• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    KAERO
    KAERO --- ---
    EMMET: kdyz ho posadim k postavenemu boostu a zkousime programovat, tak vidim ze to zvlada chapat, dokaze vymyslet postup, ale zajem tam uplne neni. dele vydrzi u kresleni nebo nejake pohybove akce.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    OMNIHASH: Mustang je jeste horsi..ale ja misto nej koupim Land Rovera asi
    B4B39198-3283-469B-8F9F-AE6CFDAD732B
    https://www.mall.cz/...BeEiwACCVihh4GzGCJJhYiUs0l2TKwel3-ruIqDIDgDwGDwJc4ACvUdK1reKQEvBoCXp8QAvD_BwE
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    KOUDY: to je tak strašlivě hnusný auto :) nevím čím to je, kámoš měl Mustanga, Brouka a tohle a tohle vypadá jak retardovanej bratranec....
    ANGELFREE
    ANGELFREE --- ---
    KOUDY: na Extreme Digital, na eshopu mají uvedeno skladem :) už dlouho tenhle set plánuji, tak to hlídám :)
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    ANGELFREE: Kde? Vidim jen jeden obchod kde ho nemaj skladem..jinak vsude 3,5-4k

    Lego Creator 10262 Bondův Aston Martin DB5 od 2 800 Kč - Heureka.cz
    https://lego.heureka.cz/lego-creator-10262-bonduv-aston-martin-db5/
    ANGELFREE
    ANGELFREE --- ---
    RUTHLESS, KAERO: případně stojí za vyzkoušení mecabricks v prohlížeči: https://www.mecabricks.com/en/workshop
    ANGELFREE
    ANGELFREE --- ---
    KOUDY: DB5 se od začátku roku dá v pohodě sehnat za 2800 Kč ,)
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    EMMET: tak je to bratranec, kterýho potkávám jednou za čtvrt rok, do jeho mentálního vývoje moc nevidím. Stavěli jsme to tenkrát spolu s ním a strejdou, pozornosti měl imho dostatek. NA druhou stranu mi tejden na to poslal odkaz na svůj jůtůb kanál, kde o tom legu natočil "film", docela jsem čuměl, zvládnul to natočit, sestříhat i ozvučit, smysl to teda dávalo asi jako každý vyprávění třeťáka, ale zamakal na tom neuvěřitelně.
    EMMET
    EMMET --- ---
    KAERO: A co baví toho prostředního? Zkoušel si třeba sednout k postavenému boostu a něco naprogramovat? Poměrně běžně se setkáváme s tím, že některé děti na kroužku baví víc programovat, kdežto jiné vymýšlet funkce mechanicky.
    KAERO
    KAERO --- ---
    EMMET: vliv rodicu, ale zavisi i na diteti. starsi kluk (7) si sedne k lego boost a stavi 3 hodiny v kuse. mladsi kluk (5) stavet moc nechce a nevydrzi ani u toho co starsi zvladal ve 4 letech. S nejmladsim (3) jsem ted postavil lego city auto s 200 sty dilky a v pohode (dilky jsem mu samozrejme hledal, ale trpelivost a chut mel).
    EMMET
    EMMET --- ---
    OMNIHASH & HONCKA & KOUDY: Přiznám se, že tady by mě dost zajímaly podrobnosti. Jak jsem občas zmiňoval, učím děcka na přelomu prvního a druhého stupňe robotiku a musím říct, že není až tak neobvyklé potkat někoho, kdo se zajímá o složitější stavby, spíš obvykle nemají materiální prostředky na to, aby stavěli opravdu velké stroje.
    Na druhou stranu běžně potkávám dospělé, kteří tvrdí, že by nepostavili ani něco z pěti set dílků. Dlouhodobě odhaduji, že má velký vliv to, jestli se rodiče nějak věnují dítěti, když mu dají stavebnici. Když rodič dítěti ukáže, co všechno se z ozubených koleček dá postavit, tak podlě mě dítě snáz získá trpělivost a jistotu při stavění velkých modelů. Děti architektů zase obvykle nemají problémy se stavbou komplexních budov.
    Teď je otázka, jestli u dětí, kterým se zdá 1800 dílků nedochází k tomu, že rodiče prostě dítěti předhodí stavebnici, aby se ho zbavily a nijak se mu při tom nevěnují.
    NOIK
    NOIK --- ---
    tak první den doma s dětma začal tak, že jsme rozebrali po roce nákladní vlak 60198 a staví se znova:)
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    HONCKA, KOUDY: tož to gratuluju k pokročilejm děckům, já dal synovci k devátejm narozeninám AT-AT či co to bylo s 1800 dílkama a proběhlo u stavění několik hysteráků, že to je moc velký a složitý.
    WERT
    WERT --- ---
    Kamos vystrachal a postavil:

    HONCKA
    HONCKA --- ---
    OMNIHASH: Synátor tohle dostal k 8. narozeninám a dal to za necelý 2 týdny, Arocs dal v 7, akorát potřeboval pomoct s hydraulikou
    GREW
    GREW --- ---
    KAERO: Tak to sem asi out, to pouziti tech "X wing motoru" se mi fakt nelibi.
    BATY
    BATY --- ---
    Skoro 12, tak to je pohoda.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    OMNIHASH: Ani ne..pral si ho a postavil ho za par dni..takze pohoda..:)
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    KOUDY: dát desetiletýmu klučinovi technic s 4000 dílkama je poměrně pokročilej sofistikovanej sadismus.
    KAERO
    KAERO --- ---
    Srovnani dostupnych navodu na SpaceX Falcon/Heavy. Oblast kolem ridicich mrizi ma nejlepe udelanou endrega. Ale ty kulove vrchliky jsou myslim horsi nez jak to ma udelane eiffleman. takze to smicham dohromady. Jeden falcon 9 s rozlozenyma nohama a jeden falcon heavy jak na startu.


    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam