vlasy taky není dobrý.
    Takže, pokud za marketingovej trik budem označovat to, že na produkt napíšeš k čemu je nejvíc dobrej, tak to je marketingovej trik :-) (tedy, mýdlem na vlasy můžeš bez potíží mýt celého člověka. Ale ne každé mýdlo je na vlasy vhodné).
    WITCHIE
    WITCHIE --- ---
    GHOSTDOG: jo takhle na prvni pohled mi tam nic podezrelyho neprijde, byt neznam uplne vsechny ingredience. Ale v te bazi je hned na tretim miste PEG :/
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    WITCHIE: to se omlouvám. Používám makeup a ten se mi zdá v pořádku. nebo ne?

    Titanium dioxide 11.0%, caprylic/capric triglyceride, coconut alkanes, silica, stearalkonium, hectorite, lecithin, glycerin, maltodextrin, coco-caprylate/caprate, jojoba esters, propylene carbonate, tocopheryl acetate, soil minerals/syringa vulgaris (lilac) leaf cell culture extract, magnesium ascorbyl phosphate, sodium hyaluronate, phenoxyethanol, mica, iron oxides
    WITCHIE
    WITCHIE --- ---
    GHOSTDOG: to ale neni bio :/ peg na treti miste ve slozeni :/
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    WITCHIE: bare minerals má taky
    WITCHIE
    WITCHIE --- ---
    IDENTITY: ok :) dik
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    WITCHIE: Jj, napřed krém (teda teď aktuálně excipial hydrolotio), před líčením tuhle "bázi" a pak za chvilku make-up (drogerkovej, nebio ehm...). Fixaci tolik neřeším, ale rozhodně je to celý takový sjedocenější a úhlednější (pěkně nalíčená mezi lidma potřebuju být obvykle tak 5-6 hodin denně, jsem hodně na home office).
    WITCHIE
    WITCHIE --- ---
    IDENTITY: aha, vida, na ten jsem koukala kvuli tem porum.. A takze ti make-up zafixuje a lip a dyl drzi? Pouzivas pod nej denni krem?
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    WITCHIE: Mám alverdí "pore minimizer", kterej jako báze (na mojí T-zóně) funguje velmi dobře.
    WITCHIE
    WITCHIE --- ---
    Dela nejaka bio znacka primer/bazi pod make-up?
    MAGI
    MAGI --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: Používám hnědou :). Mám zesvětlený ombre konce, a nebarví mi je.
    Kondicionér používám málokdy (mám jeden z ameriky) a do konců, když nejsem líná vtírám pár kapek meruňkového oleje od nobilis :)..
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    MAGI: ještě otázka, kterou používáš? bílou nebo tu hnědou?
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    MAGI: to je mi fakt sympatické...vyzkouším to :) děkuji ti. Co používáš za kondicionér? Dáváš i nějaký olej do vlasů?
    MAGI
    MAGI --- ---
    CAMELLA: Já tu práškovou. Kaši si z toho udělam v ruce, umeju si s tim rovnou i obličej a je to perfektní :).. Pozor ale, aby nevznikly moc velký hrudky, ty se pak hůř vymejvaj
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    MAGI: A používáš tu klasickou praskovou, nebo i tu namichanou v tube?
    ANDR3_I
    ANDR3_I --- ---
    MAGI: jj můžu jen doporučit!!
    MAGI
    MAGI --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: Já na vlnící se sušší používám od Logony lávovou zem a neznam nic lepšího zatím. Vydrží mi docela dlouho a hlavně to zvládnu i bez kondicionéru když nemám po ruce nebo náladu :)
    MAGI
    MAGI --- ---
    GHOSTDOG: já měla nějakou relaxační, každopádně na čištění https://www.facebook.com/kosmetikalceva/?fref=ts (haushka především)
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    MAGI: nadšení se nekonalo bohužel. nevylučuji, že se vrátím, ale zatím budu hledat dále

    +
    super místo na metru, krásně zařízené
    milá paní
    vzorky na vyzkoušení
    fungují i večer (nejen přes den, kdy jsem v práci)

    -
    mechanické čištění, které jsem u své předcházející kosmeticky ani necítila bylo brutální
    na můj vkus příliš tlačí nákup kosmetiky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam