• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    LEJIMADA: přešla jsem na barvy voono, nakonec jsem vychyala hustotu a jsem spokojená a po dvou hodinách mám barvu už moc tmavou, stačí mi hodina. Což je dobře, 12 hodin s barvou na hlavě fakt pobíhat nechci.
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    MAR_TINA: mě právě instruoval ten známý, že na obarvení to fakt musím nechat působit cca 12 hodin, jinak že to funguje právě jako maska..
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    LEJIMADA: co tak vidím, tak kvalita vlasů jsou spíš geny, pak jídlo, až na konci péče.
    "péčí" se dají děsivě zničit, to ano :), ale nicmoc vlasy se péčí bohužel nevylepší, jen udrží, co je dáno.

    divila jsem se, že ti stačí obarvit za tak dlouho, ale jestli to funguje jen jako maska, tak to je jasný.
    já si dávám hennu barevnou cca za měsíc a mezi tím jednou masku bezbarvy. Teď jsem zkoušela mix maska + jedna lžíce pravé neupravé henny /tj. měděná), mělo to oživit barvu. Nevím, významný rozdíl mezi maskou s barvou a bez nevidím.
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    MAR_TINA: mám čistou nadrcenou bylinu na prášek (od známého z Indie). Když k tomu přidáš olej a citronovou šťávu a necháš den působit, tak si můžeš udělat i fake kérku :) Do dvou hodin působení na hlavě ti to maximálně vytáhne víc tvůj odstín barvy. Na obarvení je prý potřeba nechat působit přez noc. Já jsem se svou barvou spokojená a používám to spíš jako masku. Mám zásobu tak na deset let a pak budu už muset asi začít používat nějaký vyšší level.. Ale právě jsou mé vlasy zatěžovány čtvrtým těhotenstvím a předtím natřikrát kojením a nepozorovala jsem na nich žádné negativní jevy... Takže tato "péče" mým vlasům asi vyhovuje :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    LEJIMADA: hennu jako bezbarvou masku nebo barvu?
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    Mne sa vlasy tiež moc nemastili jým som neprišla do puberty, takže asi u detí v poriadku. Moje známe majú mastné vlasy a smrdia. Nič moc.
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    MASOO: na cesty mam praskovy sampon https://www.biooo.cz/ajurvedsky_praskovy_sampon_eliah_sahil-p-4168.html?
    Muzu doporucit vsemi deseti.

    WITCHIE: Jo :D Snacha & netere, synovec. A bracha nejspis taky. Ale maji o dost kratsi vlasy nez ja. Snacha ma kratke vlasy a holky maji vlasy po ramena, synovec je ma nekdy fakt kratke, ze bych rekla, ze i vodou by to stacilo. Pouzivaji zitnou mouku, aspon dva roky. Ja si spis rikam, ze kdyz jim nekdo kydne sampon na vlasy tak se jim rozjede ekzem. Ale treba se mylim.
    Sama jsem zkousela myt jilem, ale spatne se mi vymyval, tudiz jsem to po cca dvou tydnech vzdala. I kdyz vlasy byli v pohode. Jen to vymyvani je mimo me schopnosti.

    Nekdo rika no poo, kdyz meje jen kondicionerem. Coz nejspis jde, kdyz mas takovy ten kondicioner co neni plny silikonu.
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    WITCHIE: já jela no poo asi dva roky...Teď asi dva roky jsem došla do fáze, že myju vlasy jen čistou vodou a cca jednou za měsíc si je beru tuhým šamponem a opláchnu octem. Cca jednou za tři měsíce si nahodím na vlasy hennu. Je pravda, že mám přirozeně vlasy sušší a vpodstatě se mi nemastí. Vypadají hezky, zdravě a nepáchnou... teda doufám :D
    RACHEL
    RACHEL --- ---
    WITCHIE: ja znam nekolik, co to zhruba po ctvrt, pul roce vzdaly a pouzivaji tuhe sampony.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    WITCHIE: jo, já pár holek znám :)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    MASOO: zkoušela jsi tu mouku? Smývá se mnohem lépe než jíl, pokud bych měla jít do no-poo na cesty, tak asi do ní :)
    WITCHIE
    WITCHIE --- ---
    A vy znate osobne nekoho, kdo by s timhle dlouhodobym nemytim mel fakt hezke, (idealne leskle), ciste pusobici (dlouhe) vlasy? Ja tedy ne, vse co jsem videla bych na hlave mit nechtela
    MASOO
    MASOO --- ---
    mouku ani nahodou, jsem na cestach
    jil sem zkousela a byl to opruz
    sodu sem mela
    zkusila sem to na odmasteni, slovo detox mam odsud
    „No poo“ | jinovysvet.cz
    http://www.jinovysvet.cz/prirodni-krasa/no-poo/
    a uprimne mi to zcela nevyhovuje, takze zkusim proste vodu, vodu, vodu, cekat, cekat.... a snad se srovnaj samy

    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    ZUZKAOU: ale fakt žitnou a dobře vymýt, jinak hrozí kousíčky těsta ve vlasech i po usušení a rozčesání vlasů.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    LADY_MYSKA: tak zrovna z vlasů se dá omýt co se na nich usazuje :-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MASOO: když už, tak jíly a nebo žitnou mouku. Soda dost narušuje prostředí pokožky hlavy a vysušuje vlasy.
    AZTEC_MIA
    AZTEC_MIA --- ---
    GUDRUN: Dzoudy by mel mit, ma i eshop (maji eo Nobilis), tak se to da objednat na jistotu.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    nemáte tip, kde koupím na trase Nám bří synků - Flóra aromaolej geranium? myslela jsem, že mám, ale je to ylang ylang, co tu mám :-/ několik obchodů mě napadá, ale sotva se valím, tak nechci naslepo (zdravá výživa Herba u Nuselské radnice, Bioobchod na Nuselské, Country Life na Vinohradské, čajovna u Džoudyho a pak je jedna nějaká alternativní prodejna hned u zastávky tramvaje Muzeum - netušíte, kde by to mohli mít? )
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    MASOO: proc jsi volila tuhle cestu? Na co je dobry detox pro vlasy?
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    MASOO: detox, achjo
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam