• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MILAZAJICEKs detmi a pro deti ...tvorba, volny cas, rodicovstvi, cinnosti, vyroba, uceni, vychova
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    _AMBRA_: musis byt zamestnana nebo OSVC, alespon u nas...

    jinak, nakoupila jsem lepidla, barevny papiry, zlatou a stribrnou fixku a tempery [Mireckovi se strasne se strasne libej ty domecky od TULENI, a vsecno uz nam doslo] tak az dopiju kafe jdem na to, dodelame ty trubky jedny toaletni!!! :]
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    ZEMINO: já? a jaká kritéria??
    KOPRETKA
    KOPRETKA --- ---
    jee ty tiskátka jsou dobrý nápad..
    já tu už nějakou dobu sbírám roličky na tohle..)
    Zvířátka z ruliček od toaletního papíru | Předškoláci.cz - omalovánky, pracovní listy
    http://www.predskolaci.cz/?p=7854
    ZEMINO
    ZEMINO --- ---
    _AMBRA_: ve školce vůbec nechtějí vědět jaké dovednosti děti umí..to je až ve škole.. náš Maty neumí ani pořádně mluvit..vydává "zvuky a skřeky" a byl přijat,protože bylo místo :)
    kriteria spíš musiš splnovat ty :)
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    NACITALKA: NACITALKA: Anicka si pujcila malovatka, kdyby nekdo zkoumal ty ruzove oci :]]
    ELANORKA
    ELANORKA --- ---
    TULENI: Díky tomuhle vašemu obrázku jsem dneska taky koupila "vyřezávátko" a plánuju něco podobného na zítra :-).
    MAKU
    MAKU --- ---
    NACITALKA: nééé, to bylo čistě jen k tomu postesknutí, že dítě zná ve 2,5 letech jen pár barev :)
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    TULENI: MAKU: ha! zrovna jsem vyndala asi dvacet roli, udelali jsme loutky na tycce a ted premyslim co dal, uz jsou unaveny, tak razitka jsou dobry napad...



    MAKU: ted doufam, ze tu nevypadam jako pani drilovatelka ucitelka ;] samozrejme rozvijim jen kdyz je to bavi, nenasilne, jinak to nema cenu a spis by meli odpor k "uceni"...
    MAKU
    MAKU --- ---
    TULENI: toaleťákový razítko je super nápad!
    TULENI
    TULENI --- ---
    este sme nedavno pretvarely krabice od sunaru a caju na "domecky" ke kolejim :)




    TULENI
    TULENI --- ---
    TULENI: a tu je vysledek..
    TULENI
    TULENI --- ---
    "maminko, budem nuzkovat? .)))"
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    MAKU: jasně, taky mi nešlo o žádný dril :) asi se moc plaším zápisem do školky (duben)
    MAKU
    MAKU --- ---
    _AMBRA_: souhlasím s MALKE: Já třeba to kolíčkové přiřazování odstínů nevyráběla proto, abych Tédu nějak cíleně "učila" - on prostě barvy třídí a pojmenovává rád (+ miluje kolíčky, takže ideální kombinace). Ve skupině podobně starých dětí na cvičení má jako jediný "problém" s přiřazováním barevných míčků na příslušné části barevné plachty - protože na plachtě je jen modrá, zelená červená a žlutá, zatímco mezi balónky je i žlutozelená, tyrkysová, žlutooranžová atp. Ostatní děti to neřeší, Tedík pak ty "špatně" uístěné balónky vybírá a dává je stranou, že tam nepatří... Imo poznávání (správné pojmenovávání) barev není v tomto věku u dětí nijak zásadní dovednost, do školy času dost. Na druhou stranu když to dítě baví, proč ho v tom nerozvíjet, že :-)
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    LEPEK: uka
    LEPEK
    LEPEK --- ---
    tak jsem uz kone vyrobila, z hodne trvdeho silneho kartonu jsem vystrihla hlavu, tyc s hlavou jsem celou omotala/olepila gafou a pak jsem celou hlavu pretahla neprusvitnou cernou puncochou a zavazala pod krkem :)

    malej na nem jezdi zatim jen opacne ;)
    ELANORKA
    ELANORKA --- ---
    LEPEK: Jj
    LUCCHA
    LUCCHA --- ---
    LEPEK:



    Šila jsem jednoho koně pro holku kamaráda, ale nebyl určený na hraní, tak byl jen zavázaný na tyči. I když i tak to bylo pevné.
    Pokud bych ho chtěla víc zajistit, obšila bych tu tyč.
    MALKE
    MALKE --- ---
    _AMBRA_: Barvy byly jedna z prvních věcí, které začal řešit, když začal mluvit (tzn. někdy před druhým rokem). Nejdřív rozděloval svět na modré a ne-modré věci, modrá byla nějaká strašně oblíbená, a pak začal přidávat, dneska - dva a tři měsíce - pozná v podstatě základní barvy.

    Ale IMO je to jenom otázka toho, co je baví. Jeho baví poznávat číslovky a barvy, čtení, tak furt čtem a poznáváme, ale v době, kdy všechny děti už půl roku mávaly jak zběsilé, synek zavile odmítal udělat pápá, až před asi dvěma měsícema začal z kostek stavět, ne jenom mi bourat, a tak:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam