• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOMONO_BURUBojová plemena - výměna zkušeností, zážitky ... ,,Bojová plemena” - výměna zkušeností, zážitky ...
    TUKI
    TUKI --- ---
    zdrave a psychicky silne jedince si opravdu muzem jen prat.
    SNELA
    SNELA --- ---
    STANLEZ: a ty si myslis, ze je to vlivem psa s pp nebo bez? No to asi tezko... zvlastni, ze driv byli jak vorisci tak cistokrevni a takovejch druhu chorob nemeli...
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    SNELA: viz vedle ty dva pripady prodeje stenat vorisku za 2000,- protoze to cele divadlo se stenaty stalo 15000,- a prece kdyz do toho dali takove penize, tak nebudou pejsky rozdavat zadarmo....
    SNELA
    SNELA --- ---
    MARTIN_531: vy jste vsichni desne chytri.. kolik jste teda kdo odchoval stenat? Ja taky zadny, ale bohuzel sem mela moznosti pozorovat jak narocnej a zodpovednej cin to je.. vis kolik jen stoji kvalitni krmeni pro treba 10 stenat? Myslis,ze to u zradla konci? Co necekany komplikace u feny, ktery je 5 let a prvne bude mit stenata? Co odcerveni,ockovani, zdr. Komplikace x 10? A co kdyz jich pet zustane? Fenka je treba v zakladnim vysetreni,ale je to mix dost komplikovanych ras, jak povahou tak ze zdravotniho hlediska.. cetl si poradne co psala Mikeyla? Ona ma krizence dalmatina, stejne jako tady slecna, kteri trpi na hluchotu... a pitt? Ani jedno z plemen zrovna jednoduchy na vychovu..co kdyz majitele stenat je nezvladnou? Slecna si je veme zpet? Vesmes kazdej pes je vorech, ale slechteni psu nevzniklo asi nekontrovane jako tady,zeano.. kdyz pominu mnozitele, coz je zas jina pohadka,ktera taky nema dobrej konec,tak by ti mel chovatel pp psu zarucit spoustu veci,ktery treba slecna nikdy nemuze zarucit.. je to tzv chovatelsky servis... jestli ma slecna prebytek penez, tak at jevyuzije jinde nez aby znicila zivot treba nekolika bezbranym psum a usetrila nasledovne panicky od celozitvnich problemu jejich kamarada... a mluvim tady o penezich jako jednom z dost podstatnech duvodu,proc situaci prehodnotit
    STANLEZ
    STANLEZ --- ---
    MARTIN_531: tak tak
    TUKI: jak jsem psal, já mám naprosto opačný zkušenosti. Měli jsme kníračku. První přišel zánět dělohy, takže jsme jí museli nechat vybrat, dělali se jí po celym těle tukový boule, časem dostala cukrovku a svý poslední roky strávila poleslepá na inzulinu a mohl bych tady jmenovat dalších x případů ve svém okolí a byli to všichni papírový psi. Naopak kříženců znám ještě víc a opravdu si nevybavuju, že by měli takovýdle problémy.

    To že si někdo za psa připlatí jenom protože je papírovej ještě neznamená, že o něj bude dobře postaráno.
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    MARTIN_531: tak si precti minimalne toto, protoze presne veci, ktere tu byly receny a vysvetleny ty zrovna ted resis...

    [ HYSTERIA @ Bojová plemena - výměna zkušeností, zážitky ... ]
    MARTIN_531
    MARTIN_531 --- ---
    HYSTERIA: no nečet no, se nedalo
    TUKI
    TUKI --- ---
    MIKEYLA: pred mnoha lety sem po delsi konzultaci s poradcemi chovu, a znalci plemene, na doporucni sem si koupil chovne stanice stene psa s PP, a kvalitnimi predky dle prukazu puvodu. pejsek byl moc sikovnej a bojovnik, ale na 7mesici mu VYPADAVALY ZADNI KYCLE S JAMEK KTERE SE VUBEC NEVTVORILI. Pral bych Ti to videt. ale dnes vim ze je to jen pripad, asi jako u Tebe.
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    MARTIN_531: cetl jsi to tu cele?
    MARTIN_531
    MARTIN_531 --- ---
    MATHEA: aničko, promiň asi sem si to vyložil všechno špatně. holt to tak neni, holt neni správný množit zdravý křížence, asi fakt jo.

    Dobrý je taky to jak píše Mykeyla a ted to odcituju .... Máš jistotu, že je udáš všechny? Jsi si jistá, že lidem, kterým je chceš dát budou zodpovědní majitelé?....

    a ted mi prosím někdo nejlíp slečna mikeyla vyjmenujte deset chovných stanic které dávají štěňata prověřeným slušným lidem u kterých se dá zaručit že psíky nezkazí a postarají se o ně. Myslíte slečny, že se na to dělá nějaká lustrace? nebo něco jako prověrka která na to dá záruku ?
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    MARTIN_531: jenze tu nikdo nerika, ze schvaluje NEZODPOVEDNY mnozeni psu s PP. Proc pri debate o mnozeni (at uz krizencu ci neceho jinyho) dojde vzdycky na rozbroj mezi PP/bez PP/krizenci??Nikdo tady nerekl, ze v PP chovu je vse vzdy spravne. Ale mas evidence zvirat, vis, co ma za predky x generaci dozadu, vis, co to muze a nemusi mit. Jasne, neni to niceho zaruka, ale ja bych sla uz jen pouze budto do utulkace a nebo papirovyho psa, pokud bych chtela pesana s urcitym temperamentem, charakterem, vlohama, vzhledem....

    Zadnej takovej seznam neni a nikdy nebude, bohuzel. Takze kdyz si vyberes plemeno, pokud si vyberesp lemeno, musis nakontaktovat co nejvic lidi od nej, poptavat se po ostatnich CHS a zkoumat zkoumat, kery z tech reci se nejvic blizej pravde. Jsou chovky, o kterejch se v kynologicky verejnosti vi, ze stojej za velky h. (napr u GR Vlci step), ale nevedej to bohuzel ti laikove...
    MIKEYLA
    MIKEYLA --- ---
    WERUMI: a můžu se tě zeptat, co hodláš dělat s tím, když se ti štěňat narodí třeba 8, 9? Máš jistotu, že je udáš všechny? Jsi si jistá, že lidem, kterým je chceš dát budou zodpovědní majitelé? Promin, ale takové břemeno bych nést opravdu nechtěla, hlavně když si vemu, že štěňat je x (už jen tady na nyxu) a potenciálních majiteů poskrovnu..., ale je to tvá starost, ty jsi zodpovědná za své činy..
    MARTIN_531
    MARTIN_531 --- ---
    nerad bych tady ztrhnul diskusi o hovně, a tak radši dodám že to byl pouze nácvik lásky, ke spojení nedošlo ani nedojde. Ale miláčkové se mají rádi, škoda že se nepovedlo vyfotit jak fenka jebe arčiho do hlavy :))))

    Jinak k tomu množení, je to uplně zbytečný někomu něco vysvětlovat, apropo nejsou lepší zdraví kříženci než defektní čistokrevní psy? sem rád že mám krásnýho psa co má relativně dobrý zdraví.

    Když do toho holčina jde s tím že má fenu vyšetřenou a požaduje jistotku i z druhý strany měli byste jí složit poklonu a sobě dát mokrej hadr na hlavu, dokud se tady budou množit nemocný papírový psíci jako králici můžete hudrovat akorát od klávesnice, lepší by bylo ale šoupat nohama.

    Nemá cenu udělat registr poctivejch a nepostivejch chovatelů/množitelů? sám začínám uvažovat o feněti a info by se hodilo
    MIKEYLA
    MIKEYLA --- ---
    HYSTERIA: jak kdy a jak v čem...
    MIKEYLA
    MIKEYLA --- ---
    STANLEZ: co je špatnýho na tom, když se množej kříženci? Tak aby jsi pochopil, dám příklad: Převážná většina lidí náš případ znají, budu se už x krát opakovat. Kdyby moje fenka nepocházela z dvou odlišných plemen, kdyby jeden z rodičů nebyl dalmatin bez PP u kterého pravděpodobně majitel neřešil vyšetření sluchu BAER, které se u dalmatinu s PP dělá povinně, jinak štěně nedostane papíry, tak by můj pes nebyl HLUCHEJ a to je sakra důvod k tomu, aby se nemnožili, neb je to velmi často důvod, aby se štěně utratilo...a to mi věř, že to takhle spousta lidí řeší....TAKŽE ŘÍKEJ SI CO CHCEŠ, ALE U NEKONTROLOVANÉHO MNOŽENÍ PSŮ NEMŮŽEŠ ZARUČIT 100% ZDRAVÍ PSŮ, natož povahové vlastnosti a to je sakra důvod, proč to nedělat ty inteligente....
    MARTIN_531
    MARTIN_531 --- ---


    mladýmu se zapalujou tlapy :)
    TUKI
    TUKI --- ---
    WERUMI: taky se omlouvam za rozvireni hladiny u teto diskuse. kdo neuvidi neuveri. a prosim nemazat.
    ANA
    ANA --- ---
    tak ja sem radsi hodim fotku naseho maxe, ktery se uz naucil nosit pneu jako velkej kluk...a sam:)

    SNELA
    SNELA --- ---
    WERUMI: to by me teda straaasne zajimalo cim jsem te ja urazila a jakou nadavku jsem na tebe pouzila.. asi jsi moje prispevky cetla spatne.. no nic, at se ti zadari, co si zaslouzis...
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    STANLEZ: tohle vyjde na stejno z kynologickeho hlediska.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam