• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    ACID
    ACID --- ---
    KEJML: 6m za 30Kč ;)

    BATY
    BATY --- ---
    KAERO: Tenhle?
    Custom LEGO Robotic Dragon | Skærbæk Fan Weekend 2018
    https://www.youtube.com/watch?v=LGBMegeqnuI


    :)
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    Nejlepsi je lego :)))
    KAERO
    KAERO --- ---
    panove, naprosto nejlepsi je ninjago drak rozpohybovany pomoci technic dilu postaveny s detailnosti creator setu, jehoz ocas funguje jako rameno jerabu!
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    crane mkII ftw! :)
    BATY
    BATY --- ---
    Podle mě je nejlepší lego ninjago...

    ;)
    OLTSKUL
    OLTSKUL --- ---



    LEGO: First Person Shooter
    https://www.youtube.com/watch?v=3BVXynuhNfI


    JOPS
    JOPS --- ---
    PETJU: to uz mam :)))

    me vzdycky strasne svrbi penezenka kdyz prochazim kolem Chirona.... ale zatim se statecne drzim :)
    NOIK
    NOIK --- ---
    šikula!


    Devítiletý Čech by chtěl být designér Lega. Roboty staví lépe než mnozí dospělí

    https://magazin.aktualne.cz/...-orisek-jakub-janousek-lego-robot/r~2f10d8fe22f411e996370cc47ab5f122/
    ACID
    ACID --- ---
    KEJML: koupil jsem provazek ktery vypada takrka identicky ve Flying Tiger za par korun.
    KAERO
    KAERO --- ---
    KEJML: jo, presne tyhle pocity mam taky
    KEJML
    KEJML --- ---
    KAERO: Já už tam mám fakt starý baterky a ta pumpa se hýbe podstatně pomaleji, než si ji pamatuji z orginálního Arocsu, tak věřím, že je to jima.

    Ten model má pár neobroušenejch hran, hlavně stavění stylem, že musím zarovnávat spojky s osičkou vůči osičkovejm dírám bylo drobně nepříjemný, ale celkově je moc dobrá práce autora a jsem rád, že jsem mu poslal peníze za ten návod. Na jednu stranu mne to láká, konečně něco vymyslet sám, na druhou stranu trochu odrazuje, protože takhle hezky bych to dohromady nedal ani za rok :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    KEJML: mel jsem postavene, a rameno se mi zvedalo v pohode, i s nejakou zatezi, i kdyz to pak jelo pomalu. snurku jsem resil tak ze jsem vlezl do nejakeho obchodu se sitim, zaclonama apod, vzal jsem sebou to kolo s drazkou (4185 Technic Wedge Belt Wheel (Pulley)), rekl prodavacce ze potrebuju snurku co do toho presne pasuje a cekal nez prohleda cely obchod :) ale nasla skvelou snurku.

    mimochodem ten jerab je vynikajici, skoro jako by to byl oficialni model. dobre vypada, dobre funguje.
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    A kdyby někdo potřeboval náhradu za pneumatické hadičky, tak palivová hadička v rc modelářství...
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    KEJML: jako nahrada lego provázku je super šňůra na rolety/žaluzie, prodává se v galanterii a maj i černej... Koupil jsem 10m a zatím stačí...
    KEJML
    KEJML --- ---
    ROENICK: Jojo, čistě Arocs díly s tím, že chybí jen ten provázek, podle tohodle návodu:
    LEGO MOC-6060 42043 Alternate - Mobile Crane (Technic 2016) | Rebrickable - Build with LEGO
    https://rebrickable.com/mocs/MOC-6060/M_longer/42043-alternate-mobile-crane/
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    KEJML: hele nebyl cas ale v patek jsem roztridil a zacal stavet a je to parada. Jak uz nejsem zvyklej stavet Technicy tak me dostala ta spousta osicek a ozubenejch kol a vseho :)

    pekny, z ceho to jsou dily? Arocs?
    KEJML
    KEJML --- ---
    ROENICK: Jak pokračuješ se stavbou? Jsi mne inspiorval, že jsem si taky včera postavil svůj jeřáb :)

    Jen bych potřeboval něčím nahradit Lego provázek, který nemám a nit není moc optimální. Někdo nějaký tip?

    A pneumatika není schopná bez pomocí rameno zvednout, ale doufám, že to je jen slabejma baterkama, autorovi návodu to dle videa funguje.



    BLAMI
    BLAMI --- ---
    Chiron je bozi... zatim nemam hotovo, protoze jsem udelal botu v prevodovce a musel rozebirat...

    KAERO
    KAERO --- ---
    tak jsem si slozil Popup book. je to super. nadherny mechanismus, vlk v babiccine obleceni je skvely. a dokonce se mi zacala libit i scena pro jacka fazolku, tu budu vypravet o vikendu, tak jsem zvedav co na to deti.

    koukal jsem na lego ideas (soutez navrhu) co lidi vymysleli za moznosti, a jsem celkem zklaman. skoro mam pocit, ze povetsinove zapomneli k cemu je popup book urcena - jako podklad k hrani a povidani pohadek. vetsina navrhu jsou jen jedna scena z nejake pohadky, ale zbytek pohadky ma utrum. a uplne mimo jsou sceny z filmu apod. konkretne treba navrhy co vyhraly prvni ceny:

    Prvni cena:

    Tohle asi jeste ujde, ale pohadky s Petrem Panem jsem nikdy necetl. Ale je tam asi cely ostrov, takze by se dal prehrat snad cely pribeh.

    Druha cena:

    K cemu jsou pyramidy? kterou pohadku jako mam povidat s pyramidama? stary zakon? he? uplne mimo. opravdu druha cena? fuj.

    Treti cena:

    Potopeni nejake lodi. Co? Jedna scena neexistujici pohadky, da se to zakomponovat do nejakeho vypraveni, ale jen jako nejaka kratka cast.

    Bonus cena:

    Aladin je klasika. Provedeni je nadherne. Ale v pohadce snad dulezitejsi nez mesto je prece jeskyne, kde loupeznici ukladali poklad a aladin se jim tam vloupal. Tady je jen mesto. Me by se treba libilo na jedne strane mechanismu mesto a na druhe jeskyne. Tak by se dala odvypravet cela pohadka. Samotne mesto je skoro k nicemu.

    A vetsina navrhu v soutezi je odpad. Scena z hvezdnych valek, synth piano(?) atd. Jen par se da pouzit k vypraveni pohadek, jako treba pernikova chaloupka:



    nebo skvele provedena vanocni pohadka se vsema postavickama:



    I toho maleho prince by slo krasne povidat:



    ve vysledku jsem dost zklamany, jak lego vybralo viteze souteze. nebrali ohled na ten puvodni smysl popupbook (dle autoru), jen ocenili provedeni.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam