• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    Na litr se to dá snížit vždycky :)
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    taky bych tipl litr
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    TOMBRIDER: se špatnou mašinkou imho tak za litr max, tohle si někdo primárně kupovat pro malý děcko a mašinka, která neobjede kolo je imho bezcenná a bez mašinky nemá smysl celej set
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    BATY: Někdo ho tady nabízí za 1900,-
    AUKRO – největší české online tržiště
    https://aukro.cz/...0BRAQEiwAK7JHmKSN48vKt23XTrO-CoewbNkRvl26d7H5eQyq0RtCDFRtZvXVOz8JaxoCyJ8QAvD_BwE
    Takže s se špatnou mašinkou začal bych na 1500,- :)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KAERO: akorát to 8376 nemá ani odpružení, co jsem viděl video, tak ani plynulý zatáčení
    KAERO
    KAERO --- ---
    HONCKA: To auto co jsem si postavil je cenove tak 2000 (ok, nepocitam tablet a gamepad). Lego set 8376, coz bylo jednoduche auto postavene na tom rychlem motoru, s dalkovym ovladanim, stalo r. 2003 80 $, coz je s inflaci dnesnich ~114 $, coz je 2700 Kc. Jenze cena za dilek slevnila i vuci inflaci, takze ta cena by byla dnes mensi (viz sarielovo video cca pul roku zpatky). 6000 je hodne daleko.

    Srovavat to moc nejde, protoze az to kluky omrzi tak z toho lega postavim dalkove ovladany bagr. rc auto bych leda tak odlozil do policky. Srovnani s dobryma rc autama to bezpochyby nesnese, jsou rychlejsi ale taky drazsi. Srovnani s levnyma rc autama to snese levou zadni. A diky prestavitelnosti je to predci.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KAERO: já to srovnávám celkově, co za dané peníze si můžeš postavit, že když si to spočítáš celkově, tak ten rychlejší set by stál min 6k spíš víc a byl by na úrovni rc hračky od revellu za litr a za 6k už můžeš mít celkem dobrý rc auto s kterým jde blbnout venku.
    KAERO
    KAERO --- ---
    VACA: HONCKA: nojo, jenze vy furt srovnavate s drahyma RC autama. ja srovnavam s levnym vyrobkem od revellu.
    navic to co je v tech videich jsou tezke dvoukilove MOCy, ty jsou samozrejme notne pomalejsi, ten Greyhound pouziva jen L motory, pricemz motory 5922 jsou asi 2.5x vykonnejsi.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    VACA: kdyžtak fotka mojeho D90 na SCX10, z původních dílů mi z těch podstatných na tom zbyla akorát převodovka, tlumiče a rám
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    VACA: oni jdou i číňani, ale musíš si vybírat, synek má 4 roky čínsky VLtoys K949 (to jsem kupoval už jako výběhový model), pořád na to náhradní i tuningový díly jsou, navíc na to pasuje většina dílů z vattery twin hammer
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KAERO: pěkný, ale je to rovně po silnici, synkovi ten číňan takhle jede i po poli, udělám pak někdy video, ale lego na tohle není dělaný a asi nikde nebude, že by byla potřeba dost specializovaných dílů, a stavebnice s nimi by stály jako značkový kvalitní RTR rc auta, který ale mají úplně jiný parametry (Traxxas E-revo jezdí out of the box okolo 90kmh) a i tak by se imho pevnost nikdy nedostala na úroveň běžných rock racerů a monsterů. Na pokusy je to OK, ale pokud to chce člověk vyloženě na kravení, tak to na to není.
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    VACA: asi tak, lego je lego a buggy na ven jsou neco jinyho.. loziska nejsou, odpruzeni, odolnost do blata apod..
    VACA
    VACA --- ---
    VACA: jen tak pro pobaveni prikladam fotku svoji losi micro:


    sory za ten prach, v tom meritku to desne vynikne. Nejvtipnejsi jsou ty celokovovy kapalinou plneny stelovatelny tlumice :D Ktery fakt fungujou jak maj a doskoky to ma jak velky auto.. Je to na loziskach, a normalne to pali gumy, ktery ubejvaj pred ocima. Jeste se to teda dalo natunin do stridavyho motoru, ale to vam reknu ze v tomhle meritku uz je spis masochyszmus, vono i takhle je to celkem tezky ukocirovat jak je to malinky.

    Sory za OT
    VACA
    VACA --- ---
    jakoby jo hratelny rc auto se z lega asi postavit da, ale srovnani s regulernim RC autickem to srovnani imho nesnese.. Ta rychlost, skoky, stabilita, hrabacky apod jsou proste u dedikovany rc buginy, trophy trucku whatever proste nekde jinde.

    Off-road adventure vol 3. - LEGO Greyhound 4WD RC Buggy & JJRC Q39 1/12 4WD RC Buggy
    https://www.youtube.com/watch?v=DohZ-_c2sWI


    nektery kreace jsou fakt moc pekny

    Lego Trophy Truck by Madoca
    https://www.youtube.com/watch?v=FN63CVnZOAE


    ale autori sami pisou ze u teh rychlejsich jde hodne veci rychle do kytek, vydiraj se osicky, vydiraj se dilky kterejma osicky prochazej, hoblujou se zuby z kolecek, praskaj kolecka nebo jejich stredy, lamou se kloubovy slojky axle apod. Imho kdyz to dostanes do tohodle stadia, tak te mozna pak uz vyjde levneji normalni nakej prumernej rc trophy truck, i co se spotreby dilu tyce. Ono sice motor z lega nebo jeden nakej dilek je levnejsi, ale kdyz je potom budes takovouhle cinnosti nicit jak na bezicim pasu, tak se ti omho velmi rychle prodrazi radove..
    Jinak u regulerni RC zabavy bych se prave hlavne vyvaroval nejakejm cinskejm noname, nebo proste low endum. Protoze pokud maj, tak velmi omezenou podporu dilu, a taky ta podpora teh dilu zpravidla konci v mnohem kratsim casovym horizontu nez u nejakejch osvedsenejch znacek. Prvni co me napadne treba takova team losi, klidne bych se nebal vzit z modelbazar.cz, tyhle auta maj podporu kompletni skaly nahradnich dilu po mnoho let, pripadne jsou pak na to i tuningovy dily apod. A jako, lego je lego, ale jestli si chcete zajezdit a uzit si poradny skoky, zvirenej prach odletujici od pneumatik pri hodinach apod, tak vubec nema smysl uvazovat o tom lego takhle trapit.. Kdyz sem jezdil s kamosovo losinou 4wd buggy po bikrosovy draze, to je uplne jinej level... Btw ja mam jen tak na blbnuti doma losi micro 1/36 jen na takovy sranda blbnuti a je to desna prdel, to auto se vejde do dlane, a presto ma kapalinovy tlumice, pali to gumy a dela metrovy skoky :D
    KAERO
    KAERO --- ---
    ale hlavne mi jde o tohle - proc lego vydava debilni set jako je top gear s poooomalickym autem, vysmech pojmu topgear, kdyz se da udelat zabavne rychle auto s existujicimi soucastkami?
    LEGO Technic 42109: Top Gear Rally Car: In-depth Review, Speed Build & Parts List [4K]
    http://www.youtube.com/watch?v=GDv4pjqQ6ec&t=859
    KAERO
    KAERO --- ---
    HONCKA: 40 km/h? tak to by z lega taky slo :) ale ty motory jsou potreba 4:
    Fastest Lego Technic car powered by BuWizz - speed record breaker over 40 km/h
    http://www.youtube.com/watch?v=x7gxuGdgJH0


    nojo, 4 kKc je uz lepsi bugina nez ten revell.

    RATTKIN: hm, tak tohle se mi nepovedlo. nechces namerit rychlost? porovname si pin... auticka :)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KAERO: tak to je rychly jak moje expedice na rychlejší převod, synova čínská buggina za 4k jezdí +- 40kmh, ale to imho bez ložisek není schopný lego ustát

    RATTKIN:
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    já jsem na jeden xl motor dal myslím tyto kola:
    Sariel.pl » Gears Tutorial
    http://sariel.pl/2009/09/gears-tutorial/
    36-12
    a pak
    20-12
    Je nutný dát kola napřímo, ne bokem.
    jezdí to jak blázen, v místnosti nepoužitelný.
    Výsledný moment je malý, není to do terenu ani na afalt, spíš na dlažbu. Ale je to eminentně rosejpací, při nárazu bouchnou i technic spoje. Když moc zahneš, může udělat kotoul a tak podobně.

    s dvěma motory by to bylo lepší.

    před lety jsem dával slabší variantu vhodnou do místnosti. https://www.youtube.com/watch?v=vTeb0QLaPHo
    KAERO
    KAERO --- ---
    KAERO: takze maximalni rychlost toho lego auticka je (9 +- 0.5) km/h. mereno na rovne podlaze. poradne rc auta jezdi hadam vyznamne rychleji, ale ten revell byl srovnatelny.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    HONCKA: Tohle má dvě kila i s krabicí a vysílačkou :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam