• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    BATY: EMMET: Tak jsem napsal do Lega pres ten link do poslal BATY a po par emailech dorazil novej motor normalne postou. Parada!

    Tak ted provest pitvu toho stareho. Uplne mrtvej neni, kdyz nezarazim osu uplne na doraz tak se to tak nejak toci, i kdyz pomaleji. Jak ji tam zarvu nadoraz, tak ani otacka...takze jdu googlit jestli to nekdo uz pitval a opravoval...
    PETJU
    PETJU --- ---
    KAERO: Blbe jsem to napsal - kompletni ve smyslu tech, ktere jsem chtel - tedy ty ne moc bezne, vzacnejsi, necim vyjimecne.
    Asi to bude Greedo (sw0110) - tahle figurka je vyjimecna v tom, ze je to jedna z uplne prvnich figurek se specialnim moldem na hlavicku.
    KAERO
    KAERO --- ---
    PETJU: kompletni SW sbirka - jsem myslel ze to jsou proste vsechny SW figurky. Ale to bys vedel ktera posledni ti chybi. Takze to znamena neco jineho?
    PETJU
    PETJU --- ---
    Jinak, uz mam temer kompletni SW sbirku. Chybi posledni figurka a jeste uplne nevim, ktera to bude.
    Ty chromovany jsem shanel opravdu tezce, ale podarilo se.

    A to jsem driv figurky uplne ignoroval, no..
    Je tady jeste nejakej podobnej pacient? :)

    PETJU
    PETJU --- ---
    KAERO: Jo, to je fakt :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    Ha, ted jsem si uvedomil - Mona Lisa je naprosto skvela! Ta zasoba zlatych dilku je neuveritelna! Vyuziti pro druzice a meziplanetarni sondy je naprosto maximalni!
    RSZ
    RSZ --- ---
    KAERO: ad lisa - obličej trochu creepy, jinak hezký, dcera to chtít určitě bude
    PETJU
    PETJU --- ---
    KAERO: Mona Lisa je skoro az desiva, rekl bych. Oblicej meni v zavislosti na uhlu pohledu. To se proste nepovedlo :)
    BATY
    BATY --- ---
    KAERO
    KAERO --- ---
    Mona lisa je podivna, ale goticka katedrala vypada dobre:



    SHMADE
    SHMADE --- ---
    VACA: Ano tohle možný je, sám používám něco podobného a vlastně i dost dalších...
    VACA
    VACA --- ---
    SHMADE: Prosimtě, testuju teď na platformě platformě toho Zetrose ovládání Xbox controllerem prostřednictvím Controlbrick2 aplikace.
    Je tohle povolený na závodě? Z pravidel mi to moc jasný neni.
    Každopádně je to uplně jinej level kontroly než šmatlání na display...
    VACA
    VACA --- ---
    tak hotovo, chybělo jen jedno světlo ze system dílků. Konečně se zase můžu vrátit ke svýmu projektu, byl jsem hodně naivní když jsem myslel že tohle budu mít za jedno odpoledne hotový. Jen abych zkontroloval jestli je set kompletní....



    Je to hodně dobrej set. Za mě osobně strčil do kapsy technic defendera, kterej byl pro mě top. A to jak vzhledem, je to fakt krásně vymodelovaný, tak i technikou stavby a funkčností..
    Zapínací diferáky jsou pecka, už jen to když člověk slyší jak zacvaknou spojky po stisknutí tlačítka... A krouťák to má jako bejk, díky hubům s planetovou převodovkou. Jen asi neni dobrej nápad tyhle huby použít na věci jako LTT (což jsem původně chtěl na přední nápravu), protože se lidem zadíraj, a rozebrat nejdou. (nedestruktivně)
    Jestli ho teď rozeberu jako dárce dílů, tak později určo zase složim jako platformu pro modding... Ale prostě i proto, že je to fakt pěknej model.
    Nevim proč, ale dost jsem tenhle set podceňoval. Z obrazovky to nedělá takovej dojem jako naživo, asi...

    (za svoji případnou negramotnost se předem omlouvám:)
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    VACA: Nevím jak plast, ale minimálně se liší tuhostí, a třeba u 3L pinu jsou minimálně tři různé verze, a jedna si pamatuju skoro vůbec nešla dostat ven :)

    Tady je k tomu nějaké povídání- https://brickset.com/article/57923/why-have-technic-pins-been-changed
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    VACA: my pouzivame tekuty, ale vetsinou ho tam nedavam, myslim ze jen jednou nebo dvakrat jsem daval od oka trochu.
    dilky s nalepkama se snazim vydruzit a ty tam nedavam. (to tak zni jak kdybych pral stovky kil, to bylo tak 10 pracek max)
    VACA
    VACA --- ---
    VACA: *vysokou pevnost. Sámozřejmě ;D
    VACA
    VACA --- ---
    Jenom tak pro pobavení obecenstva, oficiální Zetros set zadní náprava vs náprava mojí konstrukce co se snažim stvořit pro LTT:

    (obě s uzávěrkou)




    162g vs 92g, pravda je že jsem hodně uspořil díky pneumatickýmu ovládání.
    Abych to dostal do tohodle stádia tak mi to trvalo dva dny:D Snažil jsem se o nízkou pevnost konstrukce při nízký hmotnosti...
    Jen teda ještě nevim jak bude upevněná do šasi, který ale taky ještě vubec žádný nemám:)


    AXTHEB: soory :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    VACA: typ
    VACA
    VACA --- ---
    koukám že jsou různý druhy plastů...



    Ten druhej tip je součást tohodle setu, jsou matnější na pohled i omak, a nevydávaj takový to pěkný cvaknutí při zaklesnutí...
    Týká se to teda i černejch, a všech dalších pinů v tomhle setu..
    Originály to jsou

    Je to ten biodegradable plast co lego zkoušelo?
    VACA
    VACA --- ---
    PLAGUEDIL: toho jsem se trochu bál jestli se to neomele... Prášek na prádlo je teda v pohodě?
    BONGI: dobrej tip!
    CHIX: trefa:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam