• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RATTKIN: viděl jsem jeden díl zusa a jsou tam ty stavby pěkně rozhýbané, takové malé lego movie
    ZELGARIS
    ZELGARIS --- ---
    EMMET: Nezjistoval jsem, ale sleduju Nintendo channel a tohle na me dneska vyskocilo
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    koukáte na lego Masters? jsou lepší USA, UK nebo au?
    EMMET
    EMMET --- ---
    ZELGARIS: jsou k tomu i nějaké informace?
    ZELGARIS
    ZELGARIS --- ---
    LEGO Super Mario's adventures begin!
    http://www.youtube.com/watch?v=9Mg8SCyyWIM
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    EMMET: Začal jsem s jednoduchými, synek jel starwars, první dostal microfightery, když mu bylo 3,5 roku, skončil s fake milenium falconem 7965 (rakety nerozebírá), když mu bylo 5,5 roku pak jsem skusil technicsy a šlo mu to, tak jsme se jako rodina složili k vánocům na ten Arocs a pak k narozeninám na to rypadlo, je fakt trpělivý, akorát jsem mu 2x rozebral do okamžiku, kde udělal chybu, pak si dával pozor. Má rád jet podle návodu, začínáme teď lepit i plastikový modýlky, skládal i Gundamy od Bandai (ty se musí vyřezávat, ale nemusí se lepit)
    ANGELFREE
    ANGELFREE --- ---
    KAERO: nojo, to jsem si vůbec nevšiml, že z mecabricks nelze exportovat zpět to formátu studia, jen import O_O a ty 3Dčka jsou tak akorát na vlastní render setup, čili na čistě virtuální stavby bez nutnosti cokoliv instalovat nebo rychlý prototyping asi dobrý, ale jinak jak píšeš. Knihovnu LDraw asi využili zpočátku, ale spíš jsem měl pocit, že si všechno předělávají pomalu do svého po svém a dál si jedou na vlastním písečku
    KAERO
    KAERO --- ---
    ANGELFREE: mecabricks me celkem vadi. nejde z toho nic exportovat ven do nejakych beznych lego formatu, takze:
    1, neudelas si navod,
    2, kdyz mecabricks zkrachuje tak prijdes o vsechny sve modely.
    jde z toho exportovat pro nejake 3d cady, ale to je vetsine lidi nahouby.
    aspon ze jde vytvorit seznam soucastek.

    navic mam pocit, ze vetsina veci v mecabricks knihovne nebyla nikdy postavena doopravdy. a ciste pocitacove modely jsou nahouby (obvykle se pri stavbe zjisti ze je potreba je upravit, a navic - k cemu je stavet lego jen virtualne?)

    vlastne mi vadi, ze mecabricks vyuziva knihovnu lego kostek LDraw, ale nic nedal zpatky. Studio zpetne do knihovny prispiva, ale mecabricks pokud vim tak ne.
    KAERO
    KAERO --- ---
    EMMET: kdyz ho posadim k postavenemu boostu a zkousime programovat, tak vidim ze to zvlada chapat, dokaze vymyslet postup, ale zajem tam uplne neni. dele vydrzi u kresleni nebo nejake pohybove akce.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    OMNIHASH: Mustang je jeste horsi..ale ja misto nej koupim Land Rovera asi
    B4B39198-3283-469B-8F9F-AE6CFDAD732B
    https://www.mall.cz/...BeEiwACCVihh4GzGCJJhYiUs0l2TKwel3-ruIqDIDgDwGDwJc4ACvUdK1reKQEvBoCXp8QAvD_BwE
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    KOUDY: to je tak strašlivě hnusný auto :) nevím čím to je, kámoš měl Mustanga, Brouka a tohle a tohle vypadá jak retardovanej bratranec....
    ANGELFREE
    ANGELFREE --- ---
    KOUDY: na Extreme Digital, na eshopu mají uvedeno skladem :) už dlouho tenhle set plánuji, tak to hlídám :)
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    ANGELFREE: Kde? Vidim jen jeden obchod kde ho nemaj skladem..jinak vsude 3,5-4k

    Lego Creator 10262 Bondův Aston Martin DB5 od 2 800 Kč - Heureka.cz
    https://lego.heureka.cz/lego-creator-10262-bonduv-aston-martin-db5/
    ANGELFREE
    ANGELFREE --- ---
    RUTHLESS, KAERO: případně stojí za vyzkoušení mecabricks v prohlížeči: https://www.mecabricks.com/en/workshop
    ANGELFREE
    ANGELFREE --- ---
    KOUDY: DB5 se od začátku roku dá v pohodě sehnat za 2800 Kč ,)
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    EMMET: tak je to bratranec, kterýho potkávám jednou za čtvrt rok, do jeho mentálního vývoje moc nevidím. Stavěli jsme to tenkrát spolu s ním a strejdou, pozornosti měl imho dostatek. NA druhou stranu mi tejden na to poslal odkaz na svůj jůtůb kanál, kde o tom legu natočil "film", docela jsem čuměl, zvládnul to natočit, sestříhat i ozvučit, smysl to teda dávalo asi jako každý vyprávění třeťáka, ale zamakal na tom neuvěřitelně.
    EMMET
    EMMET --- ---
    KAERO: A co baví toho prostředního? Zkoušel si třeba sednout k postavenému boostu a něco naprogramovat? Poměrně běžně se setkáváme s tím, že některé děti na kroužku baví víc programovat, kdežto jiné vymýšlet funkce mechanicky.
    KAERO
    KAERO --- ---
    EMMET: vliv rodicu, ale zavisi i na diteti. starsi kluk (7) si sedne k lego boost a stavi 3 hodiny v kuse. mladsi kluk (5) stavet moc nechce a nevydrzi ani u toho co starsi zvladal ve 4 letech. S nejmladsim (3) jsem ted postavil lego city auto s 200 sty dilky a v pohode (dilky jsem mu samozrejme hledal, ale trpelivost a chut mel).
    EMMET
    EMMET --- ---
    OMNIHASH & HONCKA & KOUDY: Přiznám se, že tady by mě dost zajímaly podrobnosti. Jak jsem občas zmiňoval, učím děcka na přelomu prvního a druhého stupňe robotiku a musím říct, že není až tak neobvyklé potkat někoho, kdo se zajímá o složitější stavby, spíš obvykle nemají materiální prostředky na to, aby stavěli opravdu velké stroje.
    Na druhou stranu běžně potkávám dospělé, kteří tvrdí, že by nepostavili ani něco z pěti set dílků. Dlouhodobě odhaduji, že má velký vliv to, jestli se rodiče nějak věnují dítěti, když mu dají stavebnici. Když rodič dítěti ukáže, co všechno se z ozubených koleček dá postavit, tak podlě mě dítě snáz získá trpělivost a jistotu při stavění velkých modelů. Děti architektů zase obvykle nemají problémy se stavbou komplexních budov.
    Teď je otázka, jestli u dětí, kterým se zdá 1800 dílků nedochází k tomu, že rodiče prostě dítěti předhodí stavebnici, aby se ho zbavily a nijak se mu při tom nevěnují.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam