• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    KAERO
    KAERO --- ---
    BATY: doprcic, tohle vedet... za tu cenu to je neodolatelne...
    BATY
    BATY --- ---
    BATY: Teda pořád má, ale musí to ještě mít...
    BATY
    BATY --- ---
    no, už je to vyprodané :(

    LEGO Technic 42055 - Těžební rypadlo na Sparkys.cz
    https://www.sparkys.cz/lego-technic-42055-tezebni-rypadlo

    Sparkys měl 50% slevu na nějaký lega... Ukořistil jsem akorát nějaký ninjago pro kluka...
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    ad ty podpery:

    Unfortunately, they are not strong enough to lift the weight of the truck. Fully dropping the vertical stabilisers will see them grind to a halt eventually, if you lift the truck up they will continue for a tiny bit more. However if you try to push the truck with them fully deployed, you will see that they do have some grip and will start to bend sideways.

    LEGO Review - 42009 Mobile Crane MKII | Rebrickable - Build with LEGO
    https://rebrickable.com/blog/8/review-42009-mobile-crane-mkii/
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    ACID: taky zpusob. Mit to v sackach jedu mozna taky z nich, resp alespon bych to vysypaval postupne. Ale tohle prislo jako velkej pytel se vsim a vedle kola a sestavenej ten V8 motor. Uz jsem ho rozebral :)
    ACID
    ACID --- ---
    ROENICK: mozna jsem masochista, ja to stavel z pytliku, nastrihnuty rozek a vybiral jsem jen dilky ktere byly treba
    ACID
    ACID --- ---
    ROENICK: no, ted se slabsima baterkama se uz nezvednou ani samotne podpery, ne tak jerab. Ikdyz jsem se snazil o lehky chod, asi tam nekde jsou rezervy.
    Neuvazoval, na to mam Volvo a 8043 :)
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    KAERO: to je jasny :) uz si pripravuju misky. Ja tridil i mnohem mensi lega..
    KAERO
    KAERO --- ---
    ROENICK: :) roztridit. pak jde stavba rychleji a je zabavnejsi.
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    no to jsem si teda nasral do bot :)



    ROENICK
    ROENICK --- ---
    ACID: ja tu trochu filtroval a ty jsi cekal ze ty podpery zvednou celej jerab? co jsem cetl recenzi nekde na bricklinku tak tam rovnou pisou, at na to clovek zapomene. Tobe to nakonec jde?

    a uvazoval jsi o RC/ motoru na jezdeni?
    KAERO
    KAERO --- ---
    ACID
    ACID --- ---
    ROENICK: Vzhledem k tomu, ze to všechno pohání jeden M motor ve věži a přes 2 řaditelné převodovky, tak se není moc co divit. Ale orloj je to úžasný, za mě mnohem komplexnější než třeba 8043.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Synek konecne dokoncil velke dilo
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    ACID: dik. Cetl jsem, ze ty podpery jsou dost slaby misto.
    ACID
    ACID --- ---
    ROENICK: cekaji te hodiny zabavy :) Jedna rada, pohlidej si, aby vsechny casti prevodu chodily co nejlehceji v prubehu cele stavby, jinak se ti podpery ani nehnou.
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    koukam ze tu nebyla tahle zprava.. jen tak dal

    Lego vyhrálo další spor ohledně kopírování stavebnic v Číně. Získá odškodné 15 milionů | iROZHLAS - spolehlivé zprávy
    https://www.irozhlas.cz/ekonomika/lego-odskodne-autorska-prava-cina-stavebnice_1811061130_dbr
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    BATY: chápu to u padělků značkovýho oblečení, kde nejde odstranit značka apod, to se fakt nesmí dát ani na charitu, ale tohle ?? nebo kdyby to byl Lepin :)
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    Po dlouhé době jsem se pustil do stavby zatím pro radost, tak jsem zvědavej jak to půjde, zatim mám postavený nápravy a část podvozku a přemýšlím co dál...

    Mělo by to být navnaděním díky probíhajícímu Dakaru Truck Martina Macíka, volba zrovna na tenhle truck byla dána tím, že jsem se měl možnost se v něm letos svézt a i si nafotit nějaké detaily, i když v měřítku v jakém to stavím na ně stejně nebude prostor. :)
    Zároveň letos bych po dlouhé době rád zorganizoval nějaký závod v návaznosti na Lego Technic Rally, co jsme organizoval dříve, bych udělal rád jednodenní Lego Technic Dakar. Na kostky pak napíšu pravidla a dám odkaz i sem, ale zatím to nemám připravené...
    Ale tak házím do pléna, pokud by si chtěl někdo začít stavět, tak požadavek bude zatím jen ten, že všichni pojedou na stejných kolech (LegoWheel 62.4 x 20 - https://goo.gl/JcnrFk), čímž se určí měřítko, aby trucky byly podobné. Truck bude muset být na dálkové ovládání.Pohon libovolný... Vzhled inspirovaný libovolným truckem, který se v historii závodu zúčastnil... Bude toho v pravidlech víc, ale tohle pro začáek stačí.

    Já se pokouším o toto:

    BATY
    BATY --- ---
    GREW: To by nebylo právě podle té smlouvy :) Musí se to spálit...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam