• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    JON
    JON --- ---
    KAERO: "scratches" - takhle nejsou dojebany snad ani kosticky co jsem rozebiral zubama uz v 80. letech.
    Ale teda klobouk dolu.
    EMMET
    EMMET --- ---
    KAERO: Dáš někdy do kupy návod, jak tyhle drátózy naimportovat do stud.io? Vypadá to fakt hustě!
    BATY
    BATY --- ---
    KAERO: hovno!
    KAERO
    KAERO --- ---
    valte bulvy! :)
    naucil jsem se udelat hadice, naimportovat je do stud.io a pouzit jejich superrenderer.
    druhy obrazek je s nastavenim "uv degradation" a "scratches"



    KAERO
    KAERO --- ---
    TOMBRIDER: z inzeratu: " Kvůli neskladnosti neposílám poštou.". ale to je jedno, stejne bych to asi nekoupil. ale trha mi to zily :|
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    KAERO: Posílá, ale jen při platbě předem.
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    VACA: Já v tom taky problém nevidím :)
    Jen když jsem projel jeho inzeráty tak na mne dýchlo takové to ukončení dětství. Ale samo to neznamená že to neprodává bezdětnej padesátiletej chlápek :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    VACA: a hlavne tim ze to neposila postou tak tam ten inzerat porad jeste visi! a strasne me to prudi, protoze ted do prahy nejedu! :)
    VACA
    VACA --- ---
    TOMBRIDER: Je to mozny, ale tak v tom nevidim zadnej problem, naopak. Je videt ze dlouho jen staly, nebudou zhoblovany...
    A taky se to imho odrazi na cene, prekupnik stavebnic by za to chtel vic. Tohle je v podstate za cenu jen toho 8258. Ktery se ale vetsinou lidi stejne snazej prodat za vic..
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    VACA: To vypadá jakože nějaký klouček shání prachy a rozprodává svoje hračky :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    TOOMIX: by me zajimalo cim to lepi. teda - myslim si ze jsou kostky slepene k sobe, minimalne nektere, protoze kdyz vytahuje patro s tim kulecnikovym stolem, tak to tago na stole se ani nehne, i kdyz to patro naklapi.
    VACA
    VACA --- ---
    VACA: rozbitej odkaz...

    LEGO Technic odtahovák, jeřáb - Praha - Sbazar.cz
    https://www.sbazar.cz/Viktorbazar/detail/58353397-lego-technic-odtahovak-jerab
    VACA
    VACA --- ---
    Po delsim case jsem to otevrel. Ja rozhodne nic neporizuju! :) Ale jak tu probehlo, do zacatku imho slusnej zaklad technicu za slusnej prajs...

    LEGO Technic odtahovák, jeřáb Sbazar.cz www.sbazar.cz/Viktorbazar/detail/58353397-LEGO%20Technic%20odtahov%C3%A1k,%20je%C5%99%C3%A1b
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Dobrej blázen

    The inside of this LEGO tower will blow your mind!
    http://www.youtube.com/watch?v=yzULFj7ypqY
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    KAERO: Tak jsem take uvazoval. Na ty studded si pak muzou postavit jakou chteji nastavbu z "normalnich" kostek.
    KAERO
    KAERO --- ---
    SHMADE: mno to bych se taky ohradil. moc city v tom mixu neni. je tam malo ozubenych kol.
    navic podle mne se detem stavi lepe ze studded nez z novych technicu. samozrejme ze komplikovanejsi stavby jsou lepsi ve studless.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    JANFROG: tak to maj jeste cas
    Ty deti jsou vyborna vymluva na to si koupit hracicku pro sebe.
    OT My hodne jedem RC auta, zacalo to, ze kdyz klukovi byly necely 3 tak jsem si koupil pro sebe expedici s tim, ze si bude s tim skouset i kluk, zena byla spokojena, ze kdyz jsme sli nekam na prochazku s autem, tak kluk usel v pohode i pres 5km bez toho, aby knoural a dozadoval se noseni, pak dostal svoje auto, kdyz mu bylo 5, ted dostala svoje i dcerka ke 4. narozeninam https://www.peckamodel.cz/ecx01011i-ecx-barrage-1-9-4wd-kit-rtr .
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    KAERO: Jo jasne, nejaky set s navodem na zacatek jasne, dam na Tebe, neboj :-)
    Asi jsem se spatne vyjadril, cilem neni ani tak aby deti meli auto na hrani, ale abych ja mel neco na hrani a kdyz si s tim pohraji i oni, jedine dobre.

    Jde mi spis o to se naucit nejake zaklady a pak treba ukazat detem se to da programovat a ze je zajimavejsi si hracky vyrabet nez jen kupovat (coz tedy doted fungovalo, jen stavet hraci kuchynky z kartonovych krabic uz tu starsi uz tak bebere)

    HONCKA: 2 a 5. Ta mladsi desne jede po autech, musel jsem ji postavit Unimog Camperwan (to byste se nasmali, kdybyste ho videli, ale vydrzi si s tim hrat dost dlouho)

    SHMADE: OK. Naposled co jsem to jaks-taks sledoval a stavel bylo v dobre 8080 - to je plne "studded beamu"...
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    JANFROG: Já takhle třeba nikdy nekupoval, ale pokud bys chtěl, tak bych prostě dobře koukal, co je tam za dílky v tom mixu, tohle co linkuješ mi přijde, že než "technic" mix, je to nějakej odpad ze city setů, kde se pár technic elementů taky vždy vyskytuje, ale určitě to neni pomíchaný z technic setů, tedy to co chceš vlastně nedostaneš, je tam hromada studded beamů, který se v technic setech dnes už nevyskytujou a ani z nich pokud nejsi staromilec už dnes stavět taky nebudeš. Technika stavby je jinde a než hromada velkých dílů, je spíš potřeba hromada malých a rozličných, což v tomhle prostě neni, zároveň tam nejsou skoro ani žádná ozubení a podobně... sice je to de facto technic mix, ale spíš aby to někoho naštvalo, protože tam nic moc použitelného není...

    Pokud nemáš žádné motory a tak, tak kup pro začátek tohle:
    https://shop.lego.com/en-US/RC-Tracked-Racer-42065
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    JANFROG: jak mas stary deti? Ze si taky myslim, ze spis uzijou celou stavebnici, kde si poskladaji neco podle navodu, pokud jsou zdatnejsi, tak ja to delam, ze se slozime s babickama a koupime jednu drahou, nez vic levnych. Ja klukovi v lete k sedmym narozeninam kupoval Arocs (mel jsem od nej na 14 dnu pokoj, dal to dohromady krome hydrauliky sam :), tam jsou 2 druhy odpruzeni, hromada prevodu, XL motor, bohuzel uz sse doprodava, ted je uz o cca 1500 drazsi, nez jsem to kupoval v breznu.
    KAERO
    KAERO --- ---
    JANFROG: jak jsem psal, opravdu si myslim, ze pokud s tim zacinas, ze je lepsi koupit set, abys mel jistotu, ze z toho postavis aspon jedno cele auto. v nakupu na vahu nemas poneti co ti prijde, a az budes detem ukazovat auto, co ma kazde kolo jine, a bude se porad rozpadat, protoze ti bude chybet nejaka klicova kostka, tak je to prestane bavit.
    https://www.bricklink.com/...p-Controlled%20Batmobile&category=[Super%20Heroes][Batman%20II]#T=S&O={"iconly":0}
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    KAERO: Diky, netrvan na bluettoch, ale trvam na radiu. S infra mam blbe zkusenosti.

    Zkusim sehnat na ebay neco second-hand set na soucastky a motorky / sbrick poridim pozdeji, pokud se to ujme.
    Mate nekdo zkusenosti s kupovanim second-hand soucastek "na vahu", jako treba:
    Genuine Lego Technic 500g 1/2kg Mixed Bundle Bricks Pins Axles Bushes Parts Bulk | eBay
    https://www.ebay.co.uk/...-b0b2-74dbd180f4de%7Cparentrq%3A5c6cf3ef1670ab4527dcec5cfffdb44f%7Ciid%3A1

    Ma to cenu?
    KAERO
    KAERO --- ---
    KAERO: mimochodem kdyz to videl starsi kluk (6) tak si pul hodiny hral s tocenim setrvacniku a koukanim na soupatko, a to same dalsi tri dny potom. uz jenom pro tohle to stoji za to :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam