• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    JOPS
    JOPS --- ---
    Ty vogo, kde seženu tohohle rytíře? Must have :)

    JOPS
    JOPS --- ---
    koupil jsem si Lego obraz Ironmana a za sebe musim rict, ze to je fakt otrocina to stavet :))))
    BATY
    BATY --- ---
    CROSS: Tak že to přežije IronMan, to je jasný... Když přežije střelu z tanku, tak slunce ho asi nerozhodí :)
    CROSS
    CROSS --- ---
    BATY: hele poslední dva roky jsem tam vozil batmana a ironmana a přežili oba v pohodě, ono asi záleží na materiálu každý součástky, ale Lego to dělá celkem stabilní. Ale když se mi přihodí, že někde parkuju dýl (dýl jak den) na slunci, sundavám je, drží to tam celý na magnetu, takže to jde snadno.


    KAERO: to si právě dovedu taky představit, že by to byla jen jedna řada v určitém měřítku. Modely jako 8275 buldozer jsou v tomhle pořád v pohodě.
    JOPS
    JOPS --- ---
    ja technick fig mel vzdycky jako zaporaka, proti kteremu bojovali rytiri, pirati atd :)))

    ehm, jsem se nechal trochu unest :-D
    KAERO
    KAERO --- ---
    EMMET: to me prijde zvlastni. mel jsem jako maly 2 technicy. jeden byl snezne auto s technic figurkama. Druhy model podvozku auta, ktery byl v uplne jinem meritku. A vubec mi to nevadilo, prislo mi prirozene, ze model podvozku musi byt mnohem vetsi, aby se ukazaly vsechny technicke vlastnosti opravdoveho auta. dobre se hralo s obema.

    Dokazal bych si predstavit i dneska nejakou radu technic s figurkama, ve vicemene stejnem meritku, vic zamerena na detske hrani, a pak modely v jinych meritcich, jako jsou treba liebherr nebo chiron.
    BATY
    BATY --- ---
    CROSS: Přežijí léto? :)
    CROSS
    CROSS --- ---
    EMMET: no tak to je přesně moje hypotéza, ale rád bych věděl, jak to bylo ve skutečnosti.
    CROSS
    CROSS --- ---
    Jo a jak tu šla řeč o kupování setů kvůli figurkám :-] Z mé palubovky.

    EMMET
    EMMET --- ---
    CROSS: Neznám insider story, ale nejčastěji se objevuje argument, že figy by je nutili stavět modeli v konkrétním měřítku, což by je dost omezovalo
    CROSS
    CROSS --- ---
    EMMET: technic figs mi chyběj, nějaká insider story o tom, proč je Lego přestalo dělat, by mě docela zajímala.
    EMMET
    EMMET --- ---
    PJOTRIK: Přiznám se, že na jednu stranu chápu, že minifig je ikonický tvar, na druhou stranu, tím že jde o nejstarší design si myslím, že je trochu brzda v dalším modelování - minidolly z friends a přidružených řad mají proporce mnohem bližší člověku, takže se i lépe vyjadřují konkrétní zobrazované postavy. Ale popravdě nejzajímavější mi přišli buď technic figové nebo Jack Stone, protože měli pohyblivé končetiny a umožňovali mnohem větší pozovatelnost...
    MORKANT
    MORKANT --- ---
    Já k bionicle dodám, že jsem si taky myslel že to není moc lego - pak to dostal do ruky syn, a přesvědčil mě, že je to plně funkční součást technicu, a stavěl z toho skvělý věci. Měl něco takovýho:
    https://www.lego.com/cs-cz/service/buildinginstructions/8567
    PJOTRIK
    PJOTRIK --- ---
    Pro me Bionicle hlavne je genericka hracka/stavebnice, vubec v tom nevidim to Lego. Podobny problem mam i treba s Friends figurkama
    GREW
    GREW --- ---
    ZELGARIS: Za sebe muzu rict, ze ani jedno me nak vyrazneji nezaujalo, takze pro me stale plati, ze bionicle a drtiva vetsina jeho odvozenin se mi moc nelibi. Jeden z mala ktery se me tak nak zaujal je prave set 75120 K2SO. Myslim si, ze s tim ma stejny/podobny problem jako s technic sety jako Bugatti, kdy diky tomu, ze jsou ty modely skladane z technicu a snazi se vytvorit nake krivky a linie, ktere vetsinou moc presne vytvorit na postavach a autech nejde, pricemz se este ani vetsinou nepovede dodrzet meritko, to pak pro me ve vysledku vypada "rozbite".
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ZELGARIS: tens sliz!!!
    ZELGARIS
    ZELGARIS --- ---
    A pak samozrejme uplny mix a urcite proflakly


    CUSTOM LEGO Aliens Xenomorph
    https://www.youtube.com/watch?v=NLX2Bo7juvs


    Ale jinak jako normalni Bionicle taky nemusim a taky nechapu, jak to mohlo byt tak uspesne, ze to jednu dobu drzelo Lego v plusu...
    ZELGARIS
    ZELGARIS --- ---
    Jsem si kvuli tomu K2S0 kupoval tu hlavu, abych si ho poskladal :)

    Nebo original LEGO

    A moc
    ZELGARIS
    ZELGARIS --- ---
    Jinak diky Bionicle hlavne mame treba Hero Factory radu a diky tomu i z ni vychazejici paradni mocy michajici technic, bionicle/hero factory a system
    napr. original 75120 K2SO vs predloze vernejsi moc

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam