• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    GREW
    GREW --- ---
    ZELGARIS: Ja osobne vidim "problem" v tom, co cca pise KUBAN88: Drive proste bylo min druhu kosticek a to jejich vyuzivani a pouzivani mi prosilo vic kreativnejsi a ze setu pak paradoxne podle me postavit vic veci, nez dnes, kdy se na kazdou vec udela proste nova, specialni kostka. Plus mi ty sety prisli vetsinou i lip designove navrzeny, kdy mi dneska nektery prijdou az moc preplacany.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    KUBAN88: Lego musí dělat nové dílky, když patent na základní kostičku vypršel
    KAERO
    KAERO --- ---
    dneska jsou sety, ktere by driv nebyly mozne. treba sety pro dospelaky. a taky kazdy dnesni katalog ukazuje mnohem ruznorodejsi sety nez drivejsi katalogy za 10 let.
    KUBAN88
    KUBAN88 --- ---
    ZELGARIS: Naopak - teď existuje násobek dílků, často i na míru pro jednotlivé LEGO, ale dřív byly stejné pro všechny stavebnice a z nich vytvořených setů - o to kreativnejsi bylo zpracování
    ZELGARIS
    ZELGARIS --- ---
    cus, je mi 36, mel jsem kdysi castle set a nejake basic veci a nedavno, kdyz uz mam ty deti, jsem se do lega zase pustil...
    no a pisu to sem proto, ze absolutne nechapu tu nostalgii tady a chvalu starych setu, zejmena pokud se bavime o kreativitě
    vzdyt se to neda s temi primitivnimi sety vubec srovnavat
    jsem tady sam s timto nazorem?
    JOPS
    JOPS --- ---
    hosi, vite co je nejhorsi... ze tech setu Lega, co bych si ted nutne potreboval koupit vychazi strasne moc. A nejhorsi je, ze vsechny jsou od 5k Kc a vys :)))

    kurvaaaa a to piano, to piano vypada kurva strasne dobre... ale 10k.... kua drat
    BATY
    BATY --- ---
    TOOMIX: Pěkný, zkusím na twitru uspořádat sbírku...
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RSZ: taky jí mám připravenou, že si jí dám pod stromeček =D
    KUBAN88
    KUBAN88 --- ---
    NTR23: Tohle mel kamarad a hrozne jsem mu to zavidel
    NTR23
    NTR23 --- ---
    NTR23
    NTR23 --- ---
    Úplně jste mi vyhnali slzy do očí. Měl jsem tyto. Vlastně ty kostky mezi všemi ještě pořád jsou.


    CROSS
    CROSS --- ---
    EMMET: to jsou dvě ty starší lodě spojené dohromady? No vida, to bylo první, co mě napadlo, že by bylo dobrý postavit, když jsem s dětma stavěl tu předešlou průzkumnou loď. Tenhle model jsem nezkoumal, máme doma embargo, děti už to nemaj kam dávat. :-]
    RSZ
    RSZ --- ---
    TOOMIX: jeden z prcků ji má pod stromečkem, asi to teda potřebuje vyrobit někde místo;)
    VACA
    VACA --- ---
    DRABICZ: Tak na to bych malem zapomel. Tohle jsem dostal (asi taky 93) kdyz jsem lezel doma se zapalem plic. A periny byly rouzboureny ocean. Ach, jak malo cloveku stacilo aby se zabavil na dlouhe hodiny..
    EMMET
    EMMET --- ---
    TOOMIX: Vtipné je, že jsou to dva menší lodní trupy spojené dohromady. Vzniklou mezeru uvnitř využili jako mezeru pro potápěcí klec či ponorku. Podle mě velmi chytré řešení. Tady je poměrně podrobná recenze: https://www.youtube.com/watch?v=aNw-yz0QZVU

    DRABICZ: Popravdě mi přijde, že v posledních pár letech je LEGO Friends mnohem kreativnější a taknějak víc LEGO než jejich rodinné stříbro LEGO City - ačkoli to trochu napravili letošními potápěči, LEGO Friends prostě obsahuje zajímavé nápady - akvapark, v roce 2021 bude mít obchodní centrum s pojízdným eskalátorem, nebo podle mě naprosto úžasný set party jachty, kterou by stačilo mírně přebarvit a může být v lego CITY. Nicméně, co se týče počtu dílů, tak ten rok od roku roste.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    ja dostala jako dite tohle... loni jsem to po letech znova slozila, musim to zas zkusit :) akorat uz se mi nekam ztratil jeden kanon, ale kostky na hrad stale opatruji :)
    http://2.bp.blogspot.com/-oKy31QViNRk/TZTkpR3eoZI/AAAAAAAAACM/MKtv14XSUyM/s400/9.png
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    DRABICZ: nejlepší vor měli lesníci:

    DRABICZ
    DRABICZ --- ---
    TOOMIX: Za tu dobu mám nějaký katalogy nasbíraný a souhlasím, že ta "stará" lega jsou prostě víc kreativní. V poslední době mi přijde, obzvláště u systemu, že to je pár dílů a je hotovo. I když konstrukce aut jsou robustnější a obsah je.... jiný jak za nás.
    a propos - moje úplně první lego, které jsem dostal na vánoce 1993
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam