• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOMONO_BURUBojová plemena - výměna zkušeností, zážitky ... ,,Bojová plemena” - výměna zkušeností, zážitky ...
    TETA_JELENA
    TETA_JELENA --- ---
    NOITA
    NOITA --- ---
    JOHNY_JA: :-( tak to nepomuzu, ja zas neovladam nemcinu

    HULENKA: JJ máš pravdu, tak v češtině doporučuji Roger Abrantes: Řeč psů
    Cokoliv od E.Trumlera, Mikulica a v angličtině Jean Donaldson: Don´t shoot the dog, Pat Miller: Positive dog training, Patricia Mc´Connell: The other end of the leash
    HULENKA
    HULENKA --- ---
    NOITA: no doufam, ze, hromada kvalitni literatury opravdu existuje... ale bohuzel se skryva po obrhromadou blbosti a je tezky se k ni prokousat :))))
    JOHNY_JA
    JOHNY_JA --- ---
    NOITA: hehe takova blba otazka... v cestine by ta knizka nahodou asi nebyla co????nebo aspon nemcina to jako dam ale anglicky neumim .. :(((
    LANTANA
    LANTANA --- ---
    FANAE: no to souhlasim, jestli zkousky, tak zadna diskriminace! :-) hezky zadny privilegia, vzdyt takovy zkousky, ktery tu navrhujete by urcite byly uzitecny a mely zvladnout vsechny plemena..
    NOITA
    NOITA --- ---
    DRUMID23: konkrétně na téma agrese doporučuji tuhle obsáhlou publikaci Aggression in dogs
    NOITA
    NOITA --- ---
    DRUMID23: Praxe, psi mě živí:-) Jinak existuje hromada kvalitní literatury. V češtině teda už nic nečtu, ale pro začátek Mikulica: Poznej svého psa
    DRUMID23
    DRUMID23 --- ---
    NOITA: o te zkousce jsem nikdy neslysel, to je pro mne nova vec....
    NOITA: imho tohle jsemteke nikde nevycelt na vanoce jsem dostal knizku o bultikach a tohle tam vubec neni :D kde cerpash informace?
    fakt mne to zajima....
    NOITA
    NOITA --- ---
    PETTYCAY: Já navrhuji zkoušku ala Canine Good Citizen pro všechny psy a ty, kteří ji úspěšně absolvovali výrazně zvýhodnit - snížit nebo odpustit poplatky, případně průkazku, která by je opravňovala k volnému pohybu bez vodítka. Pozitivní motivace.
    NOITA
    NOITA --- ---
    DRUMID23: existuje něco jako genetická dispozice nebo se ti může stát, že ti psa napadne jiný pes a ten tvůj má od té doby reakci. Nebo vnitrodruhová agrese sebevědomý samec kontra sebevědomý samec a co teprve háravé feny! Agresivita je docela komplikovaný problém a je součástí jejich přirozeného chování. To, jak je schopen pes svou agresi kontrolovat, je výsledkem učení.
    DRUMID23
    DRUMID23 --- ---
    a co tahle chovani cloveka k psovi? to ma taky velky dopad na psa... imho strasne zalezi jak se clovek chova k psovi, prece kdyz ho socializujesh s ostatnima tak nevidim problem proc by mel byt zly! kdyz se k nemu chovash normalne, nemlatish ho od rana do vecera atd....tak prece nemuze byt agresor.
    FANAE
    FANAE --- ---
    PETTYCAY: Co vysky, vahy. Takovi lide jsou nejlepsi, co rikaji, kazdy pes co vazi vic nez 25 kg je nebezpecny... Paja vazi teda sotva 18 a asi by z ni "nepratele bojovych psu" radost nemeli..
    PETTYCAY
    PETTYCAY --- ---
    NOITA: to je dobrej napad, ja bych to jeste doplnola o to, ze ne jen tedy bojova plemena, ale psi od urcite vejsky by museli podstoupit urcite zkousky....

    HULENKA: takovejm dat ty plys. pejsky na ovladani ;oD
    HULENKA
    HULENKA --- ---
    NOITA: a ono to navic nejni vubec jenom o psech.. s tim,jak se psi stali oblibenymi lidskymi spolecniky a taky bohuzel trendnimi modnimi doplnky.. ubylo lidi co si opravdu uvedomuji , co to je mit psa, jak se o nej dobre starat a spravne ho vychovavat a ze je potreba vychovavat nejen psa, ale taky sebe a okoli, predevsim deti..k vzajemnemu respektu...ze to nejni vycpanej plysak, ale zivej tvor, kteremu se taky vsechno nemusi libit...

    NOITA
    NOITA --- ---
    PETTYCAY: a pak taky složení zkoušky na cvičáku vůbec nemusí znamenat ovladatelného psa. Zavedla bych obdobu Canine Good Citizen, kde se testují rekce psa v normálním prostředí, reakce na lidi, psy a podobně.
    NOITA
    NOITA --- ---
    PETTYCAY: IMHO je velmi problémový ten termín "bojový" nebo "nebezpečná plemena"
    LIBANEC
    LIBANEC --- ---
    PETTYCAY: vsak ja nejsem rozhorcena na tebe :-)
    PETTYCAY
    PETTYCAY --- ---
    LIBANEC: moje narazka se tykala ciste tohodle problemu co kazdej resi... Vim jak to myslis, meli jsme na baraku jezevcika a to byla fakt svine, ze jsem takovou od ty doby nevidela....
    Muj naroz si myslim, ze by zavrel pusu spoustu lidem, co tyhle plemena jakkoli odsuzujou.... Mame doma pitbulku a to je fakt mazel nejvetsi (asi jako spousta tehle psu co maj znamy), ale staci projit kolem cloveka a uz diky tem predsudkum se stranej...
    Jako ty pises co ta spousta jinejch psu, ale sama vidis jakej nazor na to lidi maj -bohuzel.....
    LIBANEC
    LIBANEC --- ---
    PETTYCAY: aha a jsme zas u "bojovych plemen" ze ? a co treba ovcaci, labradori, retrivri, oriskove a vubec kazdej druhej pes ?
    PETTYCAY
    PETTYCAY --- ---
    FATBEAR: nechapu proc nezavedou to, ze kdo chce nejaky bojovy plemeno a poridi se ho, tak s nim nejdriv na cvicaku musi slozit urcite zkousky, padla by tim spousta problemu a pokud by clovek neudelal (tudis by se dokazalo, ze psa nezvlada) tak by se mu pes odebral...
    To mi docela rozsekalo, jak tady a nebo to bylo ve vedlejsi diskuzi byla nejaka pipka (modelka ci co, fakt se v tom nevyznam) a poridila si psa jen kvuli tomu, ze to bude perfektni doplnek... chyo.. k tomu fakt nemam slov, dmnce
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam