• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    KEEP_ON_SMILING
    KEEP_ON_SMILING --- ---
    MASOO: Mne schmidt hodně vysušoval kůži, což mělo za následek svědění. Plus ten šedý s uhlím barví světlejší trička v podpaží do sedá, což taky nechceš. Vyzkoušela jsem i ten jasmínový, byl lepší ale ono to úplně nebylo.
    Teď testuji biorythme, dost intenzivně voní (až neprijemne), ale je s podílem kakaového másla a nevysušuje.
    MASOO
    MASOO --- ---
    BRUSINKA: u mě se nestalo :(
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    MASOO: Segra s manzelem pouzivaji Native a jsou dost spokojeni.
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    LOLRUS: Jo? Super, ten jsem zrovna predevcirem koupila, pac me okouzlila jasminova vune. Tak budu doufat, ze se mi taky osvedci :)
    LOLRUS
    LOLRUS --- ---
    MASOO: Po vyzkouseni vseho mozneho jsem spokojena s deodorantem od RaE.
    KATRIX
    KATRIX --- ---
    Mě po dlouhém hledání vyhovuje tento: https://www.saloos.cz/c/bio-prirodni-deodoranty/levandule-8
    MEI
    MEI --- ---
    MASOO: Já už několik let kupuji opakovaně neparfemovany Salt of the earth. Sdílíme ho s mužem a oba jsme spokojeni.

    BiOOO.cz - Salt of the Earth Deo roll-on, bez parfemace 75 ml
    https://www.biooo.cz/deo_roll_on_bez_parfemace_salt_of_the_earth-p-13237.html?
    MASOO
    MASOO --- ---
    .....tak jsem zpět....
    Pozoruju už delší dobu rozšíření i běžně dostupné nabídky nejen v DM drogeriích. Vzhledem k tomu, že sem stále nenašla deodorant, který by mi vyhovoval dlouhodobě, na všechna období a situace (lze to vůbec?;)), promýšlím, co z toho má cenu pořizovat (peníze, co sem do toho nacpala už ani nepočítám:D

    Prošla sem už x fázemi včetně návratu ke konvenčnímu, se kterým ale přišel i návrat svědění v podpaží.
    Občas doma už asi rok dopotřebovávám Ponio, které mi ale nevyhovuje.
    Odpočinek pokožce dopřávám - vzhledem k nedobrovolně klidnější situaci - krystalem, který ale u mě nepřipadá v úvahu při akčnějším dni.

    Přes léto na cestách jsem po zklamání s nepřírodní (údajně aspoň) vegan Baleou zakoupila za cca kilo až 150,-
    - Love Beauty And Planet - mimóza a kokos -
    který mě překvapil vůní, její snesitelností i na mě a relativní funkčností. Ale vegan deodorant od Unileveru je pro mě podobnej ne-smysl, jako dát si coby etický vegan rostlinný burger v Mekáči;) (pro ty, co to nechápou, neřešte to;))

    Další pokus byl
    N.A.E. Idratazione - deodorant roll-on bez obsahu hliníkových solí -
    vzhledem k roušce a slušnosti jsem ho opravdu rozbalila a očuchala až doma, čímž to taky skončilo a putoval do sbírky pro Jako doma (naštěstí byl v akci za 59,-,, běžná cena je okolo kila). Tento typ vůní prostě nedávám a na mě mi voní ještě méně.

    Další na bázi sody sem po bohatých zkušenostech zavrhla rovnou.

    Přesto zvažuju nenavoněný Schmidt s uhlím - nějaká zkušenost?

    A nebo má třeba smysl nějaká přírodní řada od zavedených značek? Otázka pak, jak je to s tou etikou....

    Případně něco z lékárny?

    A zkoušel jste někdo NUUD?



    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    MEI: nobilis jsem mela, mam tu kosmetiku rada, ale moje plet ji snese jen po urcitou dobu, pak na ni zacne reagovat vysevem pupinku, krupickou kolem oci atd.
    MEI
    MEI --- ---
    ORIKA: Jasné, ještě dam tip na Nobilis - z mě zkušenosti opravdu kvalitní produkty za fér ceny.
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    MEI: ja od nich prave mela ocni krem se sedmikraskou, vydrzel mi 10 mesicu a byl naprosto bozi. Proto uvazuju i o pletovym seru.
    Hledam primarne neco na plet 45+, smisenou s vraskama. Idealne s vitaminem C, protoze v zime vypadam jako unavens seda zombie. A tohle bylo jediny, cenove prijatelny, co jsem nasla.
    MEI
    MEI --- ---
    ORIKA: Zkoušela jsi jiné produkty od Dulcia? Vyhovují ti? Kdysi jsem si pořídila sipkovy denní krem a bylo to totální zklamání.
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    Nemate nekdo zkusenost se sery od Dulcie? Konkretne ten energizujici a pak zpevnujici.
    MEI
    MEI --- ---
    BRUSINKA: Já má moc ráda skořicovou svíčku z Bioo. Minulou zimu jsem jich pár propálila a zrovna teď mi tu jedna hoří :-)

    BiOOO.cz - Kerzenfarm Přírodní svíčka Cinnamon, mléčné sklo 1 ks, 8 cm
    https://www.biooo.cz/prirodni_svicka_cinnamon_mlecne_sklo_kerzenfarm-p-6723.html?
    KAMIONG
    KAMIONG --- ---
    BRUSINKA: yucca šampón od značky Caltha mi voní jako skořicové žvýkačky...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BRUSINKA: hele skořicovej i hřebíčkovej ole je hodně argersivní - to na kůži nechceš, natož na obliče
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    Nemate nekdo tip na nejakou prima prirodni kosmetiku (je mi jedno, jestli sampon, krem, nebo neco uplne jinyho), ktera je bud skoricova, nebo hrebickova, nebo nejaka podobne svarako-vanocni? Jde mi hlavne o vuni, takze sice vyhledavam konkretni produkty pres biooo, ale pres e-shop se blbe ocichava, takze uvitam konkretni tipy, pokud nekdo mate. O hrebickovym toniku od Nobilisu vim (a miluju).

    PS. Diky Camelle za presvedcivost ohledne gelu do vlasu z lnenyho seminka, je to super! :)
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    Zítra je na Letné kurz výroby mýdla za studena, v Kosmetika hrou. Měla jít moje maminka, cestovat do Prahy a přes Prahu. Což jsme se domluvily, že v jejím věku není OK. Tj. Její místo je volné. Pokud by vám to některé udělalo radost a riziko považujete za rozumné, dejte vědět. Jinak kurzové propadne bez náhrady. http://www.kosmetikahrou.cz/workshopy/vyroba-mydla-za-studena-od-a-do-z/ případně poraďte pls vhodnější klub na sdílení, z mobilu jsem nenašla. díky:-)
    TABBY
    TABBY --- ---
    K proběhlé debatě o šetrných přípravcích na praní a nádobí se vám mohu doplnit, že rozbory odpadní vody, které jsme nechávali dělat z naší domácí čističky, dopadly skvěle. To znamená, že nám nejenom bude prodlouženo povolení provozovat čističku o dalších 10 let, ale také že nezávadnost DM produktů je na dobré úrovni :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam