• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    POZITRON: Ja to beru jako takovej booster navic, pokud to ma hydratovat/vyzivovat/regenerovat, dala bych to po cisteni a tonizaci a pred kremem/olejem na noc.
    Mela jsem i nejaky “balancni” ampulky a ty jsem davala stejne, ale na den.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    MOODYCAT: tak jako asi tusim, ze se to neleje do kafe, zas az tak blba nejsem, ale nevim, jestli se to pouziva na noc, na den, spolu s kremem, na cistej umytej oblicej a tak. neco vypada, ze je vodicka, neco spis zase gel a ja temhle vecem nerozumim. :)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    POZITRON: Proste si je namaz na oblicej, ne :D?
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    TAMARIX: nepomuze, ten cesky blog jsem nasla, tam jsou produkty pouze vyjmenovane a v odkazu na stranky dm jsou opet pouze vyjmenovane plus slozeni produktu, nic o pouziti. googlila jsem to vcera hlava nehlava a nachazela jsem jen odkazy na koupi kalendare, tak jsem se tady zeptala, jestli nekdo nevi vic. koukala jsem na videa na youtube v nemcine, nemecky teda neumim, ale beztak to byly jen unboxingy.

    smutne tady na ty ampulky koukam a je mi lito je nevyuzit.

    jinak ja teda premejslim, ze si dneska zajedu koupit ten kalendar jeste jeden. :)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    tahle vypada ten obsah pohromade

    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    POZITRON: Třeba Ti pomůže tenhle odkaz, je to blog nějaké slečny a má tam hezky popsaný obsah kalendáře: https://vmemzivote.blogspot.com/2019/01/adventni-kalendar-od-alverde.html?m=1 . Nebo si tady dole v odkazu https://www.dm.cz/alverde-naturkosmetik-adventni-kalendar-p4010355474827.html rozklikni složení a tam máš jednotlivý produkty popsaný.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    prosím, nemůžu přijít na to, jak se používaj ty ampulky z adventního kalendáře:

    hydro-essenz (hydratační esence) - není to tohle? https://www.dm.cz/alverde-naturkosmetik-aqua-hydratacni-pletova-essence-p4010355306852.html
    sensitive-elixier (elixír sensitive)
    feichtigkeitskur (hydtatacni kura)
    balance-konzentrat (koncentrát balance)
    straffungskur (zpevňující kúra)

    netušíte alespoň u něčeho? podle názvu se mi na webu dm podařilo najít jen jednu věc viz odkaz výše.
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    Alverdí adventní kalendář je nyní za hezkých 99 Kč! Přes eshop nebo z eshopu vyplňte "V které prodejně je výrobek k dispozici?".

    alverde NATURKOSMETIK adventní kalendář, 1 ks on-line nákupy za trvale nízké ceny | dm.cz
    https://www.dm.cz/alverde-naturkosmetik-adventni-kalendar-p4010355474827.html
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    Nepotřebuje někdo něco od Bioaromy? Budu dělat dnes/nejpozději zítra ráno objednávku. Předání Praha/Kladno
    NILA
    NILA --- ---
    ISCH
    ISCH --- ---
    SA_KRA_: Na oblicej mame bud cistici veci, nebo hydratacni.
    Uprimne me vsechny nase mejdla na xicht vysusujou tak, ze jsem trochu mumie, nejmin Movis...

    CAMELLA: Meli jsme limitku se Sodium Coco Sulfate, na eshopech, doufam, ze brzo budou i ve staly nabidce.
    Ale ano, ve vsech ted dostupnych je SLS.
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    a co nejaka naturinka, to se obcas da koupit i v obchodech s vecma pro maminky s detma, bio a nejaky prirodni kosmetiky a tak... moznosti v praze teda neznam, navic se da sampon/mydlo pouzivat na oboji celkem v klidu, akorat nevim, zda maji neco hydratacniho, nebo nejaky podobny znacky...

    jinak ty mydla se krasne kraji nozem, takze se da uriznout, co je potreba... z fleru mam rada treba mydlitto (https://www.fler.cz/zbozi/badyanove-mydlo-5213704) ale zas postovny, no...
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    LADY_MYSKA: šampuk žádný, pokud vím, ve všech je SLS
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    SA_KRA_: tuhý šampon má alverde a vleze se akorát do lush krabičky (prodávají ji samostatně)
    SA_KRA_
    SA_KRA_ --- ---
    TABBY: klidně poraďte cokoliv jinýho :) Lush mě napadl jen protože tuším, že tam tohle mají.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    TABBY: jak co, chce to hledat. Ale oznacene to pred casem meli krasne, ted nevim.
    TABBY
    TABBY --- ---
    SA_KRA_: Akorat teda Lush neni prirodni kosmetika.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    SA_KRA_: Lush Coalface, Lush sampuk (umejes s tim telo i vlasy).
    SA_KRA_
    SA_KRA_ --- ---
    ahoj, jedu na tři týdny s batohem do Maroka a k Sahaře, potřebuju něco do výbavy :) Malé, skladné, multifunkční. Konkrétně tuhé mýdlo na obličej (čistící, ale i hydratační, ideální na ráno namydlit umýt, večer taky) a tuhý šampon. Seženu obě v lush?
    Dík .)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    HELLENKA: já :)
    Záleží na typu vlasů. Jakýkoli olej zaleze i do šupin ve vlasech. Uhladí je a udělá hezké, to ano. Ale všechen se nevymyje, tedy při dlouhodobém používání jej ve vlasech zůstává víc a víc a třeba jemné vlasy může zatížit stejně jako silikony, začnou vypadat zplihle.
    Krom toho "chrání před horkem" je nesmysl, ta teplota povrchu stoupá, olej ji přenáší dokonce rychleji než vzduch. Chrání před vysušením vlasu, když už.

    Běžně stačí vlasy před saunou namočit a občas to opakovat. Někomu vyhovuje opatlání trochou kondicioneru (přírodního, tam jsou ty pečující látky ředěné), lidi se suššími vlasy třeba ty oleje ocení. Ale není to univerzální rada.

    Jo a nemáčejte ty vlasy s oleji do ochazovacího bazénku ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam