• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOMONO_BURUBojová plemena - výměna zkušeností, zážitky ... ,,Bojová plemena” - výměna zkušeností, zážitky ...
    PAVLINKA
    PAVLINKA --- ---
    HYSTERIA: asi jsem to prehlidla, ale v tom inzeratu nevidim nic o tom, ze by byla nazarka nemocna, kdyztak me opravte...
    JULESKAH
    JULESKAH --- ---
    PAVLINKA: tak, moje "jadro pudla" je uplne presne v tom, ze u me voresice se v peti - sesti letech projevila epilepsie, dedicna to choroba. Diky tomu, ze jsem par dni pecovala o nalezence, ktereho pak behem jedineho vecera ta stejna choroba oslepila, ochromila na pulku tela a prakticky zabila, vim, jak vykurvena nemoc to je. A taky samozrejme diky dalsim peti letum s epilepsii u Zuzany. Pricemz tohle neni jedina nemoc, kterou spolecne se svym psem muze Werumi mnozit a predavat dal - opravdu si myslis, ze bych mela zmenit nazor a zacit si myslet ze CILENE mnozeni psu bez PP je dobry napad??

    Ano, muze se neco podobnyho prihodit i u psu s PP, ale pokud je chovatel zodpovedny, je tam nepomerne nizsi pravdepodobnost.
    MIKEYLA
    MIKEYLA --- ---
    PAVLINKA: jistě, určitě potrebujeme nekoho zlincovat a odrazit tak negativni emoce, my asi nemáme co dělat.... Já dostávám záchvat smíchu...Prosím tě, z jakého důvodu má právo Nazarka na štěňata? Že má krásnou fenku? Krásná fena holka není VŠECHNO, pokud jsi na to ještě nepřišla..., mít křížence a množit křížence je sakra velký rozdíl...
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    PAVLINKA: ja jsem slecne napsala, ze proti ROZUMNEMU krizeni psu nic nemam, preci jen je to v teto dobe preslechtenych psu potreba, ale s rozumem, ne nemocni krizenci. Pokud by si nechala u veta poradit a zjistit minimalne DKK/DKL nacez by toto bylo v poradku a u inzeratu napsala, ze chteji zdraveho zenicha, tez s testy. tak ja osobne neceknu ani slovo a naopak pomohu s pripadnym udanim techto zdravych stenat.
    PAVLINKA
    PAVLINKA --- ---
    MIKEYLA: to ze ti neco prijde jako drzost je jedna vec a odsoudit druheho podle jedne vety je vec druha, pro me vic nebezpecna...

    navic v peti letech neni uplne idelani ok, ale kazdej veterinar ti rekne, ze to neni velky problem, zalezi na zdravi psa, resila sem to pred nedavnem, takze tu zkusenost mam...
    PAVLINKA
    PAVLINKA --- ---
    PAVLINKA: vybrala sem si jen tento nick, ale najde se vas v tom jiste vic...
    JULESKAH
    JULESKAH --- ---
    MIKEYLA: v Cechach ma bohuzel kazdy pocit, ze psum rozumi ... takze pri stejny debate se moje kamoska (ktera nikdy ani v detstvi psa nemela, neprecetla si o tom ani radku v casopise, proste pochytala nejaky dementni moudra JPP) taky ohanela tim, ze ma "svuj nazor" (na zaklade jakych zkusenosti, vedomosti??) achjoooo
    PAVLINKA
    PAVLINKA --- ---
    TYNA_DOLITA: hele damy, mam bulika, taky se pripojuju k nazoru, ze tyhle plemena by se nemeli misit, na druhou stranu, budme radi, ze jsou lidi,kteri smiseny rasy maji a divam se na to tak, ze Nazarka ma pravo na stene a imho je krasna....takze chapu i vase nazory, ale s prominutim s temahle soudama uz jdete nekam....vidam to tady casto a uz mam potrebu se ozvat, vycty psu v utulcich jsou fine, ale zkuste brat v potaz, ze do druhych lidi nevidite, neznate jejich situace, jejich duvody a nez zacnete kamenovat a vypisovat seznamy, dejte si praci s tim si to treba zjistit, jestli vam jde tolik o jadro pudla, ja z toho mam spis pocit, ze potrebujete nekoho zlincovat a odrazit tak negativni emoce, ktery na vas plive zase nekdo jinej...
    MIKEYLA
    MIKEYLA --- ---
    ERIKK: jo a jen tak orientačně, v 5 letech mít první štěňata není zrovna ideální..., dost pozdě řekla bych..
    GIO
    GIO --- ---
    ERIKK: divil by ses, ale i kdyz se takhle podari obcas premluvi byt jen jednoho cloveka, aby to prehodnotil, je to velika vyhra a obcas se zadari! za to to proste stoji vzdycky.
    MIKEYLA
    MIKEYLA --- ---
    ERIKK: když ty jsi zase asi nepochopil/la nás.., dokud bude mít člověk takovýhle názor..., budu ho komentovat za jakýchkoli okolností..., neb to nepobírá můj rozum..., kdyby se to tady x krát neřešilo, neřeknu, ale přijde mi nehorázná drzost sem inzerát stejně dát..., to je více než jasné, že jí to dáme sežrat...
    JULESKAH
    JULESKAH --- ---
    ERIKK: Chtela bych vedet, jestli jsem konkretne nekoho ja kastovala, prudila, urazila jsem se jinym nazorem? Normalne se bavim s koc, ktera ma pocit, ze mnozit vorechy je dobry napad a ja vim (muj vorech ma podedenou epilepsii), ze neni - proto ji to pisu. Protoze mam rada psy jako takovy, nezalezi mi jenom na tom jednom, kteryho mam doma.. Zeptala jsem se ji, proc ji konkretne prijde dobry napad to udelat, protoze to chci slyset (ano, skutecne me to zajima).

    Zajimavy je, ze v ty "nemnozit lobby" jsou vetsinou ID, kteri psum rozumi, treba se tim zivi, pracuji s nima ... a ja si obecne rada poslechnu nazory a zkusenosti (na ruzny veci) lidi, kteri jim rozumi vic nez ja - takze pokud Werumi neni kynolog-profik, treba ji to bude taky zajimat, ze?! :)
    ERIKK
    ERIKK --- ---
    Jo a nezapomente si dat holky "plusiky" a me poradnou davku "minusu" at si udelate jeste lip na dusi :)))
    ERIKK
    ERIKK --- ---
    Nepochopili jste me... ja neresim konkretne to co chce udelat.... ja s Vama vicemene i souhlasim ze to neni dobry.

    Jde mi o princip... je to jak zaseklej kolotoc... co Vas vede k tomu mit "ohynek u prdele"? Myslite si ze tady na tech internetech neco zmenite pruzenim do cloveka, kterej ma jinej nazor na vec nez Vy?

    Ne.....

    ja vim muj nazor Vas taky nezajima a je OT, ale vazne me bavi jak tady kastujou inteligenci jedinci. ktery ve svych prispevcich akorat urazi intelekt nekoho kdo ma jiny nazor a mysli si ze "diskutuji" ....

    MIKEYLA
    MIKEYLA --- ---
    JULESKAH: já jsem takhle uvažovala, když mi bylo 12...., ale moje kamarádka (výborná, dlouholetá chovatelka beglů) mi hodně rychle vysvětlila, že je to u feny bez PP naprostý nesmysl...
    JULESKAH
    JULESKAH --- ---
    to je totiz vzdycky tezky, kdyz ma nekdo "svuj nazor" ...

    Necetli jste si nekdo na diskusi na lidech, jak pani planovala stenatka s boxerkou bez PP? Kdyz ji nekdo napsal, at to nedela, tak byl za necitu, protoze stenatka tutununu ... pak prisla faze, kdy mela mensi problem vsechny udat, no ale ve finale doslo na nejaky problemy s kloubama (kdy nemohla fenka pry vubec chodit) a ted je nejvetsi hituvka ze se u ni projevila silna cukrovka. A pani tam place, jake nestesti ji postihlo a zrejme ji vubec nenapadne, ze stejny nestesti diky sve nekoncici omezenosti seslala na dalsich x pejsku a jejich majitelu (kdyz ji to nekdo jednou za cas pripomene, tak se do neuj vsichni pusti, jak je kruty ..)
    SKRITEKB
    SKRITEKB --- ---
    HYSTERIA: kuju
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    SKRITEKB: mas ji odemne :D
    SKRITEKB
    SKRITEKB --- ---
    JULESKAH: na Noitu už jsem Werumi odkazovala :-))) ale tohle hlopé stvoření to nepobere ... čekám mínusku :-))))
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    JULESKAH: ja jsem slecne neco velmi podobneho jiz do posty napsala.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam