• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOMONO_BURUBojová plemena - výměna zkušeností, zážitky ... ,,Bojová plemena” - výměna zkušeností, zážitky ...
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    GIO: a nemoze to byt tym, ze ten pes obecne nie je vychovany?
    nedalo mi to, tak som aspon rychlo nieco vygooglila http://barney.glenalbyn.org/view.php?cisloclanku=2005111701
    nie je to sice presne to co som chcela, ale ako nastin to staci, je tam aj zmienka o "pes na gauci" (vyvysenom mieste) ako jeden z tradicnych mytov
    GIO
    GIO --- ---
    JULYZ: no mozna je zastarala, ale funguje. mam srovnani s kamoskou, ktera psovi nija nenaznacuje ze je iz nez kocky a taky to u nich vypada. kocky krute protestujou, pes je honi, no proste srovnani mam.
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    GIO: no to si myslim ze je UL... som v praci tak nemam cas to momentalne googlovat, ale doma pohladam a poslem. tato teoria je zastarala ale zatial u nas prilis zakorenena
    GIO
    GIO --- ---
    JULYZ: samozrejme ze souvisi, i dva psy kdyz mas a jeden bude spat vys, tak bude v hierarchii vyse.
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    GIO: ale tak to sa mi teda nezda... hierarchia a to ci kocka vylezie vyssie ako pes alebo je skor ci neskor ako on moc spolu nesuvisi
    PAVLINKA
    PAVLINKA --- ---
    u nas je to asi tim ze se djaba nikdy nesetkala s kockou co by zustala na miste, tzn. djaba dostane amok a v tranzu ji zacne honit...nedavno sme ale sli po ulici a kocka pred nama...djaba vystartovala ja zarvala a kocka nic...sla si dal...djaba se zastavila na fleku a v pohode.)
    ZWL23
    ZWL23 --- ---
    GIO: no tobych se asi taky slitoval a vzal ho pod křídla kdyby to bylo takle :)) ale dokud budu bydlet v baráku tak si kočku pořizovat nebudu
    GIO
    GIO --- ---
    ZWL23: no doga ji nasla nekde na zahrade.. prinela v drzce ozuzlany kote, protoze asi nekde zuchlo ze strechy a bylo cele dobite..a prochladle.. tak uz je mu rok a pul no.)
    ZWL23
    ZWL23 --- ---
    GIO: no ta naše mrška když je venku hnusně tak jo ale myslim že sevní probudil lovec pže je skor porát naproti vlese
    ZWL23
    ZWL23 --- ---
    GIO: hihi tagže ty deš venčut hafana tvá atila přiběhne s míčkem v puse a ty zjistíš že je to čičí tak jí bereš hned dom ...... já vim že uměj bejt i láskyplný ale doma prostě skor vůbec nejsem a nedokážu si představit jak semnou bude micí trávit 24/7 jako nikita
    GIO
    GIO --- ---
    ZWL23: hehe ja mam taky puvodne bytovy kocky... a ted zijou na vesnici a je to furt stejny, jdou se ven probehnout, ale hura domu ...:)
    GIO
    GIO --- ---
    jako ono to s tou hierarchii ale taky neni uplne nutny, je to kus od kusu jak podle kcoek, tak podle psu, jsou psi salamisti, kteri na sobe nechaji drivi stipat a pak se to asi takhle moc resit ani nemusi...
    ZWL23
    ZWL23 --- ---
    GIO: :D mám rád kočku cosme měli v praze nabytě .... jenže to je úplně jinmej model ona tři roky života neopustila byt a byla nejvíc vpoho jak semnou tak sniki, ale když sme se vrátili navesnici tak asi popůl roce našla odvahu aby vyšla ven nazahradu pak dolesa .... a poroce jezní úplně jiná kočka ta vesnická nepřítulná :(
    GIO
    GIO --- ---
    ZWL23: tobe kocka nic nedava? a davas neco ty ji?.)) ja jich mam pet a to ti je takovy lasky.))) a srandy, no.. doporucuju:) (ale navic kdyz mi to psi nosi, prece ta mrnata kocici nevyhodim, zejo.)
    ZWL23
    ZWL23 --- ---
    GIO: :-o njn umě je to konflikt z děctví .... vždy mi sviňky vytahali ryby ze zahradního jezírka cosem si tak poctivě nachytal :D
    no a teď je to spíš tim že mi ta kočka nic nedává ... pes semnou běhaá hraje si .....
    kočka si příde jen když je 19:30 (mimochodem bych si podle ní mohl řídit hodinky) abych jí vyklopil konzervu .... pak možná trochu zavrní koukne namě a zmizí
    GIO
    GIO --- ---
    RAVNOS: jo tohle je dost nerealny, na kcoky se totiz musi dost jinak nez na psy/lidi

    spis jako na deti.)) ale taky to neni uplne presny.. proste je to hodne specificky vztah. a chapu, ze spousta lidi kocky neskousne, protoze to neni uplne jenoduchy s nima, ale zas je to vyzva.))
    GIO
    GIO --- ---
    ZWL23: chyba. kocka je v tom prave mnohem lepsi tvor nez pes, protoze clovek se s ni nauci toleranci k druhym a nauci se s ni taky komunikovat jinak, nez je to zapotrebi se psem, a to je myslim hodne obohacujici.)
    GIO
    GIO --- ---
    ZWL23: no, tak to uz rde mnou nerikej. ja to beru docela vazne, protoze mam sve kocky hodne rada.. psy samozrejme taky, ale musime dodrzovat pravo slabsiho.. protoze mam tak velke psy, ze sebemensi hierarchicky konflikt by mohl mit spatny konec.
    moji psi teda nase kocky maji hodne radi a i je brani pred jinymi psy co treba prijedou a snazi se je honit nebo cuchat, ale ta hierarchie je nutna. neni to nic nasilneho. pes proste nesmi na gauc(logicky, byt tam byt jen jeden muj pes, ja se tam uz nevejdu) a kocky tam smej, jsou mensi a nemsrdej:))
    pes zere venku, kocka ma sve vyvysene krmitko a dostava driv, nez pes... taky zadne nasili, jen podvedome utvrzovani v tom, ze kocka je proste tak trochu psi sef, kdyz zere driv nez on..kdyz je kocka v psim pelechu, pes si bud lehne vedle nebo mi prijde rict, at ji jdu laskave vyhodit... a ja jdu, ale delam to ja, on vi, ze on na to nema pravo.)
    ZWL23
    ZWL23 --- ---
    GIO: no aproto kočky nemám zrovna v lásce .... asi je fakt nevychováš ale můžeš je naučit určité věci
    ZWL23
    ZWL23 --- ---
    RAVNOS: kočka se může naučit skor vše co jiné zvíře .... známej kočka umí knoze, sedni a popros :D

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam