• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    PISISKVOR: khadi jsem zkoušela, hmota je krémovější a méně stéká. Až dospotřebuju vonoo, budu se rozhodovat mezi těma dvěma. Levná je henna "henna" , ale ta vždycky bavila málo a nevyzpytatelně.
    "Naštěstí" mám řídké vlasy po ramena, tak mám 60-70g na obarvení. Šediny vedu, zatím jen jednotlivé vlasy, ne pruhy, zakryje. S odstínama experimentuju, snažím se o světlé hnědé případně do zrzava nebo červena, takže konkrétní postup zatím nemám.

    PISISKVOR
    PISISKVOR --- ---
    MAR_TINA: zadna lace teda, koukam 100g/259,- (nejspokojenejsi jsem zatim s Khadi 100g/229,- a trvale hledam stejne kvalitni, ale levnejsi). 100g mam tak na odrosty, a jeste ne na celou kebuli, takze tyl tam nejak zapatlu a delam jakoze ze nic, beztak to tam neni moc videt.
    Khadi jsi nahodou nezkousela, ze bych te poprosila o srovnani? sediny vedes? pokud ano, voono zakryje? a jaky odstin pouzivas? diky.
    MASOO
    MASOO --- ---
    Jak to tady tak ctu, tak reseni pro sebe neznam...
    mozna ta mouka, ale sem ted na cestach v obytnaku, cili voda tekouci jednou tydne max, jinak prirodni....
    Hennu sem zkousela, ale me vysusuje pokozku:(
    Ale po samponu od Khadi sem mela nejhezci vlasy ever:)

    Soda je fakt na prd, svedila me hlava a odmasteni vydrzelo stejne, jak bez ni....
    Dneska sem se koupala v madarskym zelezitym termalu, tak uvidime, co zitra:D
    TABBY
    TABBY --- ---
    TABBY: [češu]
    TABBY
    TABBY --- ---
    MAR_TINA: Mam Tangle Teezer Aqua Splash a Češi vlasy mokré. Bych je po uschnutí nerozcesala...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TABBY: mokré jsou náchylné k potrhání, vytrhání a jinému poškození
    TABBY
    TABBY --- ---
    LADY_MYSKA: Česat vlasy, až jsou suché, má jakou výhodu?
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    Přírodní šampon, kondicionér, maska nebo sprej | Slevomat.cz
    https://www.slevomat.cz/akce/1315670-prirodni-sampon-kondicioner-maska-nebo-sprej
    NIGHTFURY
    NIGHTFURY --- ---
    MAR_TINA: Asi tak. V létě se mi skalp šíleně potí a bez umytí bych zešílela, i mimo léto při tréninku i jen dvakrát týdně si stejně musím vlasy umýt, mastnota nemastnota.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    GRETKA: tak rozdíl bude v tom, že nikdy v životě jsem ještě netrávila v klidu* sedm dní po sobě :)))
    Ale jak píšeš, nadměrné maštění vyřešilo přestat používat šampon na mastné vlasy a barvení hennou.

    *bez sportu, plavání, práce na zahradě apod.
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    MAR_TINA: protoze jsi to nezkusila :D

    MAR_TINA: 10 dni muze byt naprosta prasecina jak pises, ale taky to muze byt naprosto v klidu. Kdyz i v noci je pres dvacet, mas zpocenou hlavu rano kdyz se probudis, tak je normalni si jit ty vlasy umyt. Kdyz travis den hranim si v bahne, je normalni si ty vlasy umyt. Kdyz travis den v klidu, vlasy si vykartacujes, tak muzou uplne v klidu vydrzet krasne nekolik dni, rozumnej tyden, ale i vic.
    Z vlastni zkusenosti, mam jemne huste vlasy. Ziju ve velkomeste, kde prave je strasne prachu. Mela jsem obdobi, kdy se mi dost mastili vlasy. Prestala jsem pouzivat sampony na mastne vlasy a dala jsem si hennu do vlasu - mela jsem naprosto v klidu vlasy cely tyden, ciste, spis matne, rozhodne bez oleje, a ciste ze zvyku jsem si je umyla o dalsim vikendu a urcite by tech 10 dni dali. Uplne jsem zirala, jak to bylo ze dne na den.
    Ted v lete, kdyz tu mame tricitky pres den a ted bylo obdobi kdy v noci neslezla teplota pod dvacet, jsem je potrebovala myt casteji, ale jinak 1x tydne, v zimne, kdyz je kartacuji a ten prach sundam, to je tyden naprosto v klidu. Kdyz odjedu na dovolenou a neni to k mori, kdy tu slanou vodu potrebuju vymyt, tak to taky naprosto v klidu davaji jednou za tyden.
    A ano, kdyz pouziji SLS ci ammoniumSL, tak mam takove ty jemne elektrizujici vlasy, co jsou naprosto bez kapky mazu, a ma to svoje vyhody, ale to, ze by vydrzeli delsi dobu ciste rozhodne ne. Od te doby co jsem prestala je "odmastovat" tak se kupodivu pokozka hlavy srovnala. Ono na cisteni neni vzdycky potreba voda, on vyber hrebenu, kartace ma dost velky dopad na zdravi a spinavost ci cistotu vlasu. Jako jo, masky, oleje, sampony atd. jsou dulezity, ale kdyz pouzijes hreben nebo kartac co ti nici vlasy, co ti je lame, co neumi odnest spinu, tak je to proste videt. A jsi za lesanu, co si nemyje hlavu.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    LADY_MYSKA: 150kc v snad každým sportu, doporučuju, fakt.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    GUDRUN: cepici nemam
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    LADY_MYSKA: nosis koupací čepici? já mám takovou, která drží a prakticky pod ni nezatejka, vlasy si namocim v sprše, nasadim čepici a pak az ve sprše sundam, takže bazenova voda se k nim dostane dost okrajové. meju tuhym samponem bez oplachu, nevím, čím v bazénu oplachovat :-)
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    MAR_TINA: v culiku je mam, ale jak je mam dlouhe, je to marne a mahaji se taky. Po plavani je hned umyvam svym prirodnim samponem. Vlasy si cesu vzdy, az jsou suche.
    Zrovna jsem si objednala nejaky neoplachovy kondicioner. To je oblast, v ktere se moc nevyznam a nemam jeste vychytane, co vlasum bude delat dobre.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    LADY_MYSKA: plavu často a používám šetrný šampon a kondicionér a ty hennové masky s přídavkem arganového oleje. teď jsem našla nějaký herbacin u rossmanna, ale přiznám se, že jsem uvěřila obalu a neprověřovala složení položku po položce

    vlasy nechávám při plavání stažené do culíku a nečešu je až do umytí a ošetření kondicionérem.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Spise ted resim, cim vlasum pomoci. Preci jen jsem ted pomerne casto v bazenu a ta voda jim vubec nedela dobre.
    Zatim jsem domu dokoupila kondicionery, ale zatim moc nepomahaji a konce vlasu mam hodne znicene ( cca pulka delky)
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    MAR_TINA: mozna bych si vlasy nemusela umyvat kazdy den, ale kdyz si vezmu, jak je mam dlouhe a huste, neustale propocene. Nedovedu si predstavit tyden neumyvat.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KAMIONG: tak to je na mě s prominutím prasečina. Ty vlasy jsou zaprášené, zpocené a jinak ušpiněné, od polštáře a od čehokoli. Výpary z vaření, výlet do lesa, plavání...
    že se vlasy viditelně neumastí, není vše. Mytí 2x týdně vnímám jako kulturní hygienické minimum.

    KAMIONG
    KAMIONG --- ---
    MAR_TINA: neopláchne
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam