• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    CHUCPE: tady něco máš, ale tady je zase délka 75m, čert aby se v tom vyznal to ty lidi ani neumí změřit raketu? :)
    http://orig02.deviantart.net/.../2014/193/c/3/imperial_gozanti_cruiser_by_tattooedhobbit-d7qedlr.jpg
    CHUCPE
    CHUCPE --- ---
    HONCKA: 68 mwtrů to je jen 190 pupíků, to by šlo, jsem líný, našwl by se k tomu i interiér?
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    CROSS: predloha - cca 2x tak dlouhy jak millenium falcon
    Gozanti-class cruiser | Wookieepedia | Fandom powered by Wikia
    http://starwars.wikia.com/wiki/Gozanti-class_cruiser
    CROSS
    CROSS --- ---
    THOMASMORTA: jo, jsou mini, úplně mimo měřítko minifigů. Taky mě to trošku zarazilo. Přiznám se, že neznám předlohu, ale předpokládám, že kdyby to chtěli udělat v měřítku, bylo by to obří (ani tohle neni nejmenší).
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    CROSS: To jsou nějaké miniTIE-fightery nebo to má takhle šílené měřítko oproti minifigům?:-) To už je mohli udělat alespoň v měřítku MicroFighters:-)

    Ale jinak pěkný model - s tou šedivou máš pravdu. Osobně Star Wars modelům přezdívám 50 odstínů šedi:-)
    CROSS
    CROSS --- ---
    Manželka udělala radost synovi... (takže jsem stavěl o víkendu)



    Imperial Assault Carrier 75106, pro milovníky šedé barvy.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Huge Lego train station MOC of 25000 bricks with Lego monorail and bus platforms
    https://www.youtube.com/watch?v=VcDu7l8SKZQ
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    SHMADE: Já jenom říkám, co jsem se dočetl v manuálu, v praxi jsem nikdy neměl šanci to vyzkoušet, protože mám doma jenom EV3 home set, kde jsou senzory po jednom kuse. Možná že se to týká toho, když si pořídíš multiplikátor portů a na jeden port bys zapojil víc stejných senzorů, protože by je to identifikovalo jen podle kombinace kódu senzoru a portu, která by pak byla stejná...
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    THOMASMORTA: SHMADE: Četl jsem víc jak dva, tak by odpověď dávala aspoň trochu smysl, ale fakt to tak nebude. I dva ultrazvukový jsme v nxt 2 měl zapojený současně a funovaly normálně...
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    THOMASMORTA: To jsem si nikdy nevšim, a i do nxt 2 jsem měl v jednom výtvoru zapojený 4 touch senzory a nebyl s tim problém... TAk nevim, proč by to EV3 nezvládla... A pokud to tak opravdu je, čemuž se mi nechce věřit, tak třeba proto tam má ty touch senzory 2 a 2. :) ale podle mě to je spíš náhoda...
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    V tom případě nechápu upozornění v manuálu, že kostka od sebe nedokáže rozpoznat dva stejné senzory - očividně dokáže rozeznat minimálně touch senzory...
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    SHMADE: Aha, vypadalo to, že měl ke kostce připojené jen dva senzory a dva motory, ale na začátku je pohled zezadu a tam je vidět, že má jeden motor, 2 EV3 Touch a 2 NXT Touch senzory.
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    SHMADE: Případně ty dotykový by mohly plnit dvě funkce, ale tak to tam myslim nemá, zároveň by sloužily k přivolání výtahu a zároveň by mohly kontrolovat pozici výtahu a to zastavení...
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    THOMASMORTA: Podle mě neměří vůbec, má to popdle mě nastavený natvrdo, na otáčky motoru, jinak dotykovej má v každym patře, kdyby to chtěl mít vyladěný víc, tak by mohl mít ještě další dotykovej/uv/ir senzor nahoře nebo dole v krajní pozici výtahu a pokaždý rekalibrovat výchozí polohu, tak aby eliminoval prokluz provázku na gumičkách...
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    TOOMIX: přiznám se, že jsem neochopil, jak měří, v kterém patře má zastavit - má tam jen jeden touch senzor. A také nevím, co je ten druhý senzor, který tam má zapojený a k čemu slouží...
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    TOOMIX: Škoda, že tam používá ty nejstarší motory, věřím, že kdyby použil něco novějšího, tak mu to tolik nedrhne.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Lego elevator ►EV3◄ -lego technic [HD 1080p] by Lego Builder
    https://www.youtube.com/watch?v=wFwTJ9aAbgM
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    FLYBOJ
    FLYBOJ --- ---
    Manzelka mi zase udelala radost.. 1334 dilku na stole :)

    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Hit letošního léta - nemrtví žralok (měl by být v sadě s lodí z letošních Pirátů z Karibiku):

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam