• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    ACID
    ACID --- ---
    ROENICK: no, ted se slabsima baterkama se uz nezvednou ani samotne podpery, ne tak jerab. Ikdyz jsem se snazil o lehky chod, asi tam nekde jsou rezervy.
    Neuvazoval, na to mam Volvo a 8043 :)
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    ACID: ja tu trochu filtroval a ty jsi cekal ze ty podpery zvednou celej jerab? co jsem cetl recenzi nekde na bricklinku tak tam rovnou pisou, at na to clovek zapomene. Tobe to nakonec jde?

    a uvazoval jsi o RC/ motoru na jezdeni?
    KAERO
    KAERO --- ---
    ACID
    ACID --- ---
    ROENICK: Vzhledem k tomu, ze to všechno pohání jeden M motor ve věži a přes 2 řaditelné převodovky, tak se není moc co divit. Ale orloj je to úžasný, za mě mnohem komplexnější než třeba 8043.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Synek konecne dokoncil velke dilo
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    ACID: dik. Cetl jsem, ze ty podpery jsou dost slaby misto.
    ACID
    ACID --- ---
    ROENICK: cekaji te hodiny zabavy :) Jedna rada, pohlidej si, aby vsechny casti prevodu chodily co nejlehceji v prubehu cele stavby, jinak se ti podpery ani nehnou.
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    koukam ze tu nebyla tahle zprava.. jen tak dal

    Lego vyhrálo další spor ohledně kopírování stavebnic v Číně. Získá odškodné 15 milionů | iROZHLAS - spolehlivé zprávy
    https://www.irozhlas.cz/ekonomika/lego-odskodne-autorska-prava-cina-stavebnice_1811061130_dbr
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    BATY: chápu to u padělků značkovýho oblečení, kde nejde odstranit značka apod, to se fakt nesmí dát ani na charitu, ale tohle ?? nebo kdyby to byl Lepin :)
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    Po dlouhé době jsem se pustil do stavby zatím pro radost, tak jsem zvědavej jak to půjde, zatim mám postavený nápravy a část podvozku a přemýšlím co dál...

    Mělo by to být navnaděním díky probíhajícímu Dakaru Truck Martina Macíka, volba zrovna na tenhle truck byla dána tím, že jsem se měl možnost se v něm letos svézt a i si nafotit nějaké detaily, i když v měřítku v jakém to stavím na ně stejně nebude prostor. :)
    Zároveň letos bych po dlouhé době rád zorganizoval nějaký závod v návaznosti na Lego Technic Rally, co jsme organizoval dříve, bych udělal rád jednodenní Lego Technic Dakar. Na kostky pak napíšu pravidla a dám odkaz i sem, ale zatím to nemám připravené...
    Ale tak házím do pléna, pokud by si chtěl někdo začít stavět, tak požadavek bude zatím jen ten, že všichni pojedou na stejných kolech (LegoWheel 62.4 x 20 - https://goo.gl/JcnrFk), čímž se určí měřítko, aby trucky byly podobné. Truck bude muset být na dálkové ovládání.Pohon libovolný... Vzhled inspirovaný libovolným truckem, který se v historii závodu zúčastnil... Bude toho v pravidlech víc, ale tohle pro začáek stačí.

    Já se pokouším o toto:

    BATY
    BATY --- ---
    GREW: To by nebylo právě podle té smlouvy :) Musí se to spálit...
    GREW
    GREW --- ---
    BATY: Jestli to tak funguje i u nas, tak klidne prijedu kazdej tejden/mesic s dodavkou a odvozim si to :D
    BATY
    BATY --- ---
    KAERO: Nejde jen o lego, jsou tam televize, kávovary atd atd. Prostě mají ve smlouvě, že neprodané zboží musí vrátit dodavateli nebo zničit. Tak než aby administrovali, že tuhle televizi pošlete támhle, tenhle kávovar támhle, tuhle lego stavebnici táhmle a stálo je to administraci a dopravné, tak to raději hodí na hromadu a nechají zničit...
    KAERO
    KAERO --- ---
    BATY: hlavne mi nedochazi, proc tohle lego likviduji, kdyz je jeste v normalni nabidce na lego.cz? a pokud uz neni, proc to neprodavat se slevou? a i kdyby ani tohle, kazdy detsky domov by za to byl vdecny.
    BATY
    BATY --- ---
    KAERO: Kdyby to měli vracet, viď, tak to raději nechají zničit. To je síla, takovéhle plýtvání...
    KAERO
    KAERO --- ---
    puste si video v clanku, cas 1:00 - amazon nici neprodane zasoby, a je tam Lego harry potter za 128 euro!
    https://zahranicni.ihned.cz/...ony-kusu-neprodaneho-zbozi-rocne-francouzska-vlada-tomu-chce-zabranit
    BATY
    BATY --- ---
    ROENICK: gratuluju!

    Kdybys to chtěl složit, tak děj vědět ;)
    ROENICK
    ROENICK --- ---

    haz it!



    jetina z ebay, cenu radsi nekomentuju (ale co jsem tech drazeb sledoval vic, tak to bylo jeste dobry), novy tam litaj i za osmicku a vic.. uz se na nej tesim :) Je toho skoro 4kg pytel :)

    holt kdyz byl novej prislo mi to drahy ale klasicky jen to zdrazuje..

    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Awesome LEGO Indiana Jones Boulder Scene with 6 Motors!
    http://www.youtube.com/watch?v=PpXHn82Jhm0
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    Jsem teď vyzkoušel sbrick ovládat gamepadem a byl jsem mile překvapen jak to bylo snadné, prostě jsem jen gamepad píchnul kabelem do telefonu a v aplikaci nastavil. Zkoušel jsem obyčejný nějaký No Name dále DualShock 3 i DualShock 4 všechno fungovalo bez problémů. možná kdybych chtěl mít ovladač s telefonem spárovaný přes Bluetooth tak by to bylo trochu složitější ale ten kabel mi vlastně nějak nevadí a je to mnohem lepší ovládat to fyzickým ovladačem než honit prsty po telefonu. Jediné co vlastně bylo divné je to že na dualshocku 3 fungovaly triggery L2 R2 normálně analogově, ale na dualshocku 4 pouze jako digitální vstup...
    TOMG
    TOMG --- ---
    KAERO: já od toho tehdy nic moc nečekal a docela mě to příjemně překvapilo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam