• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    ANGELFREE
    ANGELFREE --- ---
    KANAREK1: 8842, náš první technic a jedna z prvních lego stavebnicdoma vůbec :)
    BATY
    BATY --- ---
    OMNIHASH: Podle mě jsou to kolečkové brusle pro panďuláčka...
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---

    BATY: co to je za mikrokolečka na tom tendru?
    BATY
    BATY --- ---
    WERT: :)

    KAERO
    KAERO --- ---
    Kdyz se nudite v laboratori:
    The World's Coolest LEGO Set!
    https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=zaIFZsBOeZc&feature=emb_logo
    WERT
    WERT --- ---
    EMMET: aha jo uz koukam na video... :)
    rozumim
    WERT
    WERT --- ---
    EMMET: Kolecka / podvozek to ma na pevno a prilis od sebe.
    Resenim je bud tedy zdvojit napravy a udelat dva dvounapravovy otocny podvozky (tak jak to je v realu).
    Nebo napravy zachovat a jen se posunout vic k sobe.

    Jinak mam jak 9V tak novy Powered up, za me je lepsi sranda se starym systemem.

    9V vyhody:

    + lip to vypada :)
    + otacet koleckem traficka je responsivnejsi (pro dite rozhodne jednodussi)
    + jde to proste lip a rychleji ovladat, pridavat ubirat
    + motor je kompaktnejsi, neni nutne do modelu zabudovavat baterii
    + neni treba baterek / neni treba nabijet

    9V nevyhody:

    - omezena delka trati
    - je treba pamatovat v jake koleji je + a - nelze tedy udelat uzavrenou otocku atd aby se to nezkratovalo.
    - je to uz drahy jak blazen ty koleje
    - obcas nekde neni kontakt
    - nemoznost provozovat vice vlaku nezavisle


    Powered up:

    + cena, je to levnejsi
    + koleje lze kupovat i na Ali (rovinky) - zatacek budete mit dost, vyhybky radeji origo.
    + volnost pri stavbe trati, muze se to libovolne krizit, delat osmicky, rozsahly nadrazi, provozovat i venku
    + motor je na BT, v beznem byte to staci, - pres zdi to moc nefunguje a masina se zastavi kdyz nema signal:/
    + moznost provozovat vice vlaku zaroven (doma)
    + je to vcelku silny, ne tak jako 9V ale jezdi to podobne rychle, pry je to silnejsi nez predchozi verze na IR


    - je to hnusnejsi nez zelezny koleje:)
    - jeden motor je napajen 6xAAA bateriemi a ovladac 4XAAA (takze toho je docela dost)
    - musi se to nabijet a rozebirat, parovat... provoz vice vlaku - asi se snizuje kvalita signalu (na vystavach atd. Kde je hodne lidi hodne vlaku to pry nefunguje vubec)


    PS - napravy nepohaneny to lego ma furt stejny, tzn ocelova osicka. U motoru jsou u 9V systemu zelezny kolecka protoze to vede proud.


    KAERO
    KAERO --- ---
    WERT: "Jacobs bogies" - normálně Jakobsův podvozek. Byl to němec, takže s "k", amící to przní s "c".
    EMMET
    EMMET --- ---
    WERT: Máme v plánu časem postavit celé Bradavice, takže na Express taky dojde - ale zajímá mě ta informace, že vagony neprojedou zatáčko - o co přesně tam jde?
    Jinak já asi čekám na nové vlaky, protože nové podvozky mají mít hodně dobré jízdní vlastnosti i když už nebudou obsahovat kovové osy a asi do toho budu chtít zabudovat nový systém Powered Up: https://www.youtube.com/watch?v=ztpGN2whtTs
    WERT
    WERT --- ---
    Modifikoval jsem Hogwarts express na 9V
    https://www.lego.com/en-cz/product/hogwarts-express-75955

    Předělal jsem vagóny, které v základu neprojedou zatáčkou, přidal jsem magnetické spřáhla, přebudoval tendr - prodloužil a motorizoval na 9V systém, lokomotivě jsem snížil střechu, změnil komín a detaily, předělal jsem kola tak aby tam byly fungující ojnice, a písty, předělal předek aby šlo použít magnetické spřáhlo, přidal lucerničky. Prostě jsem to rozložil a složil asi třikrát - past vedle pasti:))) Vzdálenou inspirací mi byl Emerald Express...

    A další blbosti kolem :)

    kdyby někoho zajímaly fotky, tak zde:
    https://photos.app.goo.gl/pgTzyXTn1ejXz6ch8







    ...pak jsem si ještě postavil novej Passenger train 60197, který jsem taky zmodifikoval, a předělal mu komplet podvozky na tzv. "Jacobs bogies" - nevim jak se to řekne česky :) Tak kdyby jste někdo chtěl, taky můžu vyfotit...
    KAERO
    KAERO --- ---
    NOIK: technic sety od lega jsou vetsinou postavene hodne kompaktne, takze zmenit je tezke a musis rozebrat skoro vsechno. jen u nekterych vylozene pocitaji s motorizaci, a to je obvykle primo v navode.
    dodelaval jsem motorizaci pro 42068, 42043 i pro 42037 a mel jsem chut to pokazde rozdelit na provcinitele :)
    GREW
    GREW --- ---
    ZELGARIS: Ale fakt se ti povedla ta cykloprilba.. :D
    NOIK
    NOIK --- ---
    syn dostal 42075 a 42095 ..snažíme se zmotorizovat toho hasičáka +- podle tohodle

    LEGO Technic 42075 First Responder RC mod | RacingBrick
    https://racingbrick.com/2018/04/lego-technic-42075-first-responder-rc-mod/

    ....a zatim to dopadlo tak, že jsme to komplet zase rozebrali a pojedem od začátku ...nechci si poníženě koupit ten návod, chci se s tim poprat, ale jak s tim nemám zkušenosti, tak je to teda řehole:)
    ZELGARIS
    ZELGARIS --- ---
    BATY: Neni to cykloprilba...viz moje odpoved Kaerovi

    Zena bude brblat, ale udelam vam foto pro porovnani :)
    BATY
    BATY --- ---
    ZELGARIS: Pěkná cyklo přilba, dobrej nápad!
    ZELGARIS
    ZELGARIS --- ---
    KAERO: Ma to byt normalni zimni cepice protazena dozadu :)
    No mela par komentaru u staveni, treba ty ruce ji hned nedosly, ze maji byt z druhe strany.
    Jsem navod dokoncoval narychlo behem rozbalovani darku, priste bych to udelal blbovzdornejsi.
    Kazdopadne syn ma v kvetnu 4 roky tak si postavi sebe a sestricku :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    ZELGARIS: dobry. libi se mi ta cykloprilba (ijestli to ma byt cykloprilba? :) )
    v navodu by asi melo byt vice znacek na otoceni (ctverec s dvema sipkama do kruhu), detem to pomaha si uvedomit ze ted maji stavbu otocit. ale manzelka to hadam asi zvladne :)
    ZELGARIS
    ZELGARIS --- ---
    Vzhledem k tomu, ze zenu nakonec to lego taky chytlo a chtela nejaky set na vanoce, tak jsem nakoupil par kostek, par Brickheadz setu at mam z ceho stavet a krom Reindeer, Elf and Elfie 40353 a Adventure Time™ 21308 ji vyrobil custom Brickheadz set i s navodem - vubec prvni moje zkusenost se stud.io a MOC obecne (zacal jsem "male lego" kupovat dva mesice zpatky po 20+ lete pauze).

    Je mi jasne, ze to neni na urovni Apollo recovery mission, ale kdyby si nas chtel nekdo postavit, tak navod na
    https://zelgaris.com/pakarny/lesGardiniers-instructions.pdf

    V planu byla i nase decka, ale na ty nakonec nevysel cas a kostky.


    A jeste PF verze jen odkazem
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    RATTKIN: ja vim ze maji, ale cekal jsem ze to bude fungovat lip. Zvlast, kdyz by ten L motor mel umet fungovat v servo modu, ale jako by ho ta appka nepouzivala. Uvidime...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam