• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    VACA
    VACA --- ---
    Už jsem o tom nějakej čas přemejšlel za tu dobu co k sem k vám dolejzám vokounět. Dneska jsem se odhodlal a se zvláštním pocitem otebřel některé krabice, které zůstaly nedotčeny po několikero stěhování. :)

    Podělím se s vámi o dnešní objevy. Ale varuju vás! Je to tak jak to leželo fakt minimálně deset let bez tknutí.. a před tím ještě leta volně ložený někde třea na skříni, apod...

    Tak jednak WOW! tyhle panáčci...


    na ty jsem uplně zapoměl že jsem kdy měl, že vůbec existovali:) Teď na ně ale koukám a vybavuje se mi to. Lego Basic v takovym kartonovym "kufříku" Takže to nejspíš byly moje první kontakty s legem..:) Pár pro ten set typickejch dílků možno vidět na obrázku...

    Pak jsem tu našel nějaký fragmenty toho hasičáku na kerej jsem odkazoval zde: VACA, a taky pár dílků z nějakejch setů z rannejch devadesátek :) třea ty žlutý kola, ty jsou hodně starý.. A taky jeden zvláštní, pro lego dost neobviklej díl, kolečko se železnou osičkou.. Tušim nějakou souvislost s tou kostkou s dírkou zboku, ale nezdá se to být přímo kopatibilní..



    Pak jsem tam taky našel tenhle poklad.. Ale já jsem vás varoval, je to pod nánosem prachu obydlený pavučinama.. Opravdovej lego graveyard :D




    v pozadí je vidět torzo setu na kerej jsem mj odkazoval už zde VACA.. Po natlakování dokonce funkční :D Ale bohužel. horní malej pístek už trochu ufukuje v jednom směru... :( Na trucku mi přijdou zajímavý ty technikový sedačky, původně určený pro technic figurky...

    pak tam teda jsou nějaký díly který pocházej z nějaký prehistorický mutace lega (asi jsem tenkrát po někom podědil:)

    překvapilo mě ale jak pevně to drží pohromadě, a i absolutní vzájemná kompatibilita s legem...

    No ještě mě čeká jedna krabice plná pokladů. Tu ale teĎ nemám doma, budu ji muset dovalit, tam toho bude hodně. Tak se s váma podělím o objevy.

    A jo, zkusím alespoň některý ty sety dát dohromady. Čeká mě teda těžkej úkol. Dohledat k tomu ty manuály, je to už dávná historie kdoví kde jim je konec... :(
    +teda bojim se, a to je jistý, že ty sety budou nekompletní. Mj. i proto že jsem tenkrát pendloval mezi rodiči a různě se to částečně přeskupovalo...

    Taky mě překvapilo jak jsou některý dílky na tom trucku "žluklý". Přemejšlim jak to vyčistit, napadlo mě to rozebrat, nacpat do ponožek a na šetrnej program bez ždímání vyprat v pračce.. Samozřejmě bez dílků se samolepkami...

    Na druhou stranu zvláštní to pohled do minulosti, ještě okořeněnej o ten prach a pavučiny... A taky určitá nostalgie.
    No dám vám report. Ale tak za měsíc dva, až jestli jak se k tomu dostanu...
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    TOM_HOST: jo tohle !!! :) volant jako ozubeny kolo ve formuli si pamatuju :) dík!
    pack i motor sedi

    jeste to mam nekde na chalupe...spolu s nakou podlozkou a kostkama

    VACA: tyvoleee ten pneumatic pres pumpu!!! to jsem mel v nakym katalogu, to byla modla :)
    VACA
    VACA --- ---
    VACA: tak jsem ještě našel ten oldskůlovej motorovej set, jen tak pro zajimavost:





    Bohužel jsem si s nim nikdy moc neužil, ty drátky byly nějaký polámaný a moc to nefungovalo :( motor se sice dal napojit i rovnou na battery pack, ale při tehle rozměrech tak možná do ponorky :D

    BATY: Jo, mohl bych si někdy najít čas a zlusit je zkompletovat...
    BATY
    BATY --- ---
    VACA: ten 6668 mam taky, akorat uz jsem nenasel tu samolepku toho recyklo krouzku :)

    Jak jsem se uz pred nejakou dobou daval, vsechny sety z detstvi jsem si pomoci BL.com dal do kupy, aby mi zadne dilky nechybely... taky me to stalo asi 600 Kč, ale mam dobrej pocit :)

    https://plus.google.com/u/0/photos/103438859744719575772/albums/6193723986717913377?hl=cs
    VACA
    VACA --- ---
    Jak tu rpojeli vzpomínky na retro-lego, tak když tak vzpomínám, můj první kontakt s legem byl tento set

    Bylo to pro mě tenkrát něco uplně novýho a byl jsem z toho uplně paf. Ta variabilita, "měřítko" a zpracování dílků bylo úžasné. Bylo to o celé světelné roky dál než stavebnice které jsem doposud znal, jako nař Cheva či jak se to jmenovalo..



    Pak jsem dostal tohle, a to byla pecka. Ty spešl součásky jako třea to jízdní kolo... :)


    Jaj to je nostalgie...

    Ale zároveň s tím se mi dostal do ruky katalog lega, a to byla chyba. Psal se rok 1992, a zatímco můj starší brácha běhal za holkama, já jsem toužil po čerpací stanici :D



    Ale nikdy moje tužby nebyly naplněny, místo toho jsem dostal tento:



    Což ale musim říct byla slušná satisfakce:) setík to byl skvělej... ;)

    Pak rodiče nějakym odkoupili od "odrostlejch" sousedů celej šuplík lega, starýho techniku

    Doma se o tom tenkrát dost diskutovalo, sousedi za to chtěli nějakej na tu dobu přeci jen asi nezanedbatelnej peníz. Ale dopadlo to a já měl porci lega! :D Však se to ale tenkrát taky nejednou stalo nástrojem rodičů, jak pod pohrůžkou že lego půjde z domu mě dohnat k nějaké základní odpovědnosti... :D


    Mj. tam bylo tenhle skvělej set:





    A taky jsem v tom "packetu" leg měl takovej fakt olskůlovej lego motor, nebyl hranatej nýbrž oválnej, do battery packu se dávaly menší buřtíky, byl tak zakulacenej podle tvaru barerek a dost podlouhlej, což nebylo moc praktické k vestavbě do modelu. Taky tam byl jinej system kontaktů, nebylo to v teh "čudlících" jako u pozdějších, ale zasouvalo se to z boku...


    MISO: Jo tyhle old kolečka jsem tam měl taky, nebyly moc dobrý, u někerejch mi později praskla ta vnitřní šedivá část..:)
    BATY
    BATY --- ---
    Chtel jsem trochu potunit Volvo, aby lip vypadalo a pripravu na ledky, tak jsem si naklikal dilky, je jich takova hrstka a sup 600 Kc na BL.com... jenom jeden dilek, takovej panel zlutej stoji 230 Kč jeden...

    http://alpha.bricklink.com/pages/clone/catalogitem.page?P=64681&idColor=3#T=S&C=3&O={"color":3}

    jinde je i za polovic, ale chtel jsem to objednat vsechno v jedny zasilce, ale mozna ty panely vezmu zvlast... i kdyby bylo postovny 3 eura, tak se to vyplati... jeste to musim promyslet :)
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    AXTHEB: RC myslíš některé z těch několika málo setů, které byly ovládané rádiovými vlnami? To jsou teď dost vzácné sety:-)
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    ROENICK: a nebo ... ale to mi nerikej po tom jsem bazil strasne :))

    8064-1: Universal Motor Set | Brickset: LEGO set guide and database
    http://brickset.com/sets/8064-1/Universal-Motor-Set
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    ROENICK: todle?

    845-1: Battery Motor, 9V | Brickset: LEGO set guide and database
    http://brickset.com/sets/845-1/Battery-Motor-9V
    CROSS
    CROSS --- ---
    BATY, ONDRASEEEK: doporučuje se myčka na nádobí taky, ale ještě jsem to nezkoušel. Kdo má děti, mohl by mít doma i plastovej košík na mytí dětských lahviček v myčce, v tom by to mělo být v poho.
    ____
    Jinak moje první Lego bylo tohle:
    6653-1: Highway Maintenance Truck | Brickset: LEGO set guide and database
    http://brickset.com/sets/6653-1/Highway-Maintenance-Truck
    Druhý tohle, am jsem moc nechápal, co to má ta postava na hlavě:
    6610-1: Gas Pumps | Brickset: LEGO set guide and database
    http://brickset.com/sets/6610-1/Gas-Pumps
    Třetí tohle, to si jednou půjčil spolužák Chytrý ve druhé třídě na škole v přírodě a omylem (doufám) toho kus spláchnul do hajzlu
    6607-1: Service Truck | Brickset: LEGO set guide and database
    http://brickset.com/sets/6607-1/Service-Truck
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Já měl akorát nějaký pidiautíčko. Vlastně první moje velký lego byl RC supersonic a pak mindstorms 2.0 co sem si koupil sám
    MISO
    MISO --- ---
    Moje prve Lego 1980. Absolutne netusim, kde to nasi splasili :) Uplny masaker, dostal som ho tak na 4.-5. narodeniny a bol som z neho paf.


    DRABICZ
    DRABICZ --- ---
    ROENICK: Ten hrad chtěli asi všichni.... Já si pak postavil z toho, co jsem měl doma, ale ty podložky prostě chyběly no.... :D
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    koukam tady jede nostalgicka vlna.. ten hrad jsem chtel ale nedostal, to melo nakyho sviticiho ducha a ruzny padaci dvere a tak zejo... to byla bomba

    ja mel s brachou jako malej myslim nakej Basic s motorem a battery packem na dratu, cerveny tlacitka...nevedel by nekdo? slo z toho delat auto a tak
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    PETJU: tu mam taky, dobra ;)
    KULA
    KULA --- ---
    TOOMIX: musím reagovat... Mé první Lego, které zapříčinilo celou moji fascinaci vesmírem. Když přišel brácha na svět, už jsem ho měl a vnímal pojmy jako výsadkový modul a hydraulická ramena. Bylo mi cca 3+?
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    BATY: NO WAY !!!!!!!!!

    Lego Tatra dakar Loprais
    https://www.youtube.com/watch?v=4awwK71zRow
    BATY
    BATY --- ---
    ONDRASEEEK: a co je hodit do pracky, v nejakym pytlicku na podprsenku, co tu pujci manzelka :)
    BATY
    BATY --- ---
    TOM_HOST: nam se nevykroutis!

    v tom pripade musis postavit tohle: https://www.youtube.com/watch?v=aS4cIrLLVyE

    :)
    ONDRASEEEK
    ONDRASEEEK --- ---
    Dotaz, jak cistite kostky? Nektera LEGO uz mam vystavene dlouho, nebo je sezenu nekde na aukru a jsou spinava a teda sedet pul vecera s kartackem na zuby a rukama v kyblu me moc nebere :) nejake "best practices" ?

    diky
    NANTHEI
    NANTHEI --- ---
    TOM_HOST: jj, milovala jsem to. a pak jsem na nich stavěla spousty dalších variant aut:)
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    PETJU: v kamionech fandim tatre :))

    NANTHEI: 6672 uz ma ty odpruzene napravy ... to byla megafrajerina!!
    ONDRASEEEK
    ONDRASEEEK --- ---
    THOMASMORTA: tuhle:

    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    ONDRASEEEK: loď jsem nikdy neměl.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam