• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    KAERO
    KAERO --- ---
    KEJML: mel jsem postavene, a rameno se mi zvedalo v pohode, i s nejakou zatezi, i kdyz to pak jelo pomalu. snurku jsem resil tak ze jsem vlezl do nejakeho obchodu se sitim, zaclonama apod, vzal jsem sebou to kolo s drazkou (4185 Technic Wedge Belt Wheel (Pulley)), rekl prodavacce ze potrebuju snurku co do toho presne pasuje a cekal nez prohleda cely obchod :) ale nasla skvelou snurku.

    mimochodem ten jerab je vynikajici, skoro jako by to byl oficialni model. dobre vypada, dobre funguje.
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    A kdyby někdo potřeboval náhradu za pneumatické hadičky, tak palivová hadička v rc modelářství...
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    KEJML: jako nahrada lego provázku je super šňůra na rolety/žaluzie, prodává se v galanterii a maj i černej... Koupil jsem 10m a zatím stačí...
    KEJML
    KEJML --- ---
    ROENICK: Jojo, čistě Arocs díly s tím, že chybí jen ten provázek, podle tohodle návodu:
    LEGO MOC-6060 42043 Alternate - Mobile Crane (Technic 2016) | Rebrickable - Build with LEGO
    https://rebrickable.com/mocs/MOC-6060/M_longer/42043-alternate-mobile-crane/
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    KEJML: hele nebyl cas ale v patek jsem roztridil a zacal stavet a je to parada. Jak uz nejsem zvyklej stavet Technicy tak me dostala ta spousta osicek a ozubenejch kol a vseho :)

    pekny, z ceho to jsou dily? Arocs?
    KEJML
    KEJML --- ---
    ROENICK: Jak pokračuješ se stavbou? Jsi mne inspiorval, že jsem si taky včera postavil svůj jeřáb :)

    Jen bych potřeboval něčím nahradit Lego provázek, který nemám a nit není moc optimální. Někdo nějaký tip?

    A pneumatika není schopná bez pomocí rameno zvednout, ale doufám, že to je jen slabejma baterkama, autorovi návodu to dle videa funguje.



    BLAMI
    BLAMI --- ---
    Chiron je bozi... zatim nemam hotovo, protoze jsem udelal botu v prevodovce a musel rozebirat...

    KAERO
    KAERO --- ---
    tak jsem si slozil Popup book. je to super. nadherny mechanismus, vlk v babiccine obleceni je skvely. a dokonce se mi zacala libit i scena pro jacka fazolku, tu budu vypravet o vikendu, tak jsem zvedav co na to deti.

    koukal jsem na lego ideas (soutez navrhu) co lidi vymysleli za moznosti, a jsem celkem zklaman. skoro mam pocit, ze povetsinove zapomneli k cemu je popup book urcena - jako podklad k hrani a povidani pohadek. vetsina navrhu jsou jen jedna scena z nejake pohadky, ale zbytek pohadky ma utrum. a uplne mimo jsou sceny z filmu apod. konkretne treba navrhy co vyhraly prvni ceny:

    Prvni cena:

    Tohle asi jeste ujde, ale pohadky s Petrem Panem jsem nikdy necetl. Ale je tam asi cely ostrov, takze by se dal prehrat snad cely pribeh.

    Druha cena:

    K cemu jsou pyramidy? kterou pohadku jako mam povidat s pyramidama? stary zakon? he? uplne mimo. opravdu druha cena? fuj.

    Treti cena:

    Potopeni nejake lodi. Co? Jedna scena neexistujici pohadky, da se to zakomponovat do nejakeho vypraveni, ale jen jako nejaka kratka cast.

    Bonus cena:

    Aladin je klasika. Provedeni je nadherne. Ale v pohadce snad dulezitejsi nez mesto je prece jeskyne, kde loupeznici ukladali poklad a aladin se jim tam vloupal. Tady je jen mesto. Me by se treba libilo na jedne strane mechanismu mesto a na druhe jeskyne. Tak by se dala odvypravet cela pohadka. Samotne mesto je skoro k nicemu.

    A vetsina navrhu v soutezi je odpad. Scena z hvezdnych valek, synth piano(?) atd. Jen par se da pouzit k vypraveni pohadek, jako treba pernikova chaloupka:



    nebo skvele provedena vanocni pohadka se vsema postavickama:



    I toho maleho prince by slo krasne povidat:



    ve vysledku jsem dost zklamany, jak lego vybralo viteze souteze. nebrali ohled na ten puvodni smysl popupbook (dle autoru), jen ocenili provedeni.
    BATY
    BATY --- ---
    Nezapomeňte si všichni doplnit na nástěnku, vaší sbírku lega...
    BATY
    BATY --- ---
    JOPS: No dyk, tak se to dělá. Ale já jsem chudej, tak kupuju vždy jen jedno, které se prostě rozbalí :)
    JOPS
    JOPS --- ---
    ROENICK:
    HONCKA:
    ja si nedokazu predstavit, ze si za 20k koupim LEGO a NEROZBALIM HO :)


    kdyz uz , tak koupit 2 :) jedno na rozbaleni a druhe na investici :)
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    jo to bude vetsina z tech 300 lidi :) zvlast kdyz vidi ceny na ebay
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KAERO: Podle me hodne lidi tyhle stavebnice kupuje na investovani a nikdy je nerozbali
    KAERO
    KAERO --- ---
    BATY: u obrazku 22 je tento popisek:
    "Stavebnice Star Wars Millenium Falcon, která má ve své menší podobě v obchodě "jen" 7541 dílků, se možná i díky obřímu modelu prodávala i přes vysokou pořizovací cenu téměř 20 000 Kč dobře. Do poloviny prosince si ji koupilo téměř 300 lidí, což překvapilo i samotného výrobce, uvedla agentura ČTK."

    to me mate. 300 lidi v CR mi prijde hodne. Rozumim tomu dobre ze to je pro CR?
    KAERO
    KAERO --- ---
    BATY: doprcic, tohle vedet... za tu cenu to je neodolatelne...
    BATY
    BATY --- ---
    BATY: Teda pořád má, ale musí to ještě mít...
    BATY
    BATY --- ---
    no, už je to vyprodané :(

    LEGO Technic 42055 - Těžební rypadlo na Sparkys.cz
    https://www.sparkys.cz/lego-technic-42055-tezebni-rypadlo

    Sparkys měl 50% slevu na nějaký lega... Ukořistil jsem akorát nějaký ninjago pro kluka...
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    ad ty podpery:

    Unfortunately, they are not strong enough to lift the weight of the truck. Fully dropping the vertical stabilisers will see them grind to a halt eventually, if you lift the truck up they will continue for a tiny bit more. However if you try to push the truck with them fully deployed, you will see that they do have some grip and will start to bend sideways.

    LEGO Review - 42009 Mobile Crane MKII | Rebrickable - Build with LEGO
    https://rebrickable.com/blog/8/review-42009-mobile-crane-mkii/
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    ACID: taky zpusob. Mit to v sackach jedu mozna taky z nich, resp alespon bych to vysypaval postupne. Ale tohle prislo jako velkej pytel se vsim a vedle kola a sestavenej ten V8 motor. Uz jsem ho rozebral :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam