• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CISTICZRichard P. Feynman
    Vsechno o Feynmanovi, jeho zazitky, srandicky, hackerstvi a esli nekdo chce tak i ta kvantovka a ostatni fysika. :)


    “If you have any talent, or any occupation that delights you, do it, and do it to the hilt. Don't ask why, or what difficulties you may get into.”





    zaklad i to co mozna este nevite
    jeho prednasky v pdf a mp3
    mene zname prihody - thx to david majda
    moc zajimavy fotky
    este nejaky fotky
    na www.kosmas.cz jsou vsechny knizky co u nas vysly
    dobra diskuze u pixyho. upozornuju na yuhuuv prispevek... :)
    Jaky byl?
    rozbalit záhlaví
    ANIRYBAANIRAK
    ANIRYBAANIRAK --- ---
    WENCA: jj, nechce se mi to hledat :)
    WENCA
    WENCA --- ---
    ANIRYBAANIRAK: Link na co? Na ten integral?
    ANIRYBAANIRAK
    ANIRYBAANIRAK --- ---
    WENCA: nakej blizsi link?
    WENCA
    WENCA --- ---
    Ufff, miluju Google. :) Google print je fakt zajimavy.

    http://print.google.com/print?ie=UTF-8&q=feynman&btnG=Search

    Definice Dickovo integralu je moc pekna. :)
    WENCA
    WENCA --- ---
    MELOUN
    MELOUN --- ---
    směju se a rád zjišťuju, že nejsem sám..komu styl života "feynman" imponuje..
    ..
    jináč myslím že čípky jsou 3 druhy.(modrá, zelená a modrá?) Foton se při dopadu absorbuje a zaniká. Vlnová délka ovlivňuje jen pravděbodopnost, že bude foton absorbován.
    Počet fotonů absorbovaných na daném čípku dává tedy informaci o barvě.
    nečetl sem celej thread..tak kdyžtak sorry..
    ..
    zdravím zakladatele diskuze :->
    SOPHOENIX
    SOPHOENIX --- ---
    hlavně, když oko registruje světlo až při nějakých 500-900 fotonech za sekundu... když si představím, kolik tak mohlo absorbovat fotonů jenom co tohle píšu... brrr :)
    C4MEL
    C4MEL --- ---
    Jinak ten článek jsem celej nečetl, ale jestli je na téma, zda může lidský oko vidět foton, tak bys měl dát lidem nejdřív link na ňákej srozumitelnej článek o Heisenbergově principu neurčitosti, jinak to asi nemá moc smysl...
    C4MEL
    C4MEL --- ---
    Tak toe mazec, takhle jsem nad tím nikdy nepřemýšlel, že tyčinka/čípek ten foton absorbuje. Hukot...
    WENCA
    WENCA --- ---
    http://math.ucr.edu/home/baez/physics/Quantum/see_a_photon.html
    A single photon can be absorbed by a single molecule which changes shape and chemically triggers a signal which is transmitted to the optic nerve.
    To asi neni odpoved na vasi otazku, ale zajimavej clanek.
    SOPHOENIX
    SOPHOENIX --- ---
    F508: zaniká: je absorbován.
    Z Googlu:
    To see a photon, one of the nerves on your retina absorbs the photon.
    ...
    The little bundle of energy carried by the photon is transferred to
    a nerve. The nerve transports the energy to your brain.
    C4MEL
    C4MEL --- ---
    Myslim, že se odrazí s menší energií - energie, kterou tím ztratí, je vlastně informace o vlnové délce ~ barvě. Ale asi se pletu, takhle to vidim já a je hodně možný, že se pletu...
    F508
    F508 --- ---
    takze foton preda svoji energii cipku/tycince a zanikne ? jde mi o tu castici :)
    SELATKO
    SELATKO --- ---
    F508: co by? dopadne na tycinku/cipek a napomuze tak k vybuzeni vzruchu...podrobneji receno doda energii k "nejake" chemicke reakci v cipku/tycince...presneji musi bud nekdo jiny, nebo me opravte
    F508
    F508 --- ---
    mam tady jeden laicky dotaz: co se stane s fotonem pote co dorazi do oka ? (nejde mi o to jak funguje oko/sitnice)
    REAP
    REAP --- ---
    Neobyčejná teorie světla a látky, zrovínka čtu.
    WENCA
    WENCA --- ---
    KOJA: Pokud si cetl O smyslu byti, tak tam zas tak vsechno bajecny neni. Nebo kdyz kliknes na ten link na MFF v zahlavi, uvidis, ze jeho kolegove na nem samozrejme nejaky spatny vlastnosti nasli.
    MIOLLNIR
    MIOLLNIR --- ---
    KOJA: ono kdyz se koukas zpatky, tak se vsechno jevi jako hladky a bajecny..mozna je to tim, ze uz se to casem obrousilo:)
    KOJA
    KOJA --- ---
    Stejne mi nektery veci prijdou az moc bajecny, skoro jako z pohadky. V knizkach vypravi, ze veci se daly samy a hladce.
    Btw: videli ste Pleasure of Finding Things Out?
    WENCA
    WENCA --- ---
    CHARION: To sem chtel prave rict! :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam