• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOMONO_BURUBojová plemena - výměna zkušeností, zážitky ... ,,Bojová plemena” - výměna zkušeností, zážitky ...
    KACJU
    KACJU --- ---
    BECKIEE: normalka ja mam dva psi a tem kdyz dam zrat tak to sou hotovi zavody ve zrani :D jo ale vzdycky si vymenej misky protoze si myslej ze ten druhej ma neco lepsiho :D
    BECKIEE
    BECKIEE --- ---
    ZRK:
    Hele, to dela Argo taky..obcas kouse,ale kdyz jsme treba u kam0se kde je plna miska granuli a u ni lezi zlatej retriwr tak se k tomu hrne a hlta a hlta az mu zaskoci a zacne se dusit. Nechapu:D
    MARTIN_531
    MARTIN_531 --- ---
    SIMCIIQ: zdá se, že mi to ještě chvilku trvat bude

    LOULOU: jo výborný na energetickej výdej, já ho musel vzít vrbičkou po zadku abych ho dostal ven, poprvé byl uplně bez sebe
    ZRK
    ZRK --- ---
    heh, jsem ještě neviděla pejska, co by ty granule takhle slupnul bez kousání...ale asi jsem toho ještě neviděla spoustu:)
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    ZRK: protoze je to maly a staci to spolknout.
    ZRK
    ZRK --- ---
    ehm, tak jsem dnes dala tomu svýmu blbounovi nemáčené granule a on je sežral aniž by jednou kousnul...je to možný? :-o
    Nechápu, vždyť je to suchý, tvrdý, jaktože nemá potřebu to rozkousat?
    LOULOU
    LOULOU --- ---
    MARTIN_531: náš je taky plavec, co vidí vodu, tak se do ní vrhá... :-D Ale je to super vybití energie.
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    MARTIN_531: naprosto chapu nez sem si vydobila respekt taky musela par vychovnych za ucho dostat protoze si ze me delala totalni srandu .. kazdopadne ji stejne boli jen maloco vetsinou po mym vychovnym se oklepala a jela si ty svy pecky dal :) diky bohu ze uz tohle je za nama.. ze jsem si ten respekt vydobila :)
    KACJU
    KACJU --- ---
    MARTIN_531: tak tak ja mam dobrmana a ten kdyz mu hrabne tak by me protahl celym sidlistem treba za kocickou. Killer je taky z utulku a bohuzel uz vychovat lip nejde.
    MARTIN_531
    MARTIN_531 --- ---
    vostnac je zlata vec, myslim ze uz sem definitivne pochopil proc nekdo odlozil myho psa do utulku, kdyz ho chyti rapl musi se na neho fakt po zlym, agilitu toho psa asi nejaka krehka holka jen tak nezvladne, mam sto kilo a ten dvacetilikovej dobytek mi dava nekdy pekne zabrat. Ale s ostnacem se daji uz prvni naznaky kontrolovat o moc snaz nez po dobrym s balonkem nebo pamlskem. V utulku mi pan rikal ze ho mozna budu muset i bít, to sem se zaprisahal ze nikdy, ted dostava vychovnou kazdej druhej den, bohuzel jinak to nejde, jen po zlym se dobiram k nejakejm vysledkum
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    MATHEA: jj tornado je moje dite zlobivy ale milovany :) nedokazu si zivot bez ni predstavit :)
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    SIMCIIQ: bohuzel sou i taci experti, tech je teda minimum. Ale tech, co se vykaslou na vychovu a pak to resej takovejhlema pomuckama, je dost.
    Jasne, ja chapu:) Fenule se u tebe ma evidentne spokojena a je fajn, ze ji mas:)
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    MATHEA: ty jo tak steneti bych ostnac nikdy nedala :( me je hrozne lito ze ji znam az jako starsi fenu pac kdybych ji znala i treba od dvou tak to by jeste ta prevychova byla jednodussi a dalo by se to ale v tech sedmi mi na prevychovu silne kasle a ona bohuzel neni ten pes co by kvuli pamlsku udelal vsecko ona si "dela co chce" driv nejedla granule bez konzervy.. to taky bylo neco byla schopna mi odmitnout potravu treba dva dny a samozrejme se mi ji zzelelo tak dostala.. k tomu jsme se uz ale za ty tri roky taky dopracovaly ze ty granule sni :) chova se jak maly dite co ma svou hlavu obcas je to s ni fakt na nervy ze se musim jit rozdejchat nekam pac ji mam chut zabit :D
    ale jinak je uplnej milacek to zas jo i kdyz kdyz jsem ji potkala nebyla zvykla na derchovani nic zadny pusinky dokonce se po me nekolikrat ohnala ted pche bez radny denni lasky neusne :D
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    SIMCIIQ: jako vis co..kdyz nekdo, kdo ma psiska faakt v ruce, rozumi jim, chrape s nima v posteli (obrazne) a ma je jako pracaky a vi, co si vuci tomu coklovi muze dovolit... a pak sahne po ostnaci kvuli urcity konkretni veci, kerou potrebuje dotahnout, pouzije ho spravne, psovi neublizi, pak jsem este schopna to tolerovat. Ale nefim, proste mam od prirody k temhle pomuckam odpor. Nanejvys moji hafani chodej na jednoradaku kovovym a to predevsim proto, ze se pod tim nezaparej, dyz litaj cely leto ve vode. Ale nikdy nezapinam na stahovak. A jdu pres balonek, pamlsek, proste pro me klasickej postup...
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    SIMCIIQ: jo, sou nekery "honici vykonu", kery psovi daj ostnac treba pri obranach, aby se "vic nasral"..nevim, tyhle velkokynologii nerozumim. Cpou psiska do vykonu, na kery nemaj, nebo se nehodlaj zabejvat tim, ze to jde udelat uplne jinak. A pak je druha sorta lidi, kdy pani Vomackova potka pana Knedlika a pan Knedlik si zacne vychvalovat ostnac, jak na nem jeho pes pekne prestal tahat. Pani Vomackova ma treba pul rocni stenatko cehosi (v tomto pripade je v podstate jedno, co to je za psa), ktere taha, protoze pani Vomackova neni schopna zajit ani na normalni cvicak a svyho psa neco naucit. No a tak pani vomackova leti do chovek a koupi ostnac....bohuzel jsou takovyhle lidi.
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    SIMCIIQ: terierum myslim ne staff bull pitt ...
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    MATHEA: no je fakt ze ty se pohybujes vic v okoli kde jsou panickove se svyma psama ja prave az tolik ostnac nevidim max jsem ho videla u tehle typu psu a to fakt malokdy takze mi ani tak neprijde ze by si lidi s tim psem nedali praci a pokud to tak opravdu statisticky je tak naprosto chapu tvoje pocity protoze by me nikdy nenapadlo si ulehcit praci ostnacem nez psa naucit zakladni povely.. to tech lidi je fakt tolik? a vis co by me jeste zajimalo jestli to davaji i jinym plemenum tra terierum kokrspanelum ci tak?
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    NOITA: jj vim to..
    kazdopadne kdybych si nebyla jista tim ze pro ni osobne je tohle lepsi varianta nez ohlavka tak bych ji to neudelala/nekoupila ona radsi prijme tenhle typ obojku nez aby chodila s ohlavkou jsem si tim naprosto jista.. nevim proc nejsem ona ale vim ze ona se radsi prizpusobi polovicnimu stahovaku (znate ty pohledy kdy se na sebe podivate a presne vite co myslite) a pujde u nohy jak beranek nez aby musela jit ponizene s ohlavkou (treba si jen ja myslim ze si mysli ze je ponizena ale fakt mi tak prijde je z toho hrozne utrapena natoz tak jit na prochazku) :))
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    SIMCIIQ: to jsem ani netvrdila. Ale zase uznej, ze takovejch lidi je bohuzel vetsina. Co si tu praci se psem vsemozne ulehcujou, aby se nemuseli moc snazit. A ver mi, ze na cvicaku, at uz mezi "velkokynologama" nebo treba mezi kurzistama zacatecnikama, jich clovek potka hodne:(
    a proste fotka spici fenule s ostnacem na krku ve me vyvolala prapodivny pocity, at uz sem k tomu posleze cetla cokoli:)
    NOITA
    NOITA --- ---
    SIMCIIQ: Na ohlávku je třeba psa pomalu a postupně zvykat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam