• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOMONO_BURUBojová plemena - výměna zkušeností, zážitky ... ,,Bojová plemena” - výměna zkušeností, zážitky ...
    Tyto stránky jsou věnované výměně názorů, zkušeností a zážitků s "bojovými plemeny".
    Diskuze se neomezuje pouze na standardní plemena - pitbul, staford ..., ale je otevřena i jiným, netradičním "bojovým" psům.
    Vystavujte dle libosti foto Vašich miláčků, zanechávejte linky na stránky s touto tématikou.




    rozbalit záhlaví
    NOITA
    NOITA --- ---
    GIO: ani to ne, ale za 600,- se ho dá pořídit i o dost víc, pokud máš dobrý zdroj. Můj největší pes má 38 kg (hurá konečně přibral) a kilčo denně sežere.
    GIO
    GIO --- ---
    no, sedm kila masa to je pro me tak na tyden.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    GIO: Za 600,- je minimálně 7,5 kg masa. Pokud beru vepřovou plec, tak je zhruba za 80,-/kg. Pokud bereš mix masa (játra, hřbety, ořezy), tak se to klidně vyšplhá na 10kg.
    GIO
    GIO --- ---
    za sest set ma skolik kilo masa?

    jinak ja bych si teda psy vetsi a tezsi takhle krmit netroufla, bala bych se, ze jim neco bude chybet nebo ze bude jdlo moc tucne a tak..ale samo granule taky nejsou idealni.
    ja davam syrove maso jako prikrm(tak 3x tydne) a grnaule jako hhlavni slozku
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    to maso mozna na 600, nejak sem to vic nepropocitavala:) zalezi na tom, co vezmu..
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    RAVNOS: na moje 30kilovy psiska ciste maso za 500 na mesic. Plus prilohy, zeleninu mas doma, nebo bys aspon mel mit:P :), nejaky doplnky...ja jsem na nejakejch 700mesicne.
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    RAVNOS: ouk:) Ja chapu, ze ne kazdymu se do toho chce a ma na to cas, respektive si to spis spousta lidi neumi predstavit. Ale samozrejme netvrdim, ze pro spoustu lidi je i tech 10min denne dost:) Jen na tom proste vidim svoje coklise a dalsi, kteri jsou krmeni stejne. Az na ten cas, kterej musis venovat tomu, ze rano vyndas maso z mrazaku a vecer udelas prilohy a chrstnes to psovi do misky, na tom vidim jenom klady:)
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    RAVNOS: a proc se do me opiras? ja to myslim v dobrym a ve srande. Nikoho nenutim, aby psovi nedejboze varil. Ale taky znam pomerne dost lidi, ktery to delaj i pri tom vytizeni, cos popsal. Ano, ja jsem jen studentka, co ma hodne volnyho casu. Jen jsem si dovolila podotknout, ze je to tak 10min denne.
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    BRUKEV: ja teda nevymejslim:) delam to automaticky..kazdej den hrabnu po jinym mase, udelam nejakou prilohu, nakrajim zeleninu...:)) ale jasne, lenost je hrozna vec:P :))
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Někdy opravdu jo. Někdy se ti nechce vymýšlet.
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    BRUKEV: 10minut denne te zabije?:)))
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Nehledě na to, že to stejně většinou kixuju. Granule doplním trochou masa, zeleninky, šťávy atd.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Protože granule jsou more easy:))
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    a proc tim teda psa nekrmis furt?:)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    No jo, ale čas od času mám potřebu krmit psa negranulovaným krmivem a tohle mi vychází jako dobrá alternativa, případně náhražka premiových krmiv.
    Superpremiovky, kde 10kg stojí 1400+ to dle mě překoná také.
    GIO
    GIO --- ---
    mas z toho taky tak deset kilo potravy a casove ti to vydrzi lautr stejne...ne?
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    RAVNOS: Já nedávno uvažoval podobně. 10kg granulí cca 1000,-

    Krkovice od řezníka je za 80,-/kg. Když vemu 8kg, je to za 640,- Za zbytek nakoupíš vločky, rýži, kotel zeleniny, dva kotle těstovin, bylinky, sardinky...

    A když to zmícháš ve správným poměru, máš z toho kila a kila suprčuprzdravý stravy přímo z plotny. Mícháno a servírováno s láskou:)
    HULENKA
    HULENKA --- ---
    HULENKA:
    http://www.amazon.co.uk/Bull-Terrier-Alternative-Approach/dp/1412076102/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1232019640&sr=1-1

    akorat asi v CR nevysla

    je to takovej zajimavej uvod a vysvetleni toho jak alternativne pristupovat prave k bullterrierovi, protoze autorka je primo chova a je v kontaktu se spoustou chovatelu a taky organizaci bullterrier v nouzi.


    MARTIN_531
    MARTIN_531 --- ---
    HULENKA: jakou knizku?
    NOITA
    NOITA --- ---
    RAVNOS: 2-3 měsíce opravdu nenapáchají škody. Sáhla bych po českém krmivu. Zrovna Brit si lidi docela pochvalujou, Fitmin taky není špatný. Nebo přejdi taky na syrové. Maso můžeš vzít z Vetamixu a těstoviny nebo vločky jsou za pár kaček. Navíc psům to chutná a prospívá. Moji psi jsou momentálně skoro freegani. Kamarádka dělal čistku v mrazáku a dostali jsme skoro 40 Kg masa zadarminko. Třeba se ti taky něco takového poštěstí. S granulemi bych se navíc zkusila obrátit na někoho, kdo bere z velkoobchodu, taky to dost pomůže.
    MALLORYNOX
    MALLORYNOX --- ---
    ORIKA: tu ma pry u sebe... holt ji mela driv nez Arcinu, takze pokud jeden pes musel stranou, mela asi jasnou volbu...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam