• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    BONGI
    BONGI --- ---
    MORKANT: No jo, dětem je už přes čtyřicet, vnoučata jsou tři holky, které baví měkké dárky a Friends a jedinému klukovi jdou dva. Takže jsem na to sám. Po pravdě vybírat z volných dílků zpět nějaký set vidím reálné tak do 500 dílků, ale u setů s 1500 a více dílky je to záležitost několika dní. Tak asi zůstanu u zablokovaných dílků v rámci setů a volné tvorbě věnuji jen volné dílky.
    MORKANT
    MORKANT --- ---
    BONGI: Děti si novej kus postavily, nějakou dobu si s ním hrály, měly ho zvlášť. Ve chvíli, kdy ho začaly předělávat, patřil mezi "volné" díly. Když bylo potřeba, zase se vybral zpátky.
    BONGI
    BONGI --- ---
    Mám ještě jeden dotaz do fóra : Pokud má set víc jak 1000 dílků a dvě varianty, popřípadě MOC, jak to rozebíráte a třídíte po postavení prvního?
    1. Rozeberete a roztřídíte podle typů a pak stavíte se spoustou mističek na stole?
    2. Rozeberete podle návodu od zadu a připravíte tříděné sady podle původních sáčků? To je dobré pro stavbu zase toho stejného typu, ale pro druhý nebo MOC většinou číslování sáčků neplatí.
    3. Jiný systém?
    BONGI
    BONGI --- ---
    EMMET: No to už by mě doma zabili, prohlásili za nesvéprávného nebo při nejmenším vystěhovali. Ve svém důsledku by to mohlo znamenat některé sety kupovat 3x - jednou schovat, jednu postavit a jednu rozhodit do dílů. :D
    EMMET
    EMMET --- ---
    BONGI: Tohle dilema lze vyřešit pořízením dvou kusů od těch setů:-) Sám v tom také nemám úplně systém, které rozpustit a které nechat.
    BONGI
    BONGI --- ---
    HONCKA: Mam 38 organizeru Nor P16 na male a stredni soucastky, 5 velkych papirovych organizeru z Lidlu - zdarma od prodeje zahradnich drovnosti, na velke a standardni dily, zbyek resim zipovymi sacky v krabicich. Jenze muj problem je to, zda rozpustit kompletni sety v krabicich mezi "volne" dily a tim zvysit moznost volneho staveni, nebo nechat a pro volne staveni dokupovat mix a individualni dilky.
    CHEWBACCA
    CHEWBACCA --- ---
    Posilam dal. Kdyby nekdo chtel tak PM.



    HONCKA
    HONCKA --- ---
    BONGI: pokud nemáš nějaký stabilní místo a strkáš to do skříně, tak kluk má tyhle boxy
    Stanley 1-97-483 Organizer Sortmaster Junior od 184 Kč - Heureka.cz
    https://kufry-na-naradi.heureka.cz/stanley-1-97-483-organizer-sortmaster-junior/
    jsou fakt super, jdou stackovat
    KAERO
    KAERO --- ---
    k tem dinosaurim fosilim - kouknete se jak vypada puvodni navrh na lego ideas. Me prijde takovy ... lepsi. vic kostrovity. Kdezto to co mame na pultech obchodu je takove prilis masivni, ze se skoro ztraci pocit ze to ma byt kostra, skoro to vypada jen jako bili dinosauri. Na druhe strane puvodni navrh z lego ideas mozna byl jen digitalni, nevyzkouseny doopravdy a mozna nebyl dost stabilni. Ovsem lego uz delalo velke zmeny v designu z lego ideas - lod v lahvi co si muzete koupit je jen zmenseny a slaby odvar puvodniho navrhu z lego ideas.

    puvodni pojekt:



    co prodava lego:
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    OMNIHASH:
    SHMADE:
    lol, tak na to jsem nikdy nenarazil a to mame doma i jedno lego friends :)
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    KUBLAJ: na to je bezva jakýkoliv Creator. Jak něco postavíte. Tak pokud ho to chytne, tak bude hned chtít vyzkoušet zbývající varianty...
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    MOMENT:

    LEGO Roller Skate (11253 / 18747) | Brick Owl - LEGO Marketplace
    https://www.brickowl.com/catalog/lego-roller-skate-11253-18747
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    MOMENT: Brusle, takže jakože podvozek...
    KUBLAJ
    KUBLAJ --- ---
    Poradili byste mi prosím, nejakou entry level stavebnici pro čtyřletého kluka? Jde mi spíš co typově vybírat, kolik cca dílků by to mělo mít a pod. Kluk trpělivost nemá v podstatě vůbec. Skládal jsem s nim nějaký letadlo, který jsem měl já jako malej a dopadlo to tak, že jsem mu ho složil já a on si s tím pak nějaký čas hrál.
    Myslím, že zaujmout by ho mohl vesmír a vlaky, ale není to vůbec podmínka.
    Díky.
    Mě by se líbil ten Saturn, nebo ISS, ale pro mě to není :)
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    KAERO: tomu rikam miniatura! ale nechapu tu cernou kosticku pod tema zlutejma antenkama (jerabama)
    KAERO
    KAERO --- ---
    KAERO: ale abych jen nekecal, tady je miniatura saturnu V s launch umbilical tower a mobile service structure, to cele na launch complex 39. autor Adam Wilde:
    KAERO
    KAERO --- ---
    WERT: tak premyslim co je miniatura. meritko 1:110 bylo v plastikovych modelech brano jako miniatura, a saturn V v tomhle meritku je velky cely jeden metr :)
    WERT
    WERT --- ---
    MOMENT: Miniatury jsou stejne top!!!
    KAERO
    KAERO --- ---
    MOMENT: dobra tchyne :)
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    KAERO: je to tak, proto to mam rozdelene, creator (super, ze to vubec existuje) kupuju ja a licencni (kluk ma rad star wars) kupuje tchyne. Ja pripadne klukovi stavim z hlavy miniatury.

    Tady milenium falkon (horni i spodni strilna jsou otaceci) no a ten za 3500,- koupi ted k narozeninam tchyne :D

    20200607-144435

    20200607-144509

    20200607-144548
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam