• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOMONO_BURUBojová plemena - výměna zkušeností, zážitky ... ,,Bojová plemena” - výměna zkušeností, zážitky ...
    NOITA
    NOITA --- ---
    PETTYCAY: Já navrhuji zkoušku ala Canine Good Citizen pro všechny psy a ty, kteří ji úspěšně absolvovali výrazně zvýhodnit - snížit nebo odpustit poplatky, případně průkazku, která by je opravňovala k volnému pohybu bez vodítka. Pozitivní motivace.
    NOITA
    NOITA --- ---
    DRUMID23: existuje něco jako genetická dispozice nebo se ti může stát, že ti psa napadne jiný pes a ten tvůj má od té doby reakci. Nebo vnitrodruhová agrese sebevědomý samec kontra sebevědomý samec a co teprve háravé feny! Agresivita je docela komplikovaný problém a je součástí jejich přirozeného chování. To, jak je schopen pes svou agresi kontrolovat, je výsledkem učení.
    DRUMID23
    DRUMID23 --- ---
    a co tahle chovani cloveka k psovi? to ma taky velky dopad na psa... imho strasne zalezi jak se clovek chova k psovi, prece kdyz ho socializujesh s ostatnima tak nevidim problem proc by mel byt zly! kdyz se k nemu chovash normalne, nemlatish ho od rana do vecera atd....tak prece nemuze byt agresor.
    FANAE
    FANAE --- ---
    PETTYCAY: Co vysky, vahy. Takovi lide jsou nejlepsi, co rikaji, kazdy pes co vazi vic nez 25 kg je nebezpecny... Paja vazi teda sotva 18 a asi by z ni "nepratele bojovych psu" radost nemeli..
    PETTYCAY
    PETTYCAY --- ---
    NOITA: to je dobrej napad, ja bych to jeste doplnola o to, ze ne jen tedy bojova plemena, ale psi od urcite vejsky by museli podstoupit urcite zkousky....

    HULENKA: takovejm dat ty plys. pejsky na ovladani ;oD
    HULENKA
    HULENKA --- ---
    NOITA: a ono to navic nejni vubec jenom o psech.. s tim,jak se psi stali oblibenymi lidskymi spolecniky a taky bohuzel trendnimi modnimi doplnky.. ubylo lidi co si opravdu uvedomuji , co to je mit psa, jak se o nej dobre starat a spravne ho vychovavat a ze je potreba vychovavat nejen psa, ale taky sebe a okoli, predevsim deti..k vzajemnemu respektu...ze to nejni vycpanej plysak, ale zivej tvor, kteremu se taky vsechno nemusi libit...

    NOITA
    NOITA --- ---
    PETTYCAY: a pak taky složení zkoušky na cvičáku vůbec nemusí znamenat ovladatelného psa. Zavedla bych obdobu Canine Good Citizen, kde se testují rekce psa v normálním prostředí, reakce na lidi, psy a podobně.
    NOITA
    NOITA --- ---
    PETTYCAY: IMHO je velmi problémový ten termín "bojový" nebo "nebezpečná plemena"
    LIBANEC
    LIBANEC --- ---
    PETTYCAY: vsak ja nejsem rozhorcena na tebe :-)
    PETTYCAY
    PETTYCAY --- ---
    LIBANEC: moje narazka se tykala ciste tohodle problemu co kazdej resi... Vim jak to myslis, meli jsme na baraku jezevcika a to byla fakt svine, ze jsem takovou od ty doby nevidela....
    Muj naroz si myslim, ze by zavrel pusu spoustu lidem, co tyhle plemena jakkoli odsuzujou.... Mame doma pitbulku a to je fakt mazel nejvetsi (asi jako spousta tehle psu co maj znamy), ale staci projit kolem cloveka a uz diky tem predsudkum se stranej...
    Jako ty pises co ta spousta jinejch psu, ale sama vidis jakej nazor na to lidi maj -bohuzel.....
    LIBANEC
    LIBANEC --- ---
    PETTYCAY: aha a jsme zas u "bojovych plemen" ze ? a co treba ovcaci, labradori, retrivri, oriskove a vubec kazdej druhej pes ?
    PETTYCAY
    PETTYCAY --- ---
    FATBEAR: nechapu proc nezavedou to, ze kdo chce nejaky bojovy plemeno a poridi se ho, tak s nim nejdriv na cvicaku musi slozit urcite zkousky, padla by tim spousta problemu a pokud by clovek neudelal (tudis by se dokazalo, ze psa nezvlada) tak by se mu pes odebral...
    To mi docela rozsekalo, jak tady a nebo to bylo ve vedlejsi diskuzi byla nejaka pipka (modelka ci co, fakt se v tom nevyznam) a poridila si psa jen kvuli tomu, ze to bude perfektni doplnek... chyo.. k tomu fakt nemam slov, dmnce
    LIBANEC
    LIBANEC --- ---
    FATBEAR: achjo, to jsem zvedava co na konec vymysli. Nejhorsi je ze tak jako tak na to doplati uplne jini lide a psi, nez ti, kterych chteji, aby se to tykalo.
    PETTYCAY
    PETTYCAY --- ---
    BEATY: tak ta je vyborna ;o))) ta nase by z toho mela dalsi hracku :o)
    BEATY
    BEATY --- ---


    CAU,NE :O)
    BEATY
    BEATY --- ---
    DRUMID23: no samozrejme, ze prijmu :) a ad to biti, tak jsem to mela podobne se svoji fenkou... akorat, ze pak jsem ji fyzicke trestala uz jenom, kdyz provedla neco, co uz bylo moc...coz bylo pak uz jednou za cas.. protoze me prislo, ze ji to vubec ale vubec neboli, a treba u toho i vrtela ocasema smala se mi do xichtu (fakt smala, se na ni pozna , jak ji ujizdi koutky) kze jsem presla k psychickym trestum - povalila jsem ji na zada a vycenila zuby, dala na hanbu (coz bylo misto za dverma) a nechala ji tam treba 4 hodiny, nebavila jsem se s ni... to ji nejvic dostavalo...ale samo jednou za cas kdyz zkousi mou trpelivost ji placnu po prdeli a pak je zas dobra :o)
    HULENKA: no jsem opravdu zvedava, jak tady tenhle bulicek dopadne, mozna se blbce rozsviti v hlave a fakt ho bude vychovavat tak jak se ma nebo co nejrychleji ho daruje zodpovednejsim lidem... doufam, ze nedojde k tretimu pripadu, ze ho da do utulku :(
    NOITA
    NOITA --- ---
    LIBANEC: clicker - klikr, klikátko jak chceš:-)

    DRUMID23: jj máš pravdu s těmi pamlsky, ale ten způsob, který máš na mysli je z mého pohledu ukecávání typu: "koukej tady máš piškot a buď tak laskav už si prosím sedni." Způsob používání odměn (pamlsků, hry, sociálního kontaktu), který upřednostňuji je :" Ano, to cos právě udělal, bylo přesně to, co po tobě chci a za to si zasloužíš odměnu." Ten systém je hodně vymakaný a jakmile psovi vysvětlíš, co po něm chceš a on to pochopí, přecházíš na odměny pomocí podmíněného motivátoru - slovní pochvala třeba. Takže pamlsků se velmi záhy zbavíš.
    Mně zase vadí hlášky typu: "ale já chci, aby to pes dělal pro mně a ne pro odměny." Pak se naskýtá otázka: "A ty bys chodil do práce jen pro šéfovu radost, kdyby to přestaly chodit peníze na účet?" Ve skutečnosti jsou lidi, kteří používají tuto argumentaci závislí na trestech a nepříjemných podnětech, které psovi působí. Takže pes maká ze strachu a ne kvůli nim :-))


    DRUMID23: no bolí, nebolí každopádně trest narušuje vztah mezi tebou a psem, můžeš tak vybudovat různé úlekové reakce, aktivuješ obranné mechanizmy, dopad na psychiku psa je předem nepředvídatelný a jejich účinek je dočasný.
    IMHO je lepší psovi vysvětlovat a odměňovat za to, co dělá dobře a ne ho neustále trestat za to, co dělá špatně.
    LIBANEC
    LIBANEC --- ---
    DRUMID23: taky mluvime z vlastni zkusenosti - Holy taky posloucha. :-)
    DRUMID23
    DRUMID23 --- ---
    LIBANEC: znam jedu rodinu tady v F-M kteri maji pitbula, jsou jen prej 3 v CR je dovezenej ani nevim odkud nechteli rict odkud tak jsem se dal nevyptaval.Vzivote na nej nesahli a dela si naprosto co chce! to ja prave nechci...
    muzu si dovolit chodit s larou na volno pac vim at se stane co se stane kdyz zavolam tak prijde sic treba na druhe zavolani ale prijde ... neznam moc psu tohodle typu aby takhle poslouchali, mluvim z vlastni zkusenosti...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam