• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    GREW
    GREW --- ---
    E42: Osobne bych to u tohdle vydel spis na ulozeni/vystavani, nebo prodej, jelikoz treba ten set 740, pokud je kompletni, vcetne krabice a traye, stoji cca od 4000Kc vejs a ten 6929, pokud je kompletni, vcetne krabice, tak cca 1500-2000Kc a vejs a detem na hrani koupit nakej novej set/sety. Ono, pokud bys to prodal a dostal se na castku cca tech 5000-6000Kc, coz by melo jit uplne v klidu, tak za to koupis detem mnohem vic lega (zvlast, pokud si vycihas nakou akci, nebo koupis neco z druhy ruky), se kterym si v dnesni dobe i mnohem vic vyhrajou...
    ETHAN
    ETHAN --- ---
    ETHAN: GWP, samozřejmě.
    ETHAN
    ETHAN --- ---
    NELLAS: Pokud k tomu máš i toho GPW Mimica, tak tam se všechny náhradní kostky vejdou. A nebo třeba my doma všechny kostky, co nejsou aktuálně součástí něčeho postaveného, třídíme do MARS skříněk. Ale to už je asi trochu overkill pro situace, kdy je nesestaveného Lega fakt hodně.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Ad stary technic, mam tenhle set 8837 od asi roku 1995/96 a ted me konecne petilety syn presvedcil postavit B model. No, chybi mi smz hadice a nejake kostky, tak je to trosku ghetto build, ale bushingy jsou v poradku :)

    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Případně klon setu 8878 se zabudovanou baterkou

    Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
    US $2.47 | 8878 Rechargeable 850mAh Battery Box Technical Building Block Cars MOC Toy for Kid Motor Tool PF Power Functions DlY Leduo Brick
    https://a.aliexpress.com/_ExmOj6T
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    DURDIN: tak to měl ve videu přímo Balazs:

    USB rechargeable battery solution for the LEGO Technic hub by Phondly
    https://youtube.com/watch?v=5B8R2DeahHM
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    HONCKA: je to pro všechny jednodušší, tužkovky seženeš všude a nemusí se řešit legislativa ohledně zabudované baterky.
    A kdo chce, může si to modnout, dneska není problém si vytisknout stejný rámeček jako třeba tohle. Myslím, že jsem dokonce někde viděl nekoho prodávat přímo hotové řešení .
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    HONCKA: jednak by museli nejak resit vymenu za nove zabudovane lipolky, myslim ze by i nekteri pide drzkovali ze mas soucastku s vadnym/eolc aku a co pak s tim, krom toho eu ted tlaci na to aby vsude byly vymenitelne aku.
    a jednak a to myslim bude ten uplne hlavni duvod, jakekoli baterie jsou problem pro supply chain, at uz dopravci samotni, tak i skladovani a manipulace. museli by to cele adaptovat a nejspise by to bylo za jinou cenu. mozna nejake uplne samostatne rozsireni setu, krabicka s 1 nebo dvema baterkama by mohla fungovat...
    E42
    E42 --- ---
    HONCKA: Není to spíš dobře při tom, jak se lego dědí po generace?
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    VACA: BTW proč v současný době, kdy každá druhá hračka má v sobě zabudovanou lipolku pořád lego jede v tužkovkách?
    EMMET
    EMMET --- ---
    NELLAS: A je napíchnout na hradby jako výstrahu?
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    EMMET: Asi jo. Ale mně ukrutně přebývají hlavy :D
    EMMET
    EMMET --- ---
    NELLAS: Řekl bych, že to má naznačovat úpravu postav a vybavení jako v DnD
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    Já si tu odložím. Blížím se do finále toho DnD setu a moc se mi to líbí po všech stránkách. Vysírá mě jen jedna věc, snad ke každé figurce jsou dvě hlavy (mužská a ženská). A teď, někdy ve 24. pytlíčku, mi to řeklo, že u té postavené figurky z 5. pytlíčku si můžu vyměnit hlavu s pokrývkou, můžu přidat plášť a věci do rukou. Mám moc hlav a málo těl. To nemohli udělat o pár figurek víc?
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    VACA: spravia novu sadu; lego historic ;)
    VACA
    VACA --- ---
    HADIAK: tyjo, představa že jednou v techniku nebudou pístový motory a s tim spojený převodovky, rozvody a differáky, mě trochu děsí...
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    KAERO: zaujimave, ze lego pride s ohnostrojom v dobe, ked sa od ohnostrojov upusta, z roznych eko hladisk...
    EMMET
    EMMET --- ---
    DURDIN: Mario figurky jsou vlastně velké čtečky. Asi by se daly udělat s propojením technicku nějaké Mario karts, kde by se závodilo a zároveň nějak sbíraly body přejetím čárkových kódů
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    EMMET: super mario propojený s technicem by mohla být zajímavá kombinace. My doma tomu mariovi nikdy nepřišli nějak na chuť, ty samotné sety se musí stavět z tabletu/appky, pak se tam "nějak" hraje, ale vlastně doteď nevím co je cílem a děti nijak moc nezaujalo, že by si měli stavět vlastní dráhy. Asi by mě bavilo udělat nějakou dráhu co by se hýbalA podle toho co dělá Mario, ale asi by to taky nebavilo děti.
    KAERO
    KAERO --- ---
    Nova odmena za velky nakup. Ten set mi prijde hodne originalni. Neco takoveho jsem ani nevidel na rebrickable, eurobricks nebo jinde:



    LEGO Fireworks Celebration (40689) Upcoming GWP Revealed - The Brick Fan
    https://www.thebrickfan.com/lego-fireworks-celebration-40689-upcoming-gwp-revealed/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam