• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TOMBRIDER: to já si chvíli počkám. Skoro 3 letá dcera vezme Duplo koně a staví na něj kostky. Jakmile to spadne, začne se tomu smát, že "komín bác". Zas nadruhou stranu umí sama poskládat duplo koleje to uzavřeného okruhu a pustit po nich vlak
    BATY
    BATY --- ---
    TOMBRIDER: To jo, to musím taky mít.
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    BATY: Taky jsem si byl ježíškem. :) Ještě k tomu Ferrari F40
    A co jsem koukal tak vylezlo Quattro S1 a zcela nutně ho musím mít.
    JOPS
    JOPS --- ---
    ja dostal BigBen :)

    ten minimalizmus je u Lega super :)
    BATY
    BATY --- ---
    TOMBRIDER: Tohle Porsche jsem si koupil k Vánocům a taky jsem si ho dovolil poskládat sám. Ale mám teda bílý :)
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    Tak konečně junior(4.5yo) umí stavět Lego uplně sám. Dostal pod stromeček creator 31057 (helikoptéra/letadlo/catamaran). A když jsem mu před sebe srovnal všechny kostičky do řad. Dal do ruky návod a odešel. A on bez chybičky postavil helinu. Hergot se mnou zacloumala pýcha. Takhle sedět u něčeho dlouho jsem ho ještě nezažil. Zas jsem to rozložil, on z toho udělal letadlo atd.
    Tak jsem vytáhnul jeden starší domek a on ho celý postavil skoro sám. :)
    Už to byla hromada kostek, tak jsem mu raději vždycka ob dva kroky nachystával požadované kostky na hromádku. Přec jenom jsem mu to nechtěl zas otrávit.
    Tak tady jeden domek. (Porsche je moje, to jsem byl krutej táta když jsem si ho sobecky poskládal sám)
    Ohh éra Dupla končí, začíná řádné Lego!
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    PECA: to je mozne; ja som to robil v PS ;)
    NOIK
    NOIK --- ---
    OMNIHASH: já se zase včera začetl do Sarielova Unofficial LEGO Technic Builder's Guide a taky mi najednou utekly asi dvě hodiny aniž bych si toho všiml:)
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    Jsem si po letech sednul k Legu, alespoň virtuálně, a zase sem odpad ve dvě ráno jak ve dvanácti!
    PECA
    PECA --- ---
    HADIAK: Hele, tohle dělá google s fotkama, když to na sebe navazuje. Junior takhle "nafotil" pár skečů s legem taky. Ale spojí to max 50 snímků. Pro delší skeče je lepší nafotit a sloučit to v nějakém online nástroji na tvorbu anim. gifů :)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    fotil som komplet (skoro) lego co mame doma a... ani neviem ako sa to stalo :D



    ps: inak ten zralok je paradny model jfyi.
    BATY
    BATY --- ---
    Narýsováno :)

    ANGELFREE
    ANGELFREE --- ---
    KANAREK1: 8842, náš první technic a jedna z prvních lego stavebnicdoma vůbec :)
    BATY
    BATY --- ---
    OMNIHASH: Podle mě jsou to kolečkové brusle pro panďuláčka...
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---

    BATY: co to je za mikrokolečka na tom tendru?
    BATY
    BATY --- ---
    WERT: :)

    KAERO
    KAERO --- ---
    Kdyz se nudite v laboratori:
    The World's Coolest LEGO Set!
    https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=zaIFZsBOeZc&feature=emb_logo
    WERT
    WERT --- ---
    EMMET: aha jo uz koukam na video... :)
    rozumim
    WERT
    WERT --- ---
    EMMET: Kolecka / podvozek to ma na pevno a prilis od sebe.
    Resenim je bud tedy zdvojit napravy a udelat dva dvounapravovy otocny podvozky (tak jak to je v realu).
    Nebo napravy zachovat a jen se posunout vic k sobe.

    Jinak mam jak 9V tak novy Powered up, za me je lepsi sranda se starym systemem.

    9V vyhody:

    + lip to vypada :)
    + otacet koleckem traficka je responsivnejsi (pro dite rozhodne jednodussi)
    + jde to proste lip a rychleji ovladat, pridavat ubirat
    + motor je kompaktnejsi, neni nutne do modelu zabudovavat baterii
    + neni treba baterek / neni treba nabijet

    9V nevyhody:

    - omezena delka trati
    - je treba pamatovat v jake koleji je + a - nelze tedy udelat uzavrenou otocku atd aby se to nezkratovalo.
    - je to uz drahy jak blazen ty koleje
    - obcas nekde neni kontakt
    - nemoznost provozovat vice vlaku nezavisle


    Powered up:

    + cena, je to levnejsi
    + koleje lze kupovat i na Ali (rovinky) - zatacek budete mit dost, vyhybky radeji origo.
    + volnost pri stavbe trati, muze se to libovolne krizit, delat osmicky, rozsahly nadrazi, provozovat i venku
    + motor je na BT, v beznem byte to staci, - pres zdi to moc nefunguje a masina se zastavi kdyz nema signal:/
    + moznost provozovat vice vlaku zaroven (doma)
    + je to vcelku silny, ne tak jako 9V ale jezdi to podobne rychle, pry je to silnejsi nez predchozi verze na IR


    - je to hnusnejsi nez zelezny koleje:)
    - jeden motor je napajen 6xAAA bateriemi a ovladac 4XAAA (takze toho je docela dost)
    - musi se to nabijet a rozebirat, parovat... provoz vice vlaku - asi se snizuje kvalita signalu (na vystavach atd. Kde je hodne lidi hodne vlaku to pry nefunguje vubec)


    PS - napravy nepohaneny to lego ma furt stejny, tzn ocelova osicka. U motoru jsou u 9V systemu zelezny kolecka protoze to vede proud.


    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam