• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    PISISKVOR
    PISISKVOR --- ---
    MAR_TINA: pro me to znamena jednak dat na stetec fakt minimnozstvi (mam taky ten jejich kabuki), pac kdyz toho naberu trochu vic, silne zvyrazni nedokonalosti pleti (taky hodne zalezi na kremu, co pod to pouziju), a uz to nelze vzit zpet. a za druhe do pleti vtiskavat, ne to nejak smrdlat nebo soupat po povrchu. taky se musim vyhnout oblasti pod ocima, jinak to zvyrazni mimicky vrasky (ale mineralni makeup ostatne pod oci uplne nepatri).
    stopro to neni pro kazdej typ pleti, nicmene pro tu moji je to zatim nejlepsi reseni - hlavne naprosto presne sedi odstin, to se mne zatim s zadnym jinym nestalo.

    jo a LL pudr ma na mne uplne stejnej efekt jako ta slava by terry, a navic dele vydrzi.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ANGIOLETTO: jak lily lolo "pečlivě zapracovat"? mám ho, špatný to není, ale není to ono.
    Mám kabuki štětec přímo lily lolo.
    NIGHTFURY
    NIGHTFURY --- ---
    Willow Tree Minerals měl ještě super minerální make-up.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    CAMELLA: Blueberryhill.cz, mají set vzorků za 100.

    ANGIOLETTO: Hele já se líčím už od 11 let a make-upů mám vyzkoušených kolem stovky, věř mi, že vím, jak na aplikaci různých make-upů. Pro mě je Lily Lolo navoněná bída. Tvářenky ujdou, věc na obočí taky, ale je to prostě příroda s velkým kompromisem.
    Z minerálů mi vyhovoval The All Natural Face. Dobrý byl taky Just Pure Minerals, ale ten taky skoro nekryje.
    Nicméně minerální make-up řadím jako osobitní kategorii, neřadím je mezi klasické make-upy.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    MOODYCAT: kde jsi ho pořizovala? Jdou sehnat vzorky?
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    ANGIOLETTO: Jo, tak ty Lily Lolo jsem měla asi tři v období cca 4 let a vždycky mi přišly totálně na hovno. Nic to nezakryje, člověk vypadá jako posypanej moukou a za čtyřio hodiny po make-upu ani památka. Nedoporučuju.
    LOLRUS
    LOLRUS --- ---
    Jak tady byl nedavno ten hype kolem Bioaroma kosmetiky, tak jsem si pod tihou narozenin objednala krem proti vraskam a musim se pridat k odam! Plet vyzivena, hebka, zmensily se pory a sjednotila se barva, snad i ty vrasky trochu zmizely:) za me spokojenost!
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    MOODYCAT: myslíš tohle? https://www.krasnakazdyden.cz/...-upy/2647/fruit-pigmented-r-hydratacni-make-up-neutral-2-0-100-pure Podle popisu vypadá dobře ale ta cena...já mám teď už druhý tento ANNEMARIE BÖRLIND ANTI-AGE TEKUTÝ MAKE-UP HONEY 30 ML a je skvělý...nevysušuje, na přírodní docela kryje, vydrží dovečera. Jen ta skleněná lahvička je více než nepraktická: těžká na cesty a taky od 2/3 to člověk musí dolovat uchošťourou, protože pumpička už to nebere. A taky je tedy dražší než ty co jsem doteď kupovala.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    Testuju ted make-up 100% Pure a zatim dost dobry, od rana (cca 6:00) doted drzi v relativne slusnem stavu, coz nemuzu rict o polovine chemickych make-upu.
    Vase zkusenosti?
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    VALKYRA: Případně i včelích produktů, pokud to neberou jako zneužívání zvířat.
    TABBY
    TABBY --- ---
    VALKYRA: Treba lanolinu by se to netýkalo...
    JENDAZCB
    JENDAZCB --- ---
    ZUZKAOU: Tak tak , co teprve ti pracanti kanalizací , když tam chodí po vánočních svátcích , například , ti tam maj taky hodně práce . Ostatně nějaký větší města na to zavedla speciální popelnice na použitý jedlý olej , což může být jiný , než se tu rozebírá , ale podstata bude stejná . Je otázkou , jakpak se to vládě od příštího roku povede zavést ty popelnice .

    Tuktejner na každém rohu, zní plán. Čechům vznikne nová povinnost
    NILA
    NILA --- ---
    Včera prišiel balíček z Čarovného Mlýna, okamžite som išla testovať vlasové mydlo Hedvábné vlasy a kopřivový tuhý kondicionér a keby som nebola lenivá to poriadne vymývať, tak úplne bez zbytkov mydla na vlasoch a voní to absolútne fantasticky.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    A logr taky nic moc. Je příliš těžký, aby odplaval, a sedí v záhybech.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ELIZHANNAH: olej - on se tam hromadí a to reálně i v odpadové trubce.od umyvadla -

    Jinak olej v odpadech je reálnej a drahej problém.

    Lijete olej do odpadu? To neděláte dobře… - Vitalia.cz
    https://www.vitalia.cz/clanky/lijete-olej-do-odpadu-to-nedelate-dobre/
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    ZUZKAOU, LADY_MYSKA: no a vadí tam víc ten olej, nebo víc ten logr? nebo ta kombinace olej+logr?
    KAMHA
    KAMHA --- ---
    nekdo zkusenost s cannor?
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    LADY_MYSKA: Jo :) Tuhý šampón v papírovém obalu jsem si teď koupila od Lamazuny a určitě jsou i české firmy. Například Naturinku jsem objevila v bezobalu pod kaštany - https://www.naturinka.cz/ je určitě mimo velké nadnárodní firmy. Avšak uznávám, že to chce hledat a v běžné síti i té bio člověk spíš narazí na značky co už pod nějaký ten kolos patří.
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    GRETKA: chjo, to jsem nevěděla :(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam