• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOMONO_BURUBojová plemena - výměna zkušeností, zážitky ... ,,Bojová plemena” - výměna zkušeností, zážitky ...
    GIO
    GIO --- ---
    JULYZ: protoze to nedelam u obou, treba takhle dusledne, ja to fakt resim jen drobnostmi typu psi nesmi nasedacku kocky jo kocky ji driv psi az po nich a to uplne staci.
    jinak s dominanci v puberte se psem problemy byly(v jine souvislosti nez s kockama) a tohle ho taky behem par dni urovnalo do mezi. nemusime to dale dodrzovat. proste stacilo nekolik malo dni to tak pouzivat a pes se zaradil tam kam ma a uz si nevyskakuje. pro me jsou osobni zkusenosti nejlepsi dukaz.jinakjak pises slovensky nejak mi unika asi co myslis tim poslednim dovetkem, no proste ja psa vychovavam takhle a funguje mi to. nemam jinou zkusenost, nerikam, ze to nejde i jinak, ale ze mne se osvedcuje tenhle nenasilnyzpusob vyborne...
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    GIO: no podla mna to vobec povahu dokazu nesplna.... ak by si vychovu aplikovala tak ako to robis, ale zaroven neriesial veci typu - pes je posledny, posledny prechadza dvermi, nesmie vyliezt vyssie ako stojim ja a pod... ako vies, ze by ti psi neboli rovnako vychovani?
    GIO
    GIO --- ---
    a u psu s prirozene dominantnejsi povahou(co noita, to "bojova plemena" byvaji zejo) bych se fakt radsi nespolehala na to ze, pes bude kocku odprirozena respektovat, ale spis ho k tomu cilene vedla, odmala, mantinely, hierarchie, nebo vymezeni prostoru, at uz se tom rika jak chce.
    GIO
    GIO --- ---
    NOITA: to je pro me dostatecny dukaz, praktikuji to tak odjakziva, co mame psy spolu s kockama a bez sebemensiho problemu. neni to nijak nasilna metoda, zadny dril ani buzerace, jen mantinely, to souhlasim, ale to se prece nevylucuje.
    GIO
    GIO --- ---
    NOITA: ja si to nemyslim, jak rikam, mam porovnani s rodinou,kde pes(posloucha jak hodinky, neni nevychovany) proste s kockama ma blbe souziti kvuli panicce.
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    nieco dalsie ohladom dominancie a popularnych mytov: http://www.apdt.com.au/files/dominancestatement.pdf
    NOITA
    NOITA --- ---
    RAVNOS: neexistují pro to žádné důkazy

    JULYZ: Tak tak


    GIO: Je to jen o nastavení mantinelů a jejich dodržování.
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    GIO: a nemoze to byt tym, ze ten pes obecne nie je vychovany?
    nedalo mi to, tak som aspon rychlo nieco vygooglila http://barney.glenalbyn.org/view.php?cisloclanku=2005111701
    nie je to sice presne to co som chcela, ale ako nastin to staci, je tam aj zmienka o "pes na gauci" (vyvysenom mieste) ako jeden z tradicnych mytov
    GIO
    GIO --- ---
    JULYZ: no mozna je zastarala, ale funguje. mam srovnani s kamoskou, ktera psovi nija nenaznacuje ze je iz nez kocky a taky to u nich vypada. kocky krute protestujou, pes je honi, no proste srovnani mam.
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    GIO: no to si myslim ze je UL... som v praci tak nemam cas to momentalne googlovat, ale doma pohladam a poslem. tato teoria je zastarala ale zatial u nas prilis zakorenena
    GIO
    GIO --- ---
    JULYZ: samozrejme ze souvisi, i dva psy kdyz mas a jeden bude spat vys, tak bude v hierarchii vyse.
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    GIO: ale tak to sa mi teda nezda... hierarchia a to ci kocka vylezie vyssie ako pes alebo je skor ci neskor ako on moc spolu nesuvisi
    PAVLINKA
    PAVLINKA --- ---
    u nas je to asi tim ze se djaba nikdy nesetkala s kockou co by zustala na miste, tzn. djaba dostane amok a v tranzu ji zacne honit...nedavno sme ale sli po ulici a kocka pred nama...djaba vystartovala ja zarvala a kocka nic...sla si dal...djaba se zastavila na fleku a v pohode.)
    ZWL23
    ZWL23 --- ---
    GIO: no tobych se asi taky slitoval a vzal ho pod křídla kdyby to bylo takle :)) ale dokud budu bydlet v baráku tak si kočku pořizovat nebudu
    GIO
    GIO --- ---
    ZWL23: no doga ji nasla nekde na zahrade.. prinela v drzce ozuzlany kote, protoze asi nekde zuchlo ze strechy a bylo cele dobite..a prochladle.. tak uz je mu rok a pul no.)
    ZWL23
    ZWL23 --- ---
    GIO: no ta naše mrška když je venku hnusně tak jo ale myslim že sevní probudil lovec pže je skor porát naproti vlese
    ZWL23
    ZWL23 --- ---
    GIO: hihi tagže ty deš venčut hafana tvá atila přiběhne s míčkem v puse a ty zjistíš že je to čičí tak jí bereš hned dom ...... já vim že uměj bejt i láskyplný ale doma prostě skor vůbec nejsem a nedokážu si představit jak semnou bude micí trávit 24/7 jako nikita
    GIO
    GIO --- ---
    ZWL23: hehe ja mam taky puvodne bytovy kocky... a ted zijou na vesnici a je to furt stejny, jdou se ven probehnout, ale hura domu ...:)
    GIO
    GIO --- ---
    jako ono to s tou hierarchii ale taky neni uplne nutny, je to kus od kusu jak podle kcoek, tak podle psu, jsou psi salamisti, kteri na sobe nechaji drivi stipat a pak se to asi takhle moc resit ani nemusi...
    ZWL23
    ZWL23 --- ---
    GIO: :D mám rád kočku cosme měli v praze nabytě .... jenže to je úplně jinmej model ona tři roky života neopustila byt a byla nejvíc vpoho jak semnou tak sniki, ale když sme se vrátili navesnici tak asi popůl roce našla odvahu aby vyšla ven nazahradu pak dolesa .... a poroce jezní úplně jiná kočka ta vesnická nepřítulná :(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam